Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zatímco o obličej se většina žen stará, aby zamezily prvním známkám stárnutí, na ruce se často zapomíná. Přitom tato část těla dokáže hodně vypovídat o věku své majitelky. Starejte se o své ruce tak, aby zůstaly hebké a mladě vypadající.

Chladné počasí udeřilo? Nezapomínejte na péči o ruce, pomůže jim třeba ruční chůze

krém na ruce
zdroj: Getty Images krém na ruce
aktualizováno 10.10.2019, 00:00 | 10.10.2019, 00:00 | doma.cz

Zatímco o obličej se většina žen stará, aby zamezily prvním známkám stárnutí, na ruce se často zapomíná. Přitom tato část těla dokáže hodně vypovídat o věku své majitelky. Starejte se o své ruce tak, aby zůstaly hebké a mladě vypadající.

S příchodem chladných měsíců se objevil problém, na který jste během léta pravděpodobně nemusely myslet: suché ruce. Chlad totiž způsobuje jejich dehydrataci a ruce rychle zhrubnou či dokonce popraskají. Pokožka na rukou je navíc hodně tenká, není na ní moc ochranných mazových žláz a většinou se pod ní nenachází tuková vrstva, která by ji chránila.


Myjte si ruce ve vlažnější vodě


Je známé, že horká voda kůži vysušuje. A platí to i pro ruce, které si myjete několikrát denně. Když během mytí pokaždé použijete horkou vodu, tak kvůli tomu můžete mít ruce opravdu dehydratované. Argument, že horká voda lépe smyje bakterie, tak úplně neplatí. Když použijete mýdlo, tak si ruce dobře umyjete i vlažnou vodou.

 

krém na ruce
(Foto: Getty Images)


Provádějte ruční chůzi


Aby zůstaly krásné, tak si ruce občas zaslouží masáž. Existuje speciální cvičení, kterému se říká ruční chůze. Spočívá v tom, že budete ruce pravidelně zatínat v pěst a povolovat, přičemž cvik několikrát zopakujete. To sníží napětí vzniklé ve svalech na rukou, čímž se bude pokožka méně napínat. Pleť na rukou se také prokrví, stane se mnohem víc pevnější a také pružnější.


Noste s sebou kapesní krém


Jakmile budete mít pocit, že jsou vaše ruce suché a napnuté, je nejlepší si je okamžitě namazat. Krém se vám bude hodit pokaždé, když se vrátíte z venku nebo si je umyjete. Všímejte si, zda krémy obsahují prospěšnou aloe vera nebo hydratační bamacké máslo. Hodí se také přípravky s mandlovým nebo jiným olejem nebo olejíček sám o sobě.

 

krém na ruce
(Foto: Archiv firem)

 

* Hydratační mléko na ruce Magic Food Banana, Tonymoly, 45 ml, 230 Kč, Sephora
* Hydratační krém na ruce Vaseline Intensive, 75 ml, 103 Kč, Notino
* Krém na ruce Kokos, 30 ml, 79 Kč, Yves Rocher

 

krém na ruce
(Foto: Archiv firem)

 

* Ošetřující krém na ruce La Mer Body, 100 ml, 2273 Kč, Notino
* Hydratační rém na ruce Natura Siberica, Saarema, 75 ml, 129 Kč, prodává biooo.cz
* Krém na ruce Uriage Hygiene, 50 ml, 219 Kč, Notino

 

Noste rukavice na ven i během domácích prací


Zima, vítr a chladné povětří jemné kůži na rukou rozhodně nesvědčí. Nejlépe své ruce ochráníte, když začnete včas nosit rukavice. Nejenže vás zahřejí, ale vaše pokožka díky nim nebude vystavená nepříznivým vlivům a zůstane hezky vláčná.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak na krásné ruce v každém věku?
Stačí 15 minut denně: Dejte sbohem macatým rukám!
Proč je ženám pořád zima na ruce a nohy? Rady, jak se zahřát


Pěkným rukám škodí i čistící přípravky nebo různé dezinfekce. Když se proto doma pustíte do uklízení, při kterém přijdete do styku s chemikáliemi, nasaďte si gumové rukavice a chraňte ruce před agresivním působením čističů.


Maska na ruce


Možná jste zvyklé dělat si domácí masky na obličej, nikdy by vás ale nenapadlo, že taková maska udělá dobrou službu i rukám. Nejdřív je vhodné ruce zbavit odumřelé kůže pomocí kartáčku nebo jemného peelingu. K peelingu můžete použít vodu smíchanou se solí, s dřením rukou to ale nepřehánějte, abyste na citlivé suché kůži nevytvořily menší ranky.


Až budou ruce takto očištěné, naneste na ně směs, která zlepšuje pružnost pokožky na nich. Osvědčují se bílky s vajíčkem smíchané se lžičkou medu nebo rozmačkané brambory, olivový olej a mléko. Mix naneste na ruce, pořádně promněte a nechte působit přibližně čtvrt hodiny. Pak to smyjte a klidně na ruce ještě použijte svůj oblíbený krém.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře