Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Představujeme nejmodernější neinvazivní ošetření, které vám pomůžou ke kráse.

Bojíte se kudly? Omládněte i bez zásahu skalpelu

soutěž plastika
zdroj: Profimedia soutěž plastika
aktualizováno 14.05.2017, 00:01 | 14.05.2017, 00:01 | doma.cz

Představujeme nejmodernější neinvazivní ošetření, které vám pomůžou ke kráse.

Abyste vypadala skvěle, se už nemusíte svěřovat do rukou plastického chirurga a důvěřovat jeho skalpelu a pevné ruce. Díky pokrokům moderní vědy v kombinaci s nejnovějšími poznatky z dermatologie a plastické chirurgie si můžete užít dokonalý efekt bez bolesti a dlouhodobé rekonvalescence.


Plazmaterapie


„Plazmaterapie, tedy omlazení pleti vlastní krví, patří v současnosti k nejoblíbenějším zákrokům estetické dermatologie díky své bezbolestnosti, viditelným výsledkům a také proto, že se jedná o svého druhu „přírodní cestu omlazení“,“ vysvětluje příčiny zájmu o plazmaterapii dermatolog MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7.


V rámci tohoto typu omlazení totiž do těla nevstupuje žádná cizorodá látka, výhradně vlastní krevní plazma pacienta obohacená o aktivátor.


„Plazmu obohacenou o aktivátor aplikujeme zhruba 300 drobnými vpichy na obličej,“ popisuje Martina Šmidrová. Plazma vyživí podkoží a postará se o regeneraci a následné omlazení pleti. „Ačkoliv plazmu aplikujeme injekčně, díky znecitlivujícího krému z bolesti nemusíte mít obavy,“ dodává.


Po ošetření je pleť mírně začervenalá, není však nutné brát si volno z práce. Vyhlazení vrásek, vypnutí pleti a její projasnění bývá viditelné již druhý den a efekt vydrží asi tři čtvrtě roku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pleť bez vrásek: 10 mýtů a lží o botulotoxinu!
Žvýkáte často? Pozor na vrásky
Omládněte díky dietě! Sedm dní proti vráskám


Galvanická žehlička


I když galvanická žehlička spíše jako holicí strojek, chloupků vás nezbaví. Pleti pomůže jinak: vyhlazuje vrásky a podporuje odstranění „pomerančové kůže“. „Napomáhá také revitalizaci pokožky na hlavě, což stimuluje vlasové váčky k produkci vlasového vlákna,“ říká odbornice na krásu Martina Šmidrová.
Tento účinek vyvolává kontrolovaný pozitivní a negativní galvanický proud, který navíc zlepšuje vstřebávání a využití aktivních látek v hlubších vrstvách kůže a podporuje její pročištění.


Co je na galvanické žehličce to nejlepší? Že si ji můžete pořídit domů a pleť s ní ošetřovat každý den. Již po prvním „sezení“ je pleť projasněná, vypnutá a vyhlazená.

 

Plastika
(Foto: oficiální zdroj)


Rejuvenace pleti laserem


Laserová rejuvenace neboli omlazení pomůže pleti zachovat si dlouhodobě mladistvý vzhled, při opakování dvakrát do roka bude pleť stárnout pomaleji bez viditelných vrásek a povolení kontur obličeje.


„Omlazení pleti laserem zahrnuje tři kroky,“ popisuje MUDr. Miloš Kravciv:


1. Diamantová dermabraze
„Z obličeje a případně dekoltu odstraníme odumřelé kožní buňky a nečistoty, což pleť připraví na další procedury,“ vysvětluje Martina Šmidrová. Laserové záření má díky tomu větší účinek.
 

2. Samotné laserové ošetření
Laserové záření do hloubky prohřeje kůži. Jak popisuje odbornice na krásu Martina Šmidrová, dochází díky tomu k přestavbě kožních vláken a také významné novotvorbě kolagenu, jehož obsah se v kůži zvýší o 50 – 70%.


3. Pleťová maska s kyselinou hyaluronovou nebo 20% trophogenem
Aplikace masky podpoří regeneraci a hydrataci. „Pro znásobení účinku masku vpravujeme do hlubších vrstev kůže výkonným galvanickým přístrojem,“ uzavírá Martina Šmidrová.


Abyste si zachovali mladistvý vzhled pleti, je ideální ošetření podstoupit dvakrát za sebou zhruba v intervalu šesti týdnů, a následně opakovat každých zhruba pět měsíců. Vedle zpomalení stárnutí bude pleť hydratovaná a sjednocená. Podle Martiny Šmidrové se jedná o nejúčinnější neinvazivní ošetření pleti.

 

Náš tip: Trápí-li vás nadměrná pigmentace (tedy nehezké „stařecké skvrny“ na hřbetech rukou, obličeji či dekoltu) nebo popraskané červené žilky, laser pomůže i vám. Jen je třeba pozměnit jeho nastavení. Proberte tyto problémy s dermatologem!

 

 

Mezoterapie


Jak vysvětluje Martina Šmidrová, na podobném principu jako omlazení krevní plazmou funguje i mezoterapie. „Společné tyto procedury mají, že omlazující látky se do pleti vpravují prostřednictvím vpichů drobnými jehličkami,“ říká.
Látky, které se injekčně aplikují do střední vrstvy kůže, zlepšují její krevní a lymfatické zásobení, podporují pročištění, a díky tomu zlepšují vzhled. Navyšuje se také hydratace pleti a stimuluje se obnova kolagenních a elastických vláken. Aplikované roztoky obsahují obvykle vysoké koncentrace vitamínů, peptidů, koenzymů, aminokyselin a kyselinu hyaluronovou.


Po ošetření je třeba počítat se začervenáním pleti a drobnými pupínky po vpiších, díky aplikaci znecitlivujícího krému nicméně nehrozí žádná bolest. Pro trvalé výsledky je vhodné opakovat ošetření jednou za měsíc čtyřikrát až šestkrát, a posléze jednou ročně.

 

Máte dotaz? Ptejte se v naší ON-LINE ZDRAVOTNÍ PORADNĚ


Sublativní radiofrekvence eMatrix


Další variantou tzv. tepelného omlazení pleti je sublativní radiofrekvence. „Teplo proudící do kůže prostřednictvím radiofrekvenčního proudu maticí mikroelektrod v jejích hlubších vrstvách podporuje produkci kolagenu, napomáhá ke stažení pórů, a díky tomu redukuje jemné vrásky a zpevňuje podkoží,“ nastiňuje princip ošetření MUDr. Kravciv.


Oproti laserové rejuvenaci je sublativní radiofrekvence vhodná pro redukci výraznějších vrásek a známek stárnutí pleti. Výsledný efekt je dramatičtější. Nic však není „zadarmo“, při vyšší tepelné intenzitě ošetření eMatrix je již třeba počítat s mírným otokem a zarudnutím pleti, případně vznikem stroupků. „To ovšem snadno vyváží opravdu viditelné omlazení pleti,“ uzavírá odbornice Šmidrová.


Co se týče opakování ošetření, zpravidla je třeba sublativní radiofrekvencí pleť ošetřit třikrát v intervalu čtyř a šesti týdnů.
Bonus navíc: Různá intenzita nastavení umožňuje také různé účinky, od omlazení a vypnutí pleti, až po redukci jizev po akné. Sublativní radiofrekvence je také jedinou metodou, která dokáže skutečně efektivně „vyzmizíkovat“ strie.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře