Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tmavší kůže je jedním z příznaků stárnoucí pokožky. Kromě podpaží se tmavší místa objevují i na loktech, kolenech nebo krku. Nemiřte se ale s tím, že to tak máte a nechte tmavé skvrny vyblednout pomocí ingrediencí z kuchyně. Až přijde plesová sezó...

Domácí triky, jak se zbavit tmavých skvrn v podpaží

skvrny v podpaží
zdroj: Getty Images skvrny v podpaží
aktualizováno 24.10.2019, 00:00 | 24.10.2019, 00:00 | doma.cz

Tmavší kůže je jedním z příznaků stárnoucí pokožky. Kromě podpaží se tmavší místa objevují i na loktech, kolenech nebo krku. Nemiřte se ale s tím, že to tak máte a nechte tmavé skvrny vyblednout pomocí ingrediencí z kuchyně. Až přijde plesová sezóna, už se nebudete muset kvůli skvrnám v podpaží stydět obléknout šaty na ramínka!

Nezřídka se stává, že za tmavou kůží v podpaží stojí zdravotní problém, který dělá pokožku drsnější a tmavší. Pokud u sebe tmavší pokožku pozorujete, promluvte si s doktorem, protože to někdy může poukazovat na cukrovku. Někdy však kůže víc pigmentuje i kvůli genetickým dispozicím. Záleží také na tom, jaké používáte deodoranty nebo antiperspiranty. Stejně tak mohou mít vliv hormony, to se pak skvrny objevují i na jiných místech. Nejčastěji však tento problém přichází spolu s přibývajícím věkem.


Opravdu jsou to skvrny?


Hlavně v podpaží je někdy těžké poznat, jestli jde o flíčky nebo dorůstající chloupky. Ty pak způsobují, že kůže vypadá tmavěji. Pokud vám to vadí, můžete zvážit, jestli pro vás nebude vhodnější epilace podpaží, po které vám chloupky nevyrostou tak rychle. Jak ale s tmavými fleky v podpaží zatočit, když nejde o dorůstání chloupků? Vezměte si k ruce tyto ingredience.


Jablečný ocet a jedlá soda


Skvrny mohou vyblednout díky těmto dvěma surovinám. Smíchejte 2 lžičky jablečného octa a 2 lžičky jedlé sody. V roztoku se mohou začít dělat bublinky. Po smíchání ho aplikujte do podpaží a nechte zaschnout. Po několika minutách působení místa opláchněte studenou vodou a osušte. Opakujte jednou za dva dny. Jedlou sodu můžete pro stejné použití míchat také s růžovou vodou místo jablečného octa.


Mléko, zázračná kurkuma a med


Smíchejte polévkovou lžíci mléka, lžičku kurkumy a lžičku medu. Opět pastu naneste na tmavé místo, nechte chvíli působit a poté ji smyjte. Dělejte to obden, tedy třikrát týdně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Špíčky v podpaží, které v tílku nevypadají dobře: Proč se dělají a jak se jich zbavit?
Když ani deodorant nepomáhá: co dělat, když se moc potíte?
10 triků, které zbaví oblečení zápachu i jakýchkoli skvrn! Na počkání!


Třtinový cukr a olivový olej použijte i mimo vaření


Odměřte 3 lžíce tohoto hnědého cukru a 2 lžíce panenského, za studena lisovaného olivového oleje. Cukr poslouží k peelingu podpaží, proto pastou masírujte podpaží po dobu dvou minut. Až provedete masáž, nechte ji na místě působit ještě dalších pět minut. Po uplynutí doby podpaží opláchněte vlažnou vodou a k utření použijte měkký ručník, ať jemnou kůži nepodráždíte. Postup opakujte maximálně dvakrát týdně.


Mandlový olej pomůže a hezky voní


Pokud hledáte něco, co byste pro vybělení podpaží mohly dělat denně, použijte mandlový olej. Masírujte s ním oblast po dobu osmi až deseti minut. Olej pak nemusíte smývat, sám se vsákne. Dalším bonusem je jeho krásná vůně. Použít můžete i kokosový olej, který má mimo jiné bělící účinky. Oleje jsou vhodné také proto, že hydratují, a právě tmavá kůže je někdy příznakem jejího vysušení. 

 

skvrny v podpaží
(Foto: Getty Images)


Využijte brambory


Nejdřív oloupejte a nastrouhejte brambory. Pak zkuste z nastrouhaných brambor vymačkat šťávu, kterou pustily. Naneste ji do podpaží a nechte ji tam působit čtvrt hodiny, poté k umytí použijte studenou vodu. Šťávu z brambor můžete dávat do podpaží klidně dvakrát denně, ráno a večer. Efekt se dostaví rychleji a brambory pak můžete využít v kuchyni.


Tea tree olej vyléčí všechno


Tea tree olej dokáže pomoct od mnoha zdravotních neduhů, tak proč ho nevyužít i na tento problém? 4 až 5 kapek nakapejte do šálku vody. Pak směs přelijte do uzavíratelné lahve a protřepte, aby se ingredience opravdu dobře smíchaly. Potřete s tím podpaží a nechte uschnout, můžete to opakovat denně.


Pokud se vám tmavé skvrny objevují i jinde než v podpaží, stejné postupy můžete aplikovat také na tato místa.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře