Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslíte si, že nohy na podpatcích vypadají delší, štíhlejší a víc sexy? Muži prý nic takového nevidí.

Dámy, netrapte se s podpatky. Muži si jich stejně nevšimnou

aktualizováno 23.09.2010, 00:12 | 23.09.2010, 00:00 | tn.cz / Korzo

Myslíte si, že nohy na podpatcích vypadají delší, štíhlejší a víc sexy? Muži prý nic takového nevidí.

Ženy, které obětují pohodlí pro krásu a nosí jehlové podpatky, si klidně mohou námahu ušetřit. Muži si jejich bot totiž ani nevšimnou.

 

Odborníci v University of Northumbria zkoumali reakce mužů na ženskou chůzi ve vysokých botách i bez nich. Ukázalo se, že jakmile neviděli boty přímo, nebyli ani schopni rozeznat, která žena má vysoké podpatky.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Hezké nohy za 14 dní? Britney to zvládla

Záleží vám na výšce partnera?

Jde o součást širšího projektu, který zkoumá přitažlivost a signály vysílané pohyby jako jsou chůze a tanec. Angličtí experti již dříve pomocí 3D modelu identifikovali části mužských těl, podle jejichž pohybu ženy hodnotí, zda jde o dobrého tanečníka, nebo nikoliv.

Vědci se pomocí 3D modelů zaměřili na zkoumání kritérií atraktivity ženské chůze, a to jak v podpatcích, tak bez nich. K velkému překvapení vědců muži nebyli schopni rozpoznat, které z postav si pomocí podpatků prodloužily nohy.

Utrácet za boty s podpatkem je zbytečné, tvrdí vědci

 

"A ženy přitom utrácejí spousty peněz za lodičky na podpatcích, které mohou být nebezpečné. Mají dojem, že se tak zkrášlí a zdůrazní, co jim příroda nadělila," řekl reportérům listu Telegraph Dr. Neave.

 

Odborníci chtěli zjistit, zda změny v držení těla, k nimž dochází při nošení vysokých bot (například náklon trupu a vystouplejší pozadí), vysílají signál, který muže zaujme. A zdá se, že odpovědí je jasné NE.

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře