Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí vás slabé, třepící a lámající se nehty? Už odjakživa nemohou být nehty zrovna vaší chloubou? Nebo jejich přirozený vzhled trpí po sundání těch gelových? Při dodržení následujících rad vám budou nehty všechny kamarádky závidět.

Chcete delší a krásnější nehty? Co jim dopřát a čemu se vyhnout

nehty
zdroj: Getty Images nehty
aktualizováno 16.05.2019, 00:00 | 16.05.2019, 00:00 | doma.cz

Trápí vás slabé, třepící a lámající se nehty? Už odjakživa nemohou být nehty zrovna vaší chloubou? Nebo jejich přirozený vzhled trpí po sundání těch gelových? Při dodržení následujících rad vám budou nehty všechny kamarádky závidět.

Možná si také říkáte, že příroda vám zkrátka hezké drápky nenadělila. To je ale rozšířený omyl. Vzezření nehtů totiž můžete dost pomoct, jak zevnitř příjmem vitamínů, tak zvenku.


Ruce jsou vizitkou ženy


Určitě už víte, že česnek má blahodárné účinky na zdraví. A týká se to i nehtů. Nebojte se tentokrát použít česnek trochu jinak, a to ne jeho přidáním do potravy, ale jednoduše jedním stroužkem nehty potřete. Rozhodně se nemusíte obávat, že by vám ruce voněly po česneku ještě dalších pár hodin. Nechte česnek pár minut působit a jeho ostrá vůně zmizí hned, jakmile si pak ruce umyjete.

 

nehty
(Foto: Getty Images)


Pokud navíc k umytí použijete citronovou vodu, tak nehtům dopřejete pořádnou dávku vitamínu C. Nejenže citron změkčí tvrdou kůžičku kolem nich, ale také nehty krásně a přírodně vybělí.


Domácí maska


S pomocí zmíněných kuchyňských surovin si můžete pro nehty připravit i životabudič. Dva stroužky rozmačkaného česneku a citronovou šťávu smíchejte ještě se čtyřmi lžícemi olivového oleje. Pro intenzivní působení namočte do směsi tamponek a přiložte na poničený nehet přibližně na půl hodiny. Nejlepší je dělat to před spaním, aby se ingredience z nehtu hned nesmyly a působily také přes noc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kde se vzaly laky na nehty? A kdy si přestali nehty zdobit muži?
Nehty řeknou, když máte zdravotní problém. PŘÍZNAKY
Nehty při sexu: nebezpečné i vzrušující


Aby vám nehty rychleji rostly a celkově byly silnější, vyhněte se příliš častému lakování. Když už to musí být, nenechávejte na nich barvu déle než pět až šest dní. Následně je nechte chvíli odpočívat, než se k lakování zase uchýlíte. Pro jejich hladší povrch jim během této doby udělejte solnou lázeň, do které prsty na pár minut ponoříte. Pro celkově jemnější ruce můžete opět přidat také olejíček.

 

nehty
(Foto: Getty Images)


Uklízejte jedině s rukavicemi!


Nehty jsou přes den vystaveny různým vlivům, zvlášť když se pustíte do úklidu. Čisticí prostředky obsahují mnoho chemikálií, které nehtům jedině škodí a oslabují je. Natahujte si proto gumové rukavice, abyste své ruce ochránily. Uvidíte, že jakmile to začnete dělat, nehtům bude škodit mnohem míň věcí a okamžitě se začnou regenerovat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře