Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Žena má v dnešní době mnoho možností, jak vypadat opáleně jako z dovolené i bez hodin strávených na slunci nebo v soláriu. Buď můžete použít samoopalovací krém, jehož efekt vydrží déle nebo také make-up na nohy, který večer smyjete. Jaké plusy oba...

Co vybrat pro opálení bez opalování: Samoopalovací krém nebo tělový make-up?

opalování
zdroj: Getty Images opalování
aktualizováno 20.06.2019, 00:00 | 20.06.2019, 00:00 | doma.cz

Žena má v dnešní době mnoho možností, jak vypadat opáleně jako z dovolené i bez hodin strávených na slunci nebo v soláriu. Buď můžete použít samoopalovací krém, jehož efekt vydrží déle nebo také make-up na nohy, který večer smyjete. Jaké plusy oba tyto způsoby přinášejí a podle čeho se rozhodovat, který je ten správný právě pro vás?

Opálené nohy přinášejí mnoho výhod. Vypadají zdravěji, hubeněji a v neposlední řadě zakryje nahnědlá barva kůže nedostatky jako jsou drobné žilky, křečové žíly nebo i celulitida. To všechno schováte v zimě pod silonky, co ale máte dělat teď v létě? Pokud nemáte příležitost, jak se opálit, nemusíte se smířit s bílými nohami. Zjistěte, jestli zrovna vám sedne samoopalovák nebo takzvané tekuté silonky a jaké jsou mezi nimi rozdíly.


Tělový make-up


Rozdíl mezi oběma produkty je v tom, že zatímco samoopalovák po nanesení vydrží delší dobu, tělový make-up ráno nanesete a večer smyjete. Přestože barva by měla přežít, když půjdete do bazénu, stejně by mohlo opálení z nohou po koupání u některých produktů lehce pustit. Můžete si vybrat mezi tělovým krémem a sprejem.

 

opalování
(Foto: Getty Images)


Výhoda tohoto produktu spočívá v tom, že po nanesení zaručí i hydrataci nohou, nemusíte ho tedy míchat s dalším zvláčňujícím krémem. Navíc často bývá příjemně cítit, takže když ho budete používat, budou vaše nohy hebké a voňavé. Plus může být také to, že když netrefíte správný odstín, nebude vás nehodící se barva nohou trápit dalších pár dnů. U tělového make-upu však máte na výběr z široké škály odstínů včetně těch make-upů, které vytváří na nohou třpytivý efekt.


Nevýhoda může nastat v tom, že když nanesete tělový make-up špatně, tak vám stejně jako nerovnoměrné nanesení make-upu na obličeji vytvoří na nohou šmouhy nebo skvrny. Jeho aplikace tedy bude vyžadovat trochu času navíc a to by vám nemuselo vyhovovat, pokud ráno spěcháte. 

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Voděodolný tělový zkrášlující make-up Perfect, Dermacol, 100 ml, 153 Kč, prodává Notino
* Tónovací sprej na nohy Bronzing, Sally Hansen, 75 ml, 199 Kč, prodává DM
* Samoopalovací přípravek pro ženy Airbrush Legs, Sally Hansen, 118 ml, dříve 188 Kč, nyní 177 Kč, prodává Elnino.cz
* Punčochy ve spreji s SPF 25 Diamond Legs, AirStocking, 56,7 g, 639 Kč, prodává Notino


Stejně tak počítejte s tím, že když budete používat make-up ve spreji, budete se muset nastříkat někde, kde nehrozí ušpinění podlahy nebo koberce. Stejně jako každý sprej ani tento nedopadá jen tam, kam chcete, ale všude kolem. Používání tělového make-upu se vám navíc trochu prodraží, když to budete dělat denně. Některé značky se mohou během dne otírat o oblečení a zamazávat ho.


Samoopalovací přípravky


Na trhu můžete najít samoopalovací krém, sprej nebo pěnu. Je jasné, že samoopalováky se víc hodí z hlediska dlouhodobého trvání narozdíl od "silonek ve spreji", které večer lehce smyjete. Samoopalovací krém se také často nanáší spíš na celé tělo, nejen na nohy jako někdy tělový make-up. Po prvním nanesení byste měly patnáct minut až půl hodiny počkat, než se obléknete, pak už otření o oblečení nehrozí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaký letní klobouk bude slušet právě vám? Vybírejte podle typu obličeje
Perfektní opálení: Co musíte udělat PŘED a PO
10 největších mýtů o opalování! Stačí se namazat jednou denně?


Aby na vás však samoopalovák vykouzlil ten správný efekt, musí být kůže na celém těle hydratovaná, jinak by se vytvořily skvrny a barva by pak nebyla jednolitá. Většinou byste při nanášení neměly zapomenout ani na obličej, aby výsledek působil celistvě. Po nanesení samoopalováku si vždy umyjte ruce, abyste se vám neudělaly zbytečně hnědé dlaně.


Nevýhodou samoopalováku může být pro některé ženy to, že během jeho používání byste měly zkrátit čas strávený ve sprše nebo ve vaně. Koupání totiž urychluje jeho smývání a efekt by nemusel vydržet tak dlouho, jak byste si přály. Stejně tak napomáhá ztrácení barvy i holení žiletkou nebo peeling.


U některých samoopalovacích přípravků musíte stejně aplikaci po pár dnech zopakovat, abyste dosáhly toho zabarvení, které chcete. Na tu správnou barvu si tedy musíte v některých případech počkat, zatímco make-upem na nohy byste jí dosáhly hned, i když jen na den.

 

Produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Samoopalovací mléko Solaire Peau Parfaite, Yves Rocher, 100 ml, dřív 349 Kč, nyní 199 Kč
* Samoopalovací pěna Self Tanning, St. Moritz, 200 ml, 249 Kč, prodává Notino
* Samoopalovací sprej na tělo a obličej, Sun Dance, 150 ml, 69,90 Kč, prodává DM
* Samoopalovací sprej pro střední tón pokožky Skin Soft, Avon, 150 ml, dřív 179 Kč, nyní 99 Kč

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře