Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pěkný muž je nejlepším doplňkem ženy. Když o sebe dbáte, zákonitě vedle sebe chcete mít také upraveného manžela. Přestože platí, že zatímco ženy si musí kupovat různé krémy a barvit vlasy, tak muži většinou zrají jako víno, přece jen je trápí jedn...

Hezčí partner: Účesy pro muže i ženy, které trápí kouty

Muž a žena
zdroj: Getty Images Muž a žena
aktualizováno 06.06.2019, 00:00 | 06.06.2019, 00:00 | doma.cz

Pěkný muž je nejlepším doplňkem ženy. Když o sebe dbáte, zákonitě vedle sebe chcete mít také upraveného manžela. Přestože platí, že zatímco ženy si musí kupovat různé krémy a barvit vlasy, tak muži většinou zrají jako víno, přece jen je trápí jedna zásadní věc. Ubývající vlasy!

Pomalu, ale jistě plešatícího muže můžete uklidnit tím, že málo vlasů prý znamená hodně testosteronu. Když ale vidíte, jak si začíná hledat články o nastřelování vlasů, je vám jasné, že budete muset nějak zakročit. Jakými účesy jdou opticky zamaskovat ustupující kouty nebo čelo?


Než mu ale začnete radit, nejdříve se ujistěte, že za padáním vlasů nestojí nějaké zákeřné onemocnění jako je seborea nebo alopecie. Zajděte za dermatologem, který posoudí stav jeho pokožky na hlavě, a tomu se také přizpůsobí postup. Zkusit můžete také trichologa, což je lékař, který se zabývá vlasy a vlasovou pokožkou.

 

muž a žena
(Foto: Getty Images)


Často však nemá na padání vlasů vinu nic jiného než geny. Když má váš muž téměř plešatého otce, ještě to sice nemusí znamenat, že na tom bude stejně. Pravděpodobnost tam ale je, a tak byste se na to spolu měli připravit. Když váš muž zaznamená řídnutí vlasů, můžete se rozhodnout pro jeden z těchto účesů, které plešatění kryjí.


Účes na Caesara


Tak se někdy nazývá typ účesu, kdy jsou vlasy muže po stranách ostříhány velmi nakrátko, zatímco nahoře jsou trochu delší. Zakryjí se tak kouty nebo protahující se čelo, což by bylo mnohem patrnější, když by byl klasicky ostříhaný na ježka. Někdy si může trochu delší ofinu sčesávat na stranu nebo nahoru do rošťáckého rozcuchu. Uvidíte, že tenhle účes mu ubere roky!

 

Muž a žena
(Foto: Getty Images)


Pokud muže trápí kouty, ale jinak má opravdu husté vlasy, může si je nechat po stranách i na vršku hlavy delší. Když si pak vlasy z boku hlavy bude zčesávat dozadu a nahoře si vlasy opět rozcuchá, odvede tím od koutů pozornost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

8 chyb, kterými si ničíme vlasy
Holohlavé muže ohrožuje rakovina! Ale jsou sexy
Muže vzrušují sexy vlasy víc než velká ňadra


Úplně dohola


Tento účes můžete často vidět u Jasona Stathama z filmu Kurýr a dalších herců. Je to dobrá volba pro muže, kteří už kvůli plešatění nemají na vrcholu hlavy vůbec nic, zatímco jim zbývají vlasy po stranách. I když by mohlo jít na bocích o stále ještě kvalitní vlasy, to už je rovnou lepší shodit úplně všechno nebo se nechat ostříhat hodně, hodně nakrátko. Jako holohlavý bude mít váš muž mnohem větší šmrnc než jako představitel devadesátkového stylu účesů jménem skullet.


A co když máte stejný problém vy?


Ženy, kterým se dělají kouty, to mají mnohem jednodušší. Pokud vás trápí úbytek vlasů, vyhněte se ohonům nebo drdolům, volně rozpuštěné vlasy nedokonalosti zakryjí. Když preferujete kratší vlasy, nechte si je sestříhat tak, aby v kratším vrstveném účesu kouty zanikly a vlasy vypadaly hustě. Nejjednodušším řešením koutů, které zvládnete samy doma, je také ofina.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Iva Š. 16:38 28.06.2019
Souhlasím, že člověk může vypadat mnohem lépe, když si zvolí vhodný účes. Potlačit nedostatky a vypíchnout přednosti, to platí u oblékání i u účesů. A pokud si člověk sám neví rady, měl by se poradit s odborníky, V dnešní době jsou služby v moha kadeřnictvích na vysoké úrovni:)