Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít dokonalou pleť vyžaduje mnoho úsilí, ovšem existuje celá řada metod, které pleť vyhladí. Pokud patříte mezi ty, které si nevědí v boji proti vráskám a pupínkům rady, vsaďte na peeling z ovocných kyselin.

Elixír mládí: Tipy, po kterých budete vypadat mladší

Péče o pleť
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť
aktualizováno 22.09.2019, 00:00 | 22.09.2019, 00:00 | doma.cz

Mít dokonalou pleť vyžaduje mnoho úsilí, ovšem existuje celá řada metod, které pleť vyhladí. Pokud patříte mezi ty, které si nevědí v boji proti vráskám a pupínkům rady, vsaďte na peeling z ovocných kyselin.

O co přesně jde? Ovocné kyseliny se využívají v kosmetice už od pradávna, neboť jsou to složky přírodních produktů. Najdeme je například v jablkách, hruškách či citrusech, ale také v mléce.
 

Tyto kyseliny se dnes přidávají i do řad krémů. Nečekejte však při jejich používání velké zázraky. Pro viditelné výsledky je třeba, aby množství kyselin bylo dostatečně vysoké. V krémech se objevuje množství pouze okolo 10 %. Čím je však jejich podíl vyšší, tím je aplikace rizikovější a je tedy třeba vyhledat kliniku či salón, kde mají s těmito zákroky bohaté zkušenosti.

 

"Při neodborném použití ovocných kyselin může dojít k popálení pokožky a vzniku trvalých defektů, jakými jsou například zvýšená pigmentace v místě ošetření, rozdíly v barevné celistvosti ošetřované partie,“ upozorňuje zakladatelka kliniky estetické medicíny a odbornice na zdravý životní styl Petra Řehořková.

 

 

Ovocné kyseliny lze použít prakticky na všechny nedokonalosti pleti. Poradí si jak se suchou, tak s mastnou pletí. Dokážou šetrně pleť vyčistit, vyhladit jemné vrásky i pigmentové skvrny, pomáhají také v boji proti akné. Po aplikaci bude vaše pleť jako znovuzrozená - vyhlazená, svěží, do hloubky vyčištěná a pružná, neboť kyseliny podporují v hlubších vrstvách kůže tvorbu kolagenu. Teď už chápete, proč se Kleopatra koupala v mléce?

 

Pokud vás trápí zejména vrásky, pak určitě zkuste elixír mládí. Nevíte, o čem je řeč? Přeci o kyselině hyaluronové, která udržuje pleť pružnou a rozjasněnou. „Používá se na výplně hlubokých i mělkých vrásek, na redukci kruhů pod očima, k pozvednutí kontur obličeje, ke zvětšení rtů nebo jako hydrolifting,“ vysvětluje Řehořková z Petra Clinic.

 

A jaký je rozdíl v aplikaci kyseliny hyaluronové a botulotoxinu? "Na rozdíl od aplikace botulotoxinu nedojde k paralýze mimických svalů, takže okolí na vás výplň nepozná,“ dodává odbornice. Rozhodně se tedy nemusíte bát nepřirozeného vzhledu. Ujistit by vás mohl i fakt, že tuto proceduru dokonce podstupují i muži.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře