Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Holení žiletkou může být energeticky i časově namáhavá práce. A co teprve dělat, když máte citlivou pokožku, která po holení svědí, objevují se na ní červené boláčky a chloupky zarůstají?

Holení citlivé pokožky? Poradíme, jak na to!

holeni
zdroj: Thinkstockphotos holeni
aktualizováno 09.04.2019, 00:00 | 09.04.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Holení žiletkou může být energeticky i časově namáhavá práce. A co teprve dělat, když máte citlivou pokožku, která po holení svědí, objevují se na ní červené boláčky a chloupky zarůstají?

Venku už pomalu ale jistě nastupují jarní teploty a to znamená jediné. Sukně, šaty i šortky opět přichází na scénu. S tím se pojí i pravidelné holení, otrava, a pro někoho dokonce i dost bolestivá! Co mají dělat ženy a dívky, které mají citlivou pokožku a holení je pro ně doslova očistec? Odpovědi naleznete v dnešním článku.


Peeling


Pokud se holíte obyčejnou žiletkou v pohodlí domova, rozhodně nevynechejte peeling před samotným holením. Pro citlivou pokožku může být peeling nepříjemný, je to ale způsob, jakým odstraníte zrohovatělé vrstvy kůže, a ta pak nebude bránit rostoucímu chloupku v jeho anabázi k povrchu kůže. Nevytvoří se tedy bolestivá a zanícená ložiska. Rozhodně nepeelingujte silně, popřípadě zkuste zvolit peelingový gel s menšími a jemnějšími kousky, které pokožku tolik nepodráždí.

 


Horká vana


Velice příjemným rituálem před samotným holením je jistě horká koupel, kterou si doporučujeme dopřát. Chloupky se změkčí a nebudou vaší žiletce klást odpor.

 

Po nebo proti?


Mezi nejčastější otázky ohledně holení patří ta, zda holit po nebo proti směru růstu. Pokud zvolíte první možnost, zarůstání chloupků tím můžete minimalizovat. Tento postup si však žádá několikero tahů a některé ženy si stěžují, že i přes to nedosáhnou takové hladkosti, jako při holení proti směru růstu. Holení proti směru růstu však pupínky způsobuje mnohem častěji a daleko více dráždí pokožku! Pokud tedy trpíte na citlivější pleť, doporučujeme spíše první možnost, tedy holení po směru růstu chloupků.

 


Hustá pěna na holení


Veškeré partie, které holíte rozhodně nenechávejte bez ochrany, kterou poskytuje holící pěna. Nejlepší volbou je pak zvolit ty bez zabarvení či parfemace. Tato umělá dokrášlení mohou silně podráždit pokožku, a to zejména v intimních partiích.

 

ČTĚTE TAKÉ:
SEDM nejzásadnějších chyb při holení! Zbytečně se neničte!
Má se dole holit i muž? Názory žen všech věků
Deset nejčastějších chyb při holení intimních partií


Mazat, mazat, mazat


Jedním z nejdůležitějších kroků po holení je následná hydratace, obzvlášť pak u citlivé pokožky. Docílíte tím hebké a zářivé textury bez nepříjemných zarudnutí či pupínků. Vedlé krémů můžete zkusit i přírodní oleje, na hodně citlivou pokožku i pak přípravky pro atopiky.


TIP: Spousta kosmetických firem už přišla s krémy, které působí proti zarůstání chloupků, případně jejich růst zpomalují.

 

Epilace nohou
(Foto: Getty Images)


Méně holení, méně podráždění


Pokud vás už nebaví každodenní holení, které vás obírá o čas i energii, vsaďte na dlouhodobější metody holení. Vosk nebo epilátor bude na vaši citlivost příliš, ale můžete zkusit trvalou epilaci pomocí laseru. Ta je vhodná k odstranění chloupků kdekoliv na těle, včetně citlivých partií, kde mají chloupky tendenci zarůstat, jako třeba v oblasti bikin.

 

Na rozdíl od každodeního holení žiletkou zákrok stačí zopakovat zhruba třikrát až šestkrát, záleží, jak právě vám rostou chloupky. To stihnete absolvovat během několika měsíců a poté máte jednou provždy pokoj. "K depilaci laserem se používají nejmodernější přístroje s dynamickým chlazením, které zvyšuje komfort zákroku," vysvětluje MUDr. Jitka Chaloupecká, korektivní dermatolog a vedoucí lékař Laserového centra Anděl. Polud jste hodně citlivá, před zákrokem lze aplikovat znecitlivující mastičku, která z epilace udělá doslova bezbolestnou záležitost. 

 

Po laserovém ošetření už chloupky znovu nerostou, takže odpadá i problém s drážděním a taháním při dorůstání, které se u citlivé kůže neobejde bez lokálních zánětů, zarudnutí i snížené snášenlivosti těsného a hrubého oblečení.


Jaké tipy na holení máte vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře