Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Holíte se od té doby, kdy máte co holit, ale přesto můžete dělat základní chyby. Vyhněte se jim. Ať už depilujete, nebo epilujete. Výsledek pak bude stát za to.

Deset nejčastějších chyb při holení intimních partií

aktualizováno 30.04.2012, 09:21 | 30.04.2012, 09:16 | doma.cz /ina/kat

Holíte se od té doby, kdy máte co holit, ale přesto můžete dělat základní chyby. Vyhněte se jim. Ať už depilujete, nebo epilujete. Výsledek pak bude stát za to.

Boj do posledního chloupku aneb jak mít dokonale vše oholeno bez škrábanců, suchých šupinek, či zarudných flíčků. Deset chyb, kterých se možná nevědomky, či z nedbalosti dopouštíte:

 

1) Zapomínáte na peeling


Je tím nejjednodušším způsobem, jak zabránit zarůstání chloupků. Funguje i masážní rukavice. Koho zarůstání hodně trápí, může zkusit speciální přípravek od značky Tend Skin – Ingrown Hair Solution. Ve světě má úspěch.

 


2) Žiletkou proti směru růstu chloupků


I to může být důvod k jejich nepříjemnému zarůstání. Žiletkou holte vždy ve směru růstu chloupků. Je to pracnější, pomalejší, ale vyhnete se červeným tečkám.

 

 

Inspirujte se:

Fotogalerie

1 / 7 Otevřít fotogalerii

 


3) Holíte se večer


Tak nedocílíte opravdu hladké kůže. Nohy během dne (nebo třeba po horké koupeli) natečou, a tím se chloupky trochu schovají. Holte si je při ranní sprše.


4) Povalování žiletek


Řada lidí žiletky neuklízí a nechává je položené týdny a měsíce na vaně. Tím dosáhnou jediného – žiletka se ztupí. Poctivě ji uklízejte po každém použití na suché místo.

 


5) Příliš častá epilace voskem


Pokud se dáte na cestu odstraňování chloupků voskem, musíte mezi jednotlivými epilacemi počkat dostatečně dlouhou dobu. Je potřeba, aby chloupky dorostly do poloviny své délky (u většiny to znamená čtyři týdny). Jinak může dojít k bolestivému odtrhávání kůžičky.

 


6) Správný čas na epilaci


Pro citlivější povahy je vytrhávání chloupků bolestivější před periodou, během ní a těsně po ní. Odborníci ženám doporučují dobu kolem ovulace. Při epilaci to bude méně bolet.

 

7) Používáte nekvalitní tělová mléka


Nepříliš kvalitní parfémovaná mléka, či tonika s obsahem alkoholu mohou mít za následek nepříjemné červené fleky. Pokud máte citlivou pokožku, dbejte na vysokou kosmetickou péči. Skvělé jsou přípravky se zklidňujícím účinkem aloe vera.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:


Našli jsme sexy šaty pro každou postavu!

Potraviny pro mladistvou a hladkou pleť!

 


8) Nevyčistíte ranku


Kolikrát se stane, že se během holení říznete a ranku zapomenete důkladně vyčistit? U malých poranění postačí voda, u těch větší by zanícená ranka mohla způsobit nepříjemnosti klidně i na další týdny. Obzvláště v intimních partiích nepodceňte důkladné ošetření antibakteriálním tonikem.9) Zůstaňte ve stínu


Tohle pravidlo platí především pro odstraňování chloupků obočí nebo na horním rtu: po vytrhání se vyhýbejte několik hodin sluníčku. Můžou vám naskákat pigmentové skvrny, kterých se jen tak nezbavíte.


10) Přeháníte to

Nemusíte nutně odstranit úplně všechno. Nejcitlivější oblasti nechte prostě přikryté, radí elle.cz.
 

 
27 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

PH 09:12 04.03.2016
Holky,když si holíte pindy,je lepší nejdřív vzít nohy,aby jste si nepořezaly "jeskyňky".Tedy žiletku nejdříve trochu otupit.
Marie 16:42 07.06.2012
JanaJ307 - kup si žiletku s ochranýma drátkama. Nevím, jak jinak to napsat. Je to sice dražší, ale zaručeně se nepořežeš nikde.
janaj307 23:00 01.06.2012
Chybí mi tu rada, jak docílit toho, abych neměla nohy okrájený jako salám! Pokaždé se pořežu, na holeni a na kolenou vzadu, převážně. A ty strupy jsou vidět dlouho.
Jirka 19:22 30.04.2012
Oholené holky jsou jako šnek bez ulity, tedy skoro slimák.
Vydělávejte 2% denně! 18:55 30.04.2012
Vydělávejte 2% denně ze své investice...více info na http://zkracene.cz/oChc