Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už vás někdy napadlo, že místo drahých krémů nebo hodin strávených v koupelně konturováním obličeje zvládnete své vady na kráse vyřešit cvikem? Vůbec nemusíte do tělocvičny, tato jednoduchá cvičení totiž klidně můžete provádět v pohodlí domova a v...

Čas zpevnit obličej! Už jste vyzkoušely obličejovou gymnastiku? Pomůže nejen od vrásek

Obličejová gymnastika
zdroj: Getty Images Obličejová gymnastika
aktualizováno 07.03.2019, 00:06 | 07.03.2019, 00:06 | doma.cz

Už vás někdy napadlo, že místo drahých krémů nebo hodin strávených v koupelně konturováním obličeje zvládnete své vady na kráse vyřešit cvikem? Vůbec nemusíte do tělocvičny, tato jednoduchá cvičení totiž klidně můžete provádět v pohodlí domova a vůbec se při nich nezapotíte. Jde totiž o obličejovou gymnastiku, díky které si dokážete pomoct od vrásek i přebytečného tuku v obličeji.

Obličejová gymnastika nebo také obličejová jóga není ani trochu časově náročná, můžete ji klidně dělat během sledování televize, i když na začátku je to lepší před zrcadlem. Díky ní se vám zpevní svaly a vypne kůže na obličeji, na pohled omládnete, zbavíte se některých vrásek a dokonce i nepříjemných nosoretních rýh.


Jak na to?


Stejně jako u normálního cvičení začněte zvolna. Zaměřit se budete muset na ty obličejové svaly, které moc nepoužíváte, a proto ochabují. Zde najdete několik cviků, každý z nich provádějte 5 sekund a poté sval na 3 sekundy uvolněte. Opakujte nejméně třikrát, než přejdete k dalšímu cviku.


Vyhlaďte čelo


Hodně lidí trápí například vrásky na čele, zvlášť ženy, které ho často překvapeně krčí. Tyto nepříjemnosti eliminujete tak, že dáte obě ruce v pěsti. Umístěte je tak, aby byly klouby obou ukazováčků i prostředníčků přímo uprostřed čela. Přitlačte a ruce od sebe pomalu oddalujte, zapojte i pravidelné dýchání. Opakujte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přidávají vám svěšené koutky zbytečné roky? Triky, jak na ně vyzrát
Jizvy v obličeji nemusíte mít napořád! Co na ně platí?
Skoncujte s kruhy pod očima: nejlepší triky


Spodní část obličeje


Kromě lící ztrácí kůže pružnost hlavně ve spodní části obličeje, to znamená u úst a brady. Vrásky od smíchu a rýhy spojujících ústa a nos však můžete zmírnit tímto cvikem. Zahrajte si na rybu a zatvařte se tak, jako byste chtěly vyslovit písmeno o prodlouženou pusou. Našpulte takto pusu a uvolněte.
Na nosoretní rýhy a svislé ústní koutky také dobře pomáhá, když každý z ukazováčků přiložíte po obou stranách úst a jemně je od sebe budete oddalovat.


Jiný způsob vyžaduje, abyste nasály do tváří hodně vzduchu, zavřely ústa a tuto vzduchovou bublinu v nich tak převalovaly. Tím se zaměříte na tváře, ale můžete bublinu přesunout i pod horní nebo dolní ret a protáhnout i tyto partie.

 

Obličejová gymnastika
(Foto: Getty Images)


Trápí vás především druhá brada? Zkuste přetlačovanou. Sevřenou ruku položte na bradu a bradu se snažte proti ní tlačit, přičemž ruka bradu nenechá, aby s ní jakkoli pohnula. Tím, že budete bradou tlačit proti ruce, ucítíte, jak tuto část posilujete. Takto si zpevníte i krk.


Jak často?


Aby se dostavil účinek, na tuto speciální gymnastiku si najděte minimálně deset minut denně. Horní hranice stanovená není. Procvičovat obličej totiž můžete, kdykoliv se vám zachce a u několika cviků se i zasmějete.

 

Nejlepší způsob, jak nezapomenout a nepolevit, je udělat si z obličejového cvičení ranní a večerní rituál, trénovat vždy po probuzení a vždy před spaním. Takhle navíc budete moct cvičit nenalíčené a nerozmažete si žádný make-up. Chvíli potrvá, než se dostaví první efekty. Pak ale uvidíte, jak moc se vyplatilo vytrvat a nepřestat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře