Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Minimalizujte následky kouření na kráse! Poradíme, jak na to!

Beauty tipy pro zlobivé holky

aktualizováno 08.09.2011, 00:00 | 08.09.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Minimalizujte následky kouření na kráse! Poradíme, jak na to!

Všichni dobře víme, že cigarety škodí pleti. Kouření zužuje cévy, tím zhoršuje jejich prokrvení, způsobuje nedostatek kyslíku a živin. Pleť se ztenčuje, šedne a rychleji stárne. Nejlepším řešením je přestat kouřit. Hned. Pro ty méně statečné a odhodlané máme alespoň několik rad, jak kosmetické stopy po kouření zmírnit.


1) Berte vitaminy C a A. Tyto účinné antioxidanty zvrátí alespoň část následků kouření na vaší pleti. Zvyšte příjem ovoce a zeleniny a podpořte ho vitaminovými doplňky.

 


2) Nezapomínejte na ochrannou bariéru pleti. Bez podkladové báze si cigaretu nezapalujte. Každé ráno naneste make-up, večer ho pečlivě odličte a pak už nekuřte. Doporučujeme DayWear Plus od Estée Lauder nebo Matte Morphose od L’Oréal Paris.

 

ČTĚTE TAKÉ:


10 triků, jak vylepšit svůj zadeček!

Šest TOP účesů pro dlouhovlásky

Desatero, jak zamaskovat větší bříško


3) Kvůli kouření je narušena výměna buněk v pleti, a zpomaluje se tak i přirozené oddělování zrohovatělých buněk. Pomozte mu a podpořte ho pravidelnou exfoliací (odborníkem na ni je Clarifying Lotion od Clinique nebo gel Dual Action Exfoliating Treatment od Sophyto).

 

 


4) Starejte se o nejvíce namáhaná místa pleti – oční okolí (více mhouříte oči kvůli kouři) a kolem rtů (špulíte rty při natahování kouře). Zainvestujte proto do speciálních krémů na oční okolí a na pleť kolem rtů. Najdete je např. u značky Lumene (Zdokonalující kúra na rty, Zdokonalující kúra na oči) nebo Melvita v řadě Natural Lift.


5) Kouříte a berete antikoncepci? Pak svou pleť poškozujete víc, než myslíte. Pravděpodobně se vám dřív nebo později vytvoří pigmentové skvrny. Pořiďte si na ně účinný zmizík. Funguje Even Better Clinical Dark Spot Corrector od Clinique.


6) Nešetříte na cigaretách, nešetřete ani na krému na pleť. Musí být tím z nejúčinnějších. Doporučujeme Hydra Life od Dioru (hydratuje, omlazuje a bojuje proti volným radikálům), Korres Cream Anti-ageing Materia Herba (zlepšuje okysličení buněk až o 71 %), Les Revitalisantes Créme de Choc od Payot (bojuje proti vyčerpání pleti a rozjasňuje ji) nebo oxidační krém od Pevonie z řady Oxygenating Line, radí elle.cz.
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře