Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dopřejte si extra péči v podání přírodních olejů. Poradíme vám, které kromě kuchyně můžete využít i ve prospěch vaší krásy!

Esence krásy: Které oleje vám zkrášlí vlasy i pleť

Krása
zdroj: Thinkstockphotos Krása
aktualizováno 17.02.2013, 07:27 | 17.02.2013, 07:17 | doma.cz/ina

Dopřejte si extra péči v podání přírodních olejů. Poradíme vám, které kromě kuchyně můžete využít i ve prospěch vaší krásy!

Přírodní kosmetika zažívá velký boom! Bylinné přírodní oleje dokážou hotové zázraky s vašimi vlasy, nehty i pletí. Používali ke zkrášlování těla odjakživa, takže si jejich účinky můžete být jisti. Málo co je tak dobře prověřené jako právě lisované oleje.

 

Olivový olej – pro suchou pleť

Všichni ho známe především z kuchyně, kde v dietních jídelníčcích může nahradit všechny kalorické tuky. Olivy a olej z nich je však prospěšný také v kosmetice. Olivy pomáhají udržet vaši pleť hydratovanou a zjemňují hrubší místa na rukou, či na patách.

 

Kromě krémů s obsahem olivového oleje, se můžete extrémně suchá místa potírat přímo samotným panenským olivovým olejem. Smícháte-li ho s citrónovou šťávou, dostanete hojivou emulzi, která pomáhá na rozpraskané ruce, nebo koutky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velký test make-upů: Našli jsme ten nejlepší do 300 Kč!

PROMĚNA Elišky: Konečně z ní je okouzlující slečna!

Velký test BALZÁMŮ NA RTY: Který vás nejlépe ochrání!

 

Makadamiový olej – pro oslabené vlasy

 

Lehký olej z oříšků makadamie je zázračný zvlhčovač kůže. Bohatý na proteiny pokožku zároveň zpevňuje a regeneruje. Poměrně rychle se vstřebává. Používá se na celé tělo a vlasy. Doporučujeme přidat do něj pár kapek éterického oleje, je to pak zážitek. Ve vlasech ho nechte alespoň 15 minut.


Emu olej – pro pleť bez vrásek

 

Tento olej se získává z australského ptáka emu. Jeho účinky jsou ale úctyhodné. V kosmetice se oceňuje hlavně jeho schopnost posilovat kůži. Některé testy ukázaly, že se po šesti týdnech aplikace její tloušťka zdvojnásobila. Což znamená jediné – pleť pevnější, silnější a bez vrásek. Oceňuje se i při léčbě akné (neucpává póry), ekzémů, jizev a popálenin.

 

 

Olej z hroznů – pro mastnou pleť

 

Máte mastnou pleť a myslíte si, že oleje nejsou nic pro vás? Pro ten z peciček hroznů to neplatí. Na noc do pleti vetřete pár kapek. Rychle se vstřebává a nezanechává mastný film. Má téměř zázračné antioxidační účinky (podle některých studií 50× větší než vitamin E). Osvědčil se nejen jako prevence před stárnutím, ale i při léčbě akné.


Kokosový olej – pro lesklé vlasy

 

Mluví se o něm jako o nejzdravějším oleji na světě. Dělá krásnou kůži i vlasy a má fantastické účinky na lidské zdraví. Zpomaluje stárnutí, působí jako prevence rakoviny a jako přírodní antibiotikum. Takže poté, co si ho vetřete do kůže či do vlasů, si na něm usmažte palačinku nebo ho namažte na celozrnný toast.
 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucka 22:17 18.02.2013
Připojuji se k názoru viz. níže. 100 % čisté oleje jsou opravdu bezchybné. Jsem s nimi velice spokojena, proto vřele doporučuji.
Nejlepší oleje 15:57 18.02.2013
Skvělé oleje 100 čisté má značka RIVANA - http://www.salondoma.cz/znacka/rivana/
rekarin 11:29 17.02.2013
http://www.erlink.cz/klik/UmdQcgVi
:-D :-D