Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejenže se kvůli těmto omylům cítíte nepohodlně, ale ještě mohou mít dopady na vaše zdraví i krásu.

Dlouhodobé nošení žabek a další chyby v oblékání, které vám nesvědčí

žabky
zdroj: Getty Images žabky
aktualizováno 15.08.2019, 00:00 | 15.08.2019, 00:00 | doma.cz

Nejenže se kvůli těmto omylům cítíte nepohodlně, ale ještě mohou mít dopady na vaše zdraví i krásu.

Mnoho žen je šokováno, když zjistí, že celé roky nosily špatnou podprsenku. Právě to bylo zdrojem bolesti jejich krku, zad a ramen, nemluvě o odřené kůži. Zadní část podprsenky by se nikdy neměla posouvat směrem nahoru k ramenům, a pokud to dělá, nejspíš máte špatnou velikost. Správně má zůstat ve vodorovné poloze! Stejně tak si ženy často koupí špatný styl podprsenky, který prsům neposkytne správnou podporu.


Jestliže máte velká a kulatá prsa, pořiďte si podprsenku s velkými košíčky, které budou větší část ňader obepínat. Ženy s prsy ve tvaru kapek nebo s tukem v podpaží mohou nosit více vykrojené podprsenky, které poskytují oporu hlavně vnějším stranám. Podprsenky rovnějšího střihu patří těm, které mají menší či střední ňadra.


Jaké další typy oblečení možná nosíte špatně a má to následky?


1. Zdobíte se ostrými přívěsky


Doplňky, které nemají oblý tvar, byste neměly nosit například spolu s pleteným oblečením. Mohou se na něm totiž zachytit a způsobit i díru nebo vytahat nitě. Vždycky se zamyslete, jestli k sobě přívěsky a typ látky půjdou.


2. Celé léto nosíte žabky


Tyto boty ale neposkytují chodidlu žádnou podporu, na nohu tak bude vyvíjen po celou dobu větší tlak. Střídejte to s botami, které jsou pro nohu větší oporou. Ideálně si žabky nechte jen na pláž.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se vkusně, ale ne nudně obléknout do kanceláře?
Dresscody i v létě: Vyhněte se největším módním trapasům!
Jednoduché MÓDNÍ TRIKY, které pomohou vaší postavě


3. Nevybíráte boty na běhání podle tvaru chodidla


To může hodně zatěžovat vaše chodidlo. Když si obtisknete nohu do písku, zjistíte, jaký má tvar. Jestliže uvidíte velký oblouk, pořiďte si odpružené běžecké boty. Normální oblouk nebo ploché nohy mohou mít neutrální boty. U plochých nohou se ještě vyplatí obuv, díky které se vám bude lépe ovládat pohyb.


4. Máte rády kombinézy, ve kterých si sotva dojdete na záchod


Někdy na večírek zvolíte typ oblečení, u kterého zapomenete, jak těžko se obléká nebo svléká. Když pak jdete na toaletu nebo si chcete zkusit v kabince jiné oblečení, musíte se celé svléknout. Oblečení by nemělo jen dobře vypadat, ale také být praktické.


5. Nosíte často oblečení, které se zavazuje za krkem


Tílka, která se zavazují za krkem, mohou hodně zatěžovat váš krk. Zvlášť pokud ještě třeba nesou celou váhu prsou. Vázání by nemělo být ani příliš volné, aby nespadlo, ale ani příliš pevné. Nezapomínejte to střídat s jiným typem oblečení nebo hledejte jiné způsoby vázání.

 

zavazování za krkem
(Foto: Getty Images)


6. Příliš těsné džíny


Možná vás překvapí, že špatně padnoucí džíny způsobí trávicí potíže i pálení žáhy. Mezi kůži a látku byste měly vždy vložit dva prsty. Pokud to nejde, vezměte si alespoň o číslo větší velikost. Odhadnout ji vám pomůže také to, když si uděláte pár dřepů. Díky tomu zjistíte i správnou velikost šortek, aby se pak během nošení neposouvaly nahoru.


7. Příliš těsná košile s mezerami mezi knoflíky


Mnohé ženy často zvolí košili, která jim padne úplně natěsno a v oblasti mezi prsy ji pak skoro nedopnou. To vede k potížím s dýcháním i nepříjemným pocitům, zvlášť když se knoflík rozepne. Ujistěte se, že jde košile dobře zapnout, zvolte volnější střih nebo přišijte větší počet knoflíků.


8. Často nosíte úzké boty nebo podpatky


Boty, ve kterých máte skřípnuté prsty, vašim nohám vůbec nemusí svědčit. Noha se umí snadno přizpůsobit tvaru boty a může docházet k jejím deformacím. Vysoké podpatky zase způsobují puchýře, bolesti kolen a zad. Ke konci dne byste měly boty vždy vyměnit za nějaké pohodlnější, protože noha trochu opuchne. Mezi špičkou boty a nohy by navíc měl zůstat pár centimetrů prostor.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře