Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S šedivějícími vlasy je potíž. Měly byste je přebarvit na blond? Nebo úplně na tmavo? A copak s šedou pěšinkou? Slušelo by vám vůbec, kdybyste si šedou barvu nechaly? Ale co když ještě nechcete vypadat jako babičky?

Jak barvit a nosit šedivějící vlasy, abyste nevypadaly usedle?

šedé vlasy
zdroj: Getty Images šedé vlasy
aktualizováno 18.07.2019, 00:00 | 18.07.2019, 00:00 | doma.cz

S šedivějícími vlasy je potíž. Měly byste je přebarvit na blond? Nebo úplně na tmavo? A copak s šedou pěšinkou? Slušelo by vám vůbec, kdybyste si šedou barvu nechaly? Ale co když ještě nechcete vypadat jako babičky?

Blondýny a světlé zrzky mají v tomhle výhodu. Šediny nejsou tolik vidět a jejich barva zkrátka tak nějak postupně bledne. Co ale máte dělat, když jste brunety nebo dokonce černovlásky? Když si nabarvíte celou hlavu, tak za chvíli vykoukne bílá pěšinka. A když se barvení vyhnete úplně, musíte přestát proces šedivění a nejednotné barvy.


Jít na blond?


Mnoho šedivějících žen zpanikaří a rozhodnou se vlasy radikálně odbarvit na blond, aby šedé části tak nevynikly. Ani to ale není nejlepší, z vlasů se vám tak totiž snadno stane sláma, kterou pak stejně budete chtít hodit do původní tmavé barvy. Pokud ale chcete zesvětlovat, zkuste to o pár tónu třeba na střední hnědou. Je pravda, že u ní nebudou bílé odrosty tak kontrastní jako u havraní černé.

 

šediny
(Foto: Getty Images)


Sprej na odrosty


Barevný sprej nemusejí používat jen odbarvené blondýny, když jim vykoukne tmavá pěšinka. Může to být řešením také pro ženy, které se rozhodly překrýt šediny celé a teď je trápí šedé odrosty u hlavy. Zkrátka je přestříkáte tmavou barvou a bude. Navštívit kadeřníka nebo si doma nabarvit hlavu sice budete muset tak jako tak, nebude to však potřeba už za týden a půl, ale vydrží vám to třeba měsíc.

 

sprej na odrosty
(Foto: Archiv firem)

 

Sprej pro okamžité zakrytí odrostů, L´Oréal Parie Magic Retouch, 75 ml, 182 Kč, prodává Notino
* Sprej na odrosty, Réell´e, 75 ml, 107 Kč, prodává DM
* Tónovací barva na odrosty ve spreji, Syoss Root Retoucher, 120 ml, 158 Kč, prodává Notino


Vylaďte svou šedou


Pokud jste se rozhodly, že u šedé chcete zůstat, uvědomte si – není šedá jako šedá. Někomu opravdu sluší, ale jiné dodá unavený a nepěstěný vzhled. Raději se tedy poraďte s kadeřnicí, jestli tu vaši šedou trochu neupravit třeba melíry jiného odstínu šedé nebo dokonce bílé.

 

ČTĚTE TAKÉ:

První šediny - kdy začnou trápit i vás?
Muži se víc bojí šedivých vlasů než plešatění
Šediny můžete zakrýt i přírodní cestou! Něčím, co možná bez rozmyslu VYHAZUJETE


Šedinám byste měly uzpůsobit také účes. Není pravda, že byste měly jít spolu s vysokým věkem zásadně nakrátko. Jestli vám ale přibývají šediny, zatímco ubývají vlasy, tak o tom popřemýšlejte. Stejně tak ale může u někoho vypadat skvěle hustá šedivá kštice i v dlouhé verzi.


Barva šedivějících vlasů by se měla přizpůsobit také stylu života


Pamatujte na to, že šediny, ač upravené, ženě přece jen propůjčují takový ten šmrnc volnomyšlenkářství. Dlouhé stříbřité šediny mohou vypadat dobře na fotografce na volné noze nebo ženě s dobrodružnou povahou. Taková žena však nemusí zapadnout třeba do kolektivu v nějaké PR agentuře. Samozřejmě to však záleží.

 

šedé vlasy
(Foto: Getty Images)


A co líčení?


Aby všechny tyto možnosti měly skvělý konečný výsledek, musíte pamatovat také na to, jak přizpůsobit šedinám líčení. Jedině tak vás budou brát jako ženu, která umí stárnout s grácií. Pokud si necháte zesvětlit vlasy, bude potřeba také jemnější líčení. Navíc tím, že podtrhnete své oči nebo rty, také odtrhnete pozornost od případných šedivých chomáčků.


Nezapomenout na líčení je dobré hlavně v případě, že jste se rozhodly ponechat si šedou. Díky tomu bude jasné, že jste to neudělaly proto, abyste na sebe na stará kolena začaly kašlat. V tomto případě volte odstíny rtěnky spíš tlumenější, zato stíny klidně třpytivější a ne moc laděné do hněda a už vůbec ne do bíla.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Týnuš 11:43 26.07.2019
Líbí se mi ženy, které umějí nosit šedé vlasy. Měly by je ale určitě zkrátit a pak stačí jen výrazná rtěnka a vypadá to velmi stylově:)