Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zuby jako perličky, to je základ sexy svůdného úsměvu, jak si k němu dopomoct a zbytečně nedráždit sklovinu?

Desatero pro bělostný úsměv! Co škodí kráse vašich zubů?

Sexy úsměv s bílými zuby
zdroj: Oficiální zdroj Sexy úsměv s bílými zuby
aktualizováno 29.01.2018, 00:23 | 29.01.2018, 00:23 | doma.cz/ina

Zuby jako perličky, to je základ sexy svůdného úsměvu, jak si k němu dopomoct a zbytečně nedráždit sklovinu?

Pokud jste už někdy řešili otázku bělosti zubů, tak jistě víte, že je to běh na dlouhou trať. Moderní metody sice umí se žlutým plakem zatočit, ale zrovna tak rychle zatočí i s vaší peněženkou. Jak si tedy pomoci bez odborníků? Jak zuby přírodně bělit, a čemu se naopak vyhnout?

 

Tyto jídla omezte:

 

1. Klasičtí záškodníci jako je čokoláda, káva, černý čaj a červené víno všichni známe, proto je kvůli své sklovině a mladistvému úsměvu z jídelníčku nejlépe vynechejte.


2. Limonády
mají vysoký podíl agresivních kyselin, jako je kyselina fosforečná, jablečná, citronová nebo vinná, a jsou tak pro zdraví zubů dokonce až pětkrát škodlivější než kola.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaké vlasy jsou více sexy? Rovné vs. divoké vlny

Vyškubaný oblouk už nefrčí! Manuál na sexy obočí

 

3. Sportovní a energické nápoje jsou pro váš chrup také nebezpečné! Jak to? Na vině je opět vysoká koncentrace kyselin.


4. Citrusy a citrusové šťávy by mohly vaši sklovinu ztenčit a poškodit. Vynechávat je nemusíte, ale dbejte na to, abyste džusy zapíjela sklenkou vody a jablko, pomeranč, či grep vždy pár kousky zajedla nějakou neutrální potravinou.


5. Oce
t se opět na sklovině neblaze podepíše. Proto si po octové zálivce v salátu, či kyselých okurkách nezapomeňte vypláchnout ústa obyčejnou vodou.

 

Přírodní bělidla na vaše zoubky – doporučujeme:


6.
Zařaďte do svého jídelníčku jídla, která pomáhají odstraňovat žlutý povlak. Jednou denně jezte jablko (mrkev, nebo celer), které svým složením odstraňuje nažloutlé zabarvení a zároveň přirozeně masíruje dásně.


7. Mezi další potravinová bělidla patří jahody a sýr – obojí obsahují přírodní kyseliny a enzymy, které zanechají zoubky bělejší. Aby vám kyseliny nepoškodily sklovinu, je dobré, si po jídle vyčistit zuby pastou s fluoridem.

 

8. Žvýkejte lístek máty. Ta při pravidelném použití také šetrně bělí a jako bonus budete mít i svěží dech.


9. Kokosový olej zlepšuje pleť a při čištění zubů kokosovým olejem dezinfikujete dutinu ústní a účinně bělí i zoubky. Nejdříve zoubky vyčistěte pastou a potom naneste na zuby olej a jemně kružte kartáčkem. Nebo zkuste olej protahovat mezi zuby, mléčná emulze do sebe absorbuje viry a bakterie, takže předejdete plaku i zubnímu kamenu.


10. Bělení podle našich babiček? Kypřící prášek, kloktání peroxidu z lékárny, či čištění zubů jedlou sodou… Tyto metody jsou agresivnější, ale ve frekvenci jednou za měsíc si je naše čtenářky pochvalují. Jedlou sodu, či kypřící prášek přidejte na kartáček s pastou a čistěte zoubky během 3 minut. Odborníci varují před ztenčení zubní skloviny, ovšem každý má jinou kvalitu zubů, tak i tady všeobecný recept neplatí.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

jaja 10:19 23.04.2012
To ano, také mě to trklo...
Katy 16:41 28.01.2012
neprotiřečíte si trochu? v jednom bodu píšete, že jablko ničí sklovinu a pak ho doporučujete na bělení?