Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. Může vzniknout cíleně, tedy při operaci, kdy je nutné kůži rozříznout a poté opět sešít, anebo náhodně, při úrazu. Jizev se bohužel nikdy nelze zbavit, pouze dlouhodobou péčí o ně lze zlepšit jejich charakt...

Čerstvé jizvy na slunce nesmí! Jak je chránit?

Opalování
zdroj: oficiální zdroj Opalování
aktualizováno 14.06.2018, 00:31 | 14.06.2018, 00:31 | doma.cz

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. Může vzniknout cíleně, tedy při operaci, kdy je nutné kůži rozříznout a poté opět sešít, anebo náhodně, při úrazu. Jizev se bohužel nikdy nelze zbavit, pouze dlouhodobou péčí o ně lze zlepšit jejich charakter. Nejvíce o ně musíme pečovat, pokud jsou čerstvé.

Pokud máte čerstvé jizvy je důležité, když jdete na sluníčko volit vždy co nejvyšší foto-protektivní faktor, nejčastěji SPF 50. Velmi vhodné jsou minerální filtry, které účinkují hned po aplikaci. Tím, že většinou zanechávají bílý film, můžeme kontrolovat jejich přítomnost na jizvě. Ale pozor. Při pobytu ve vodě a plavání jsou nezbytné vysoce voděodolné filtry, protože UV záření částečně vodou prostupuje.

 

Hlídejte nejen jizvy po operaci


Opatrní buďte i s rozsáhlejšími odřeninami, zpozornět by měli ti, kdo mají nenechavé prsty a „nípají“ si pupínky na tváři. Postižená kůže může snadno zpigmetovat a na rozdíl od pupínku, takové postižení jen tak nezmizí. Chraňte pleť také po chemickém peelingu, fotoepilaci, ale i pokud jste si těsně před létem pořídili tetování – kůže je nejen háklivější na spálení, ozdoba by vám mohla i velmi rychle vyblednout. Sáhněte po ochranném krému s faktorem 50, u moře ozdobu raději překryjte náplastí nebo oblečením.


ČTĚTE TAKÉ:

POZOR! Opalování vám přidává vrásky! Víme, jak tomu zabránit!
10 největších mýtů o opalování! Stačí se namazat jednou denně?
Jak chránit pokožku před sluncem? Nejlepší prevence + záchrana při spálení

 

S čerstvou jizvou je důležité pracovat hned od začátku. „Musíme ji často masírovat tlakovými masážemi, aby se dobře prokrvovala a lépe hojila. Ihned po vzniku můžeme použít i biostimulační laser (zlepšuje mikrocirkulaci v jizvě). Starší, nepravidelné a vystouplé jizvy můžeme po 3-6 měsících vybrousit frakčním CO2 nebo erbiovým laserem. Je pravda, že čím starší jizva je, o to hůře se s ní pracuje, nicméně laserem se dá alespoň částečně zlepšit prakticky kdykoliv, říká MUDr. Lucia Mansfeldova, dermatoložka, Perfect Clinic Dermatology.

 


Jdou jizvy zcela odstranit?


Bohužel jizvy skoro nikdy nemůžeme zcela odstranit. „Leč můžeme hodně zlepšit jejich vzhled a povrch, a také odstranit zarudnutí, svědění nebo citlivost jizvy. Starší jizvy jsou vhodné na výbrus ablačním C02 nebo erbiovým laserem. Atrofické, propadlé jizvy můžeme zlepšit výplní s kyselinou hyaluronovou. A stále se používá i aplikace kortikoidů přímo do hypertrofických (vystouplých) jizev,“ dodává dermatoložka.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

IvansCrystal 18:45 03.07.2018
AKO som dostala úver @ 2% úrokové sadzby s Victoriafinancier@outlook.com

Zomieral som v dlhoch s množstvom účtov, aby som zaplatil za svoje tri deti a moje kreditné skóre bolo tiež veľmi nízke. Takže som prišiel online, aby som vedel viac o tom, ako pristupovať k bankám, alebo si poberať denné pôžičky s nízkym kreditným skóre. Potom som si našiel množstvo článkov a článkov o rôznych miestach, ako spoločnosť Victoria Financier pomáha ľuďom, firmám a organizáciám s pôžičkou @ 2% úrokovú mieru. S vedomosťami, ktoré som získal online, kontaktujem Victoria Financier s: Victoriafinancier@outlook.com, vysvetlil som svoje vlastné. Žiadal som 60 000 dolárov, ale schválila 40 000 dolárov a to bolo 40 000 dolárov, ktoré som dostal na svoj účet. Transakčný proces bol veľmi jednoduchý. Potvrdzuje moju identitu a zabezpečí bezpečnosť finančných prostriedkov. Odporúčam tejto spoločnosti všetkým. Nemusíte zomrieť dlh predtým, než hľadáte pomoc. Napíšte mail Victoria teraz s: Victoriafinancier@outlook.com

*Celé meno:_________

* Adresa: _________

* Povedzte: _________

*výška pôžičky:_________

* Trvanie úveru: _________

*Krajina:_________

* Účel úveru: _________

*Mesačný príjem:__________

* Povolanie __________

* Ďalší príbuzní: _________

* Email: _________