Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Péče o nohy patří k jedné z nejoblíbenějších ženských procedur, zvláště v létě, kdy se nosí otevřená obuv. Ne každý však má čas a peníze na profesionální pedikérky.

Jak na domácí pedikúru

aktualizováno 19.07.2011, 00:13 | 19.07.2011, 00:00 | doma.cz/tej

Péče o nohy patří k jedné z nejoblíbenějších ženských procedur, zvláště v létě, kdy se nosí otevřená obuv. Ne každý však má čas a peníze na profesionální pedikérky.

Chtěla byste mít hebké a krásné nohy? Koupila jste si pár nádherných sandálků, ale vaše chodidla jsou z práce ztvrdlá a nehty nehezké? Pokud nemáte čas nebo se vám prostě jen nechce utrácet za pedikúru, udělejte si jí doma sama.

 

Začněte lázní

 

Napusťte si lavor horkou vodou, do které nasypete speciální sůl. Pro ještě lepší požitek můžete do vody nakapat celý jeden citron. Proč je lázeň tak důležitá? Ztvrdlá kůže na chodidlech se potřebuje pořádně rozmočit, aby šla lépe obrousit. Pokud máte doma peeling na chodidla, začněte jím a pořádně ho poté opláchněte. Po deseti minutách nohy pořádně osušte.

 

 

Obroušení ztvrdlé kůže

 

K tomu budete potřebovat pemzu nebo speciální pilník na nohy. Vyberte si takovou pomůcku, která vám bude vyhovovat a skvěle padne do ruky. Začněte obrušováním paty a pomalu se přesuňte na zbytek. Je důležité ztvrdlou kůži důkladně obrousit, jinak je celá procedura zbytečná.

 

Zvláčňující krémy

 

Jakmile obrousíte ztvrdlou kůži, můžete znovu nanést peeling, který vás zbaví zbytků kůže a nohy ještě víc zvláční. Nezapomeňte je potom opláchnout, usušit, a na závěr použijte hydratační krém na nohy, který udrží pokožku nohy vláčnou a příjemnou.

 

 

Nehty na závěr

 

Ke krásným chodidlům neodmyslitelně patří i krásné nehty. Začněte tím, že si ostříháte důkladně nehty. Nehty na nohou se stříhají do roviny, nikoliv do obloučku, protože tím hrozí zarůstání nehtů do kůže, což je velmi bolestivé. Nezapomeňte na nehtovou kůžičku, která se stejně jako na rukou zadrhává i na nohou. Závěrem můžete nehty ještě přelakovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Čokoládová kráska, snadno a rychle

Zabodujte stylovým kloboukem!

 

Jak často?

 

Chcete, aby vám zůstali nohy krásné napořád? Potom se doporučuje celou proceduru opakovat minimálně třikrát měsíčně a péči o nehty aspoň jednou za týden. Péči o chodidla můžete ještě doplnit jemnou masáží, která rozproudí krev a zbaví nohy bolesti.

 
16 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Silva 17:29 29.06.2017
Tak myslím, že ponožky stačí i klasické. Ale mnohem lepší je pravidelná péče. Koupel se solí, masáže, kvalitní pemza a kleštičky. Kleštičky mám z lékárny a pemzu normálně z drogerie, Calypso má praktickou i s kartáčkem a jinak hezky zastřihnout nehty a nalakovat :)
Mirka 11:40 22.01.2013
já mám nejlepší zkušenost s ponožkami od Purederm. jak uvádí výrobce, fakt je to zázrak!
Na 2-3 hoďky nasadíte ponožky a do 14 dnů se Vám oloupe všechna ztvrdlá kůže. Žádné mechanické zásahy, po kterých to pak ještě víc roste. Jen si ji udělejte včas, neboť když se budete loupat jak had a nosit sandálky, tak to není nic moc hezkého!
Kde sehnat? zatím jsem na ně narazila jen v jednom e-shopu salondoma.cz