Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

První butik s módou pro lolitky byl otevřen v Praze. Oblečení se dováží z Japonska.

České dívky si oblíbily styl lolita

Avril Lavigne jako lolita
zdroj: Oficiální zdroj Avril Lavigne jako lolita
aktualizováno 02.10.2010, 06:22 | 02.10.2010, 00:00 | ČTK

První butik s módou pro lolitky byl otevřen v Praze. Oblečení se dováží z Japonska.

Mladé české dívky, které si oblíbily nový módní styl lolita původem z Japonska, už nebudou muset rozverné oblečky a doplňky pracně shánět v zahraničí nebo si je šít po večerech doma.

V pátek byl v Praze otevřen první Lolita butik. Módní styl lolita vznikl před několika lety v tokijské čtvrti Harajuku, která je považována za jedno z center světové módy.

ČTĚTE TAKÉ:
Milánské módní dny ukázaly před jarem a létem pestré možnosti
Tetování si nechávají nejčastěji odstranit ženy kolem třicítky

Nápad otevřít v Praze první český Lolita butik dostal podnikatel Tomio Okamura poté, co do jeho pražské prodejny s japonskými potravinami začaly pravidelně chodit nakupovat pamlsky skupinky několika desítek českých dívek oblečených ve stylu lolita. Děvčata si mu prý pokaždé stěžovala, že v Česku nemají kde oblíbenou módu koupit.

Móda pro lolitky
Stylu lolita propadly dívky ve věku 13 až 22 let. (Foto: Oficiální zdroj)


"Z mého dlouhodobého průzkumu na sociálních síti Facebook vyplynulo, že v Čechách jsou již minimálně stovky mladých dívek, které vyznávají styl lolita. Často se rekrutují z prostředí fanoušků japonských kreslených komiksů anime a manga, které jsou také mezi českými dětmi a mládeží čím dál populárnější," uvedl Okamura, podle nějž vyznavaček lolita stylu rychle přibývá po celém Česku, přičemž jejich početné komunity jsou nejen v Praze, ale také například na Zlínsku či Ostravsku.

V pražském Lolita butiku budou mít dívky na výběr z několika stovek druhů módního zboží, které Okamura dováží z Japonska. "V butiku je celá škála nejlepších japonských kultovních lolita značek, jako je Putumayo, Algonquins, 6%dokidoki či Spica. Oblečení, boty, deštníčky, kabelky, čepečky, prstýnky, přívěšky, sponky do vlasů a mnoho dalšího zboží bere dech svojí nevídanou nápaditostí, originalitou, roztomilostí a hravostí," podotkl Okamura. Dodal, že ceny zboží pro české lolitky nejsou kvůli věku zákaznic nijak závratné. Například módní doplňky lze v Lolita butiku pořídit už za 38 korun.

Móda pro lolitky
Obchod bude nabízet i doplňky. (Foto: Oficiální zdroj)


Styl lolita vyznávají především dívky v rozmezí od 13 do 22 let, často však oslovuje dívky až do 25 let. Rozverně oblečené mladé slečny, které na ulici vždy vzbudí pozornost, lze potkat nejen v Japonsku, ale už také v Londýně či New Yorku, kam tato módní vlna dorazila. "Mnoho českých mužů i žen vidí ve slově lolita nebo ve zboží pro lolity či lolitky určitou sexuální vyzývavost či dokonce perverzi. Rád bych však zdůraznil, že styl lolita je v Japonsku vnímán jako velmi moderní a progresivní dívčí styl, který si již vydobyl své místo na módním výsluní," upozornil Okamura.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Keito 23:04 27.08.2011
Ta Avrilka tam nemá co dělat a taky bych se chtěla zeptat jestli nemá ten obchod nějaké webovky.
Linn-Tornado-Melancholic 13:31 29.06.2011
Avril nemá s lolitou nic společného! Dejte tam radši fotku Japonky v Harajuku oblečení a ne nějakou rádoby rockerku!
Vivienne-Baumann 14:49 04.10.2010
kdyby ste tam dali fotku JAponky tak by to bylo cool protoze lolita je Harajuku styl a uz ho tu nosi hodne lidi jnze sme si museli pro obleceni jezdit do Nemecka
baniido 17:42 03.10.2010
atk tedy dik za vysvetleni..jinak zdravim tedy vsechny ceske lolity :o)
Shigi Muni 22:13 02.10.2010
Tu Avril vážně nechápu...
baniido 20:43 02.10.2010
Napiste mi prosim jaky je rozdil mezi nejakou Avril a lolitou,dik
MrsHentai 18:27 02.10.2010
Ta fotka Avril mi taky nejde na rozum...mezi lolitou a "lolitou" je docela rozdíl...
Tai ren Moore 11:23 02.10.2010
Co tam dělá ta Avril? :D