Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáte si v šatníku místo pro trendy letní kousky a kupí se vám hromada věcí, které vám nesedí, přestaly se vám líbit nebo byla jejich koupě pořádný úlet a ještě jste z nich ani nesundala visačku, i když ve skříni visí již roky? Místo do kontejn...

Děláte čistku šatníku? Poradíme, jak kousky úspěšně prodat on-line

Nákupy
zdroj: Thinkstockphotos Nákupy
aktualizováno 31.05.2017, 00:56 | 31.05.2017, 00:56 | doma.cz

Chystáte si v šatníku místo pro trendy letní kousky a kupí se vám hromada věcí, které vám nesedí, přestaly se vám líbit nebo byla jejich koupě pořádný úlet a ještě jste z nich ani nesundala visačku, i když ve skříni visí již roky? Místo do kontejneru na nich zkuste vydělat.

Pokud se vám nechce kousky složitě fotit a oceňovat, sezvěte kamarádky výměnu oblečení. Ať i ony vytahají z šatníku nenošené kousky, sejděte se u jedné z vás doma, nebo si rezervuje nějaký soukromý salónek v oblíbené kavárně a můžete vesele vyměňovat. Je lepší pozvat kamarádky s podobnou postavou a konfekční velikostí. Také si předem stanovte, zda kousky měníte nebo prodáváte, v druhém případě zda za symbolickou cenu za kus nebo zda si některých kousků ceníte více.

 

Můžete oblečení také nafotit a vystavit i s cenami třeba na svém facebooku. Klidně i na sobě, ať mají představu, jak kousky sedí na těle. Když nabízíte oblečení jen okruhu blízkých známých, odpadají starosti se zasíláním nebo reklamacemi. Kámošky omrknout kousky on-line a mohou se stavit na kafe, aby si oblečení naživo prohlédly a když se jim bude líbit, rovnou odnesly.

 

Pokud v okolí zrovna nemáte milovnice secondhandové módy nebo nemáte s kamarádkami podobný typ postavy, můžete oblečení zkusit prodávat on-line. Ať už na specializovaných módních bazarech (např. vinted.cz), praktických mobilních palikacích pro milovníky smartphonů (www.letgo.cz) nebo na klasických on-line bazarech (k největším u nás patří aukro.cz nebo Sbazar.cz).

 

 

Jak na to, aby váš inzerát mezi tisíci nabídkami nezapadl a vy jste nepotřebnou věc prodali za co nejlepší cenu?

 

1) Buďte struční a přitom výstižní. Pokuste se prodávanou věc popsat co nejlépe, aby v zájemcích inzerát nevzbuzoval žádné dodatečné otázky, na které by se vás musel doptávat. Protože čím větší nejasnosti, tím menší pravděpodobnost, že jej zaujmete a ozve se vám. Zkuste si odpovědět na všechny možné otázky, které se věci týkají.

 

ČTĚTE TAKÉ:

50 rad, jak využít obyčejný ocet v kuchyni, koupelně i před zrcadlem
7 tipů, jak si přivydělat s pomocí internetu
10 skvělých triků a rad, jak udržet v domácnosti pořádek

 

2) Na fotografiích, které vkládáte k inzerátu, si dejte záležet stejně tak, jako když třeba něco sdílíte na sociální sítě. Oblečení vyžehlete, vyperte, foťte na bílém podkladu a v denním světle. Postačí vám foťák v mobilu.

 

3) Buďte k zastižení. Je důležité, abyste ke své nabídce dali správné kontaktní údaje, na kterých budete skutečně k zastižení. Zájemci, kterým dlouho neodpovíte, časem ztratí trpělivost.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

dana94 22:06 31.10.2018
Zrovna jsem ze šatníku vyřadila desítky kusů oblečení, které už dlouho nenosím, ale pořád jsou v dobrém stavu a mohou někomu posloužit. Dle návodu jsem tedy inzeráty s mým oblečením vystavila na https://www.biginzerce.cz/ a už jen čekám, až se ozvou zájemci ke koupi.