Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říká se, že děti jsou jako nepopsaný papír. Ale jakmile vznikne člověku na čele první vráska, dá se z ní určit jeho charakter. Alespoň to tvrdí vědní obor metoposkopie, který se zrodil již v 16. století.

Co o vás říkají vrásky na čele? Odhalí cholerika i nevěrnici

Vrásky
zdroj: Thinkstockphotos Vrásky
aktualizováno 03.10.2019, 00:00 | 03.10.2019, 00:00 | doma.cz

Říká se, že děti jsou jako nepopsaný papír. Ale jakmile vznikne člověku na čele první vráska, dá se z ní určit jeho charakter. Alespoň to tvrdí vědní obor metoposkopie, který se zrodil již v 16. století.

Povahu, charakterové rysy, informace o rodině, ale i o zdraví, to vše má podle teorie metoposkopie každý napsané v obličeji. Pěkně na viditelném místě, rovnou na čele. K druhým, a k našemu obrazu v zrcadle, promlouvá naše tvář prostřednictvím vrásek.

 

Metoposkopie určuje charakter člověka z rysů obličeje a je založena na kombinaci pozorování stovek tváří a překvapivě astrologie. Každá vráska symbolizuje totiž jednu planetu. Ty podrobně zkoumal italský vědec, matematik, lékař a astrolog Gerolamo Cardano alias Hieronymus Cardanus již v první polovině 16. století. Sebevědomě tvrdil například to, že podle rýh na čele dokáže bezpečně určit, zda se nějaká žena dopustila nevěry, nebo zda je nějaký člověk dobrák či darebák.

 

Nebeské čáry v obličeji

 

Gerolamo Cardano byl ve své době velký matematik, zkoumal ale i propojení mezi medicínou a praktikováním léčitelství. Věnoval se i teologii a astrologii. Předtím, než napsal své dílo o výkladu obličeje, pozoroval a podrobně zkoumal tváře tisíců lidí, na základě čehož vzniklo okolo 800 obličejových nákresů, každý s astrologickými značkami a označeními osobních vlastností a charakteru. Na pojmenování sedmi vrásek na čele přitom používal sedm vesmírných těles - vrásku nejblíže k nosu pojmenoval Měsíc, dalších šest Merkur, Venuše, Slunce, Mars, Jupiter a Saturn. Samozřejmě, v reálném životě má většina lidí "pouze" dvě, tři nebo čtyři vrásky, takže odborníci na metoposkopii si vystačí s několika svislými a vodorovnými čarami na čele, ale Cardano byl důsledný a podrobně popsal všechny možné kombinace.

 

 

Čtení z čar

 

Tak, jako čáry na dlaních, mají podle metoposkopie svůj význam i čáry na čele:

 

Dlouhé a nepřerušované vodorovné vrásky na čele vyjadřují upřímnost, svědomitost a zásadovost. Platí to bez ohledu na to, ke kterým vesmírným tělesům jsou vrásky přiděleny.

 

Krátké svislé čáry zas symbolizují nečekané změny.

 

Lidé, kteří mají na čele jednu výraznou vodorovnou rýhu, měli zřejmě těžké dětství. V dospělosti proto usilovně pracují a díky své vytrvalosti nejednou dosáhnou úspěchu. Podle Cardona však mají zároveň sklon starat se v první řadě sami o sebe, potřeby a přání jiných lidí jsou na vedlejší koleji.

 

Ale jsou na tom lépe, než osoby se třemi zakřivenými vráskami, ty jsou podle renesančního vědce ješitnými prostopášníky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda
Jak na vrásky a unavený vzhled? Místo drahých krémů zkuste jednoduchou masáž
Šnečí sliz a vrásky: Skutečná pomoc nebo už nevědí, co vymyslet?

 

Jedině, že by ty tři čáry byly rovné. V tom případě jde o lidi hloubající, kteří si často dělají starosti, ale zároveň vždy každý problém vyřeší.

 

Dvě vrásky zase hodně prozrazují o vztazích v rodině. Pokud jsou obě vrásky stejně dlouhé a hluboké, daný člověk má dobré vztahy se svými blízkými, mezi lidmi je oblíbený a daří se mu v jakékoliv oblasti, ve které se rozhodne využít svůj rozum.

 

Pokud je horní vráska kratší a méně výrazná než dolní, jde o člověka, který se v těžkých momentech nedokáže spolehnout na podporu blízkých nebo přátel.

 

Jedna kolmá rýha nad nosem "zdobí" tvrdohlavé a houževnaté lidi, kteří se obvykle nevzdávají a vytrvale, cílevědomě krůček po krůčku směřují k tomu, co si vytyčili. Nejsou to zrovna romantici, spíše silní pragmatici.

 

Osoby se dvěma kolmými vráskami nad nosem jsou považovány za velmi empatické, laskavé a chápavé a starají se o každého ve svém okolí. Velmi jim záleží na tom, zda si jich ostatní váží.

 

Tři svislé vrásky vyrývají do čela vlastnosti jako hloubavost, zadumanost či logický přístup. Mají je lidé, kteří si vše i několikrát rozmyslí, než se dopracují k rozhodnutí. Nedokážou se rozhodnout, dokud nejsou přesvědčeni o tom, že měli dostatek informací, které vyhodnotili, a proto se rozhodli správně. Jsou loajální, zodpovědní a starají se o všechny rodinné příslušníky.

 

Krátké, mírně šikmé vrásky nad obočím, které vypadají jako malé vykřičníky, znamenají, že jejich nositel je člověk se sklony reagovat přehnaně, stačí málo a vybuchnou jako parní hrnec. I kdyby chtěl, neumí se ovládat, proto jej často trápí nevyrovnanost a smutek. Jeho neuvážené výbuchy totiž situaci často ještě zhorší...

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře