Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte problém s dvojí bradou? Může jí způsobit i špatný postoj.

Druhá brada není jen z nadváhy: Tento důvod vás překvapí

Druhá brada
zdroj: Thinkstockphotos Druhá brada
aktualizováno 24.09.2018, 17:52 | 24.09.2018, 17:52 | doma.cz

Máte problém s dvojí bradou? Může jí způsobit i špatný postoj.

Dvojitá brada trápí mnoho lidí napříč všemi věkovými skupinami mezi muži i ženami. Často je spojována pouze s váhou, ale dvojitá brada může trápit lidi i z genetických důvodů či vzniká z nevhodného postoje.


Asi nejčastější příčinou druhé brady je nadváha, kdy je tzv. „double chin“ způsobena ukládáním tuku do podkoží brady.

 

Dalším vlivným faktorem je také věk. S „nástupem“ gravitace a úbytkem elastických a kolagenních vláken, dochází k uvolnění a poklesu kůže.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tajemství krásy Terezy Maxové: Hlídám si hydrataci i své trpké rysy ROZHOVOR
Strie kůži nesluší. Braňte tělo zevnitř i zvenku
Krásná i po padesátce? 8 triků pro stále mladý vzhled

 

„Vliv má částečně i genetika, která může určit tvar brady. Často se dědí i špatná elasticita pokožky,“ říká plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer z Perfect Clinic.

 

Dvojitá brada
(Foto: oficiální zdroj)

 

Dvojitá brada může ve skutečně raritních případech vzniknout u některých lidí i ze špatného postoje těla. Jeho nevhodné držení může oslabit, například při dlouhodobém hrbení, špatně používané svaly krku a brady.

 

Jak na správný postoj i sezení, napoví následující video:

 

 

Když cvičení nestačí

 

Existuje mnoho cvičení, které by mělo dvojí bradu odstranit, zejména tím, že pomáhají oblast kolem krku zpevnit. Ne vždy ale jen cvičení pomůže, zejména na skutečně výrazně povolené svalstvo může být krátké. Na větší množství uloženého tuku zas platí celkově zdravější životní styl a radikální úbytek váhy.

 

“Prosté nahromadění tuku v oblasti dvojité brady lze velmi úspěšně ošetřit také laserovou liposukcí, kde jsou i malé kožní nadbytky korigovány laserem na principu smršťování kůže po prohřátí laserovou energií. Tento výkon vyhledávají často i mladší pacienti s nadváhou či lidé obézní a výsledek je pak závislý právě na anatomii krku jako celku,“ popisuje MUDr. Frajer.


U starších a hubenějších pacientů s nadbytky kůže v oblasti krku s poklesem obličeje a krku je nejlepší metodou odstranění kožních nadbytků tzv. facelifting či necklitingu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře