Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když budete mít vyhlazený obličej a dokonalou figuru, přesto existuje část těla, která váš skutečný věk odhalí. Právě ruce, pokud jim v určitém věku nedopřejete speciální péči, můžou vyzradit více, než je žádoucí. Zabraňte tomu!

Jak na krásné ruce v každém věku?

Péče o ruce
zdroj: oficiální zdroj Péče o ruce
aktualizováno 24.02.2017, 00:21 | 24.02.2017, 00:21 | doma.cz

I když budete mít vyhlazený obličej a dokonalou figuru, přesto existuje část těla, která váš skutečný věk odhalí. Právě ruce, pokud jim v určitém věku nedopřejete speciální péči, můžou vyzradit více, než je žádoucí. Zabraňte tomu!

Dříve byla estetická medicína na stařecké skvrny a pergamenovou kůži na rukou poměrně krátká. Ale časy se naštěstí mění a dnes už tu metody řešení jsou. Proto se dá i na této partii těla trochu kamuflovat. "S pigmentovými skvrnami, vráskami na rukou i se ztenčenou kůži, kožními výrustky a bradavičkami na hřebech rukou a prstech, kde jsou často viditelné, dnes už bojujeme prostřednictvím IPL i laserových přístrojů, s pomocí výplňových materiálů, chemických peelingů nebo třeba způsobem přenosu tuku z jiné části těla," vyjmenovává možnosti, jak zatočit s projevy stárnutí na pokožce rukou, zakladatelka kliniky estetické medicíny Petra Clinic Mgr. Petra Řehořková.

 

"Na ruce působí hodně škodlivých faktorů – zejména sluneční záření, změny teplot v zimě, klimatizace, nepříznivé pro pokožku je i časté mytí a namáčení rukou. Nic z toho kůži neprospívá, přitom rukám paradoxně obvykle věnujeme méně pozornosti než jiným částem těla. Jenže na přesušené kůži se pak snadno tvoří vrásky, narušená pokožka je náchylnější k infekcím kůže," vysvětluje dermatolog MUDr. Miloš Kravciv, proč je i pokožku rukou nutné důsledně ošetřovat ochrannými krémy s UV faktory, a proč bychom se měli při každodenní péči soustředit i na ni. Přesto se vlivem stárnutí i vnějších faktorů některé neduhy můžou časem objevit. Řešit je pak můžete následovně.

 

Co pomůže na:

 

Pigmentové skvrny a pihy

 

Proč vznikají pigmentové skvrny? U žen je mohou vyvolávat hormonální změny v těhotenství, nebo hormonální změny související s menopauzou. Někdy se vyskytují i u lidí s přesušenou či zjizvenou pokožkou, také u častých návštěvníků solárií. Způsobuje je rovněž nedostatečná činnost jater, genetika, nedostatek vitaminů či užívání některých léků. Každopádně platí, že pokud vás pigmentové skvrny trápí, měli byste zásadně používat krémy s ochrannými faktory 50, aby se jejich stav dále nehoršil, netvořily se nové.


Na jemnější a méně výrazné můžou pomoci krémy na zesvětlení pigmentových skvrn. Pokud je problém závažnější a nežádoucí zabarevní pokožky je velmi viditelné, pak bývá účinným řešením i chemický peeling, který mívá různou intenzitu podle konkrétního stavu pokožky klienta. „Účinnou, a stále oblíbenější cestou, jak se zbavit pigmentových skvrn, je laser, který působí tak, že se povrch pigmentace laserovým výbojem naruší, a postupně rozpadá" popisuje jednoduše průběh očetření MUDr. Miloš Kravciv, který ještě dodává, že aby byl výsledek co nejlepší, je dobré ošetření zopakovat několikrát v pravidelných měsíčních intervalech. Pigmentové skvrny na rukou, jak doplňuje Petra Řehořková, lze minimalizovat i díky IPL světlu, které je zesvětluje a zároveň stimuluje tvorbu kolagenu v podkoží. I tento zákrok je ovšem nutné pravidelně opakovat.

 

Péče o ruce
(Foto: oficiální zdroj)

 

Vrásky


Bývají většinou daní za štíhlost především u žen starších čtyřiceti let. Kůže se povoluje, ztrácí elasticitu, a v oblasti kloubů se pak hromadí. ,,S tímto neduhem pracujeme pomocí aplikace kyseliny hyaluronové do mezikloubních prostor. Kůže se pak vypne, vyhladí," říká dermatoložka MUDr. Petra Samková z Petra Clinic, která dále uvádí, že metodou, jak omladit hřeby rukou, je i plazma lifting, kdy se z náběru krve oddělí pomocí centrifugy plazma od krve. Plazma se následně smíchá se speciálním koktejlem a napíchá tenkými jehličkami do pokožky. Toto ošetření podle dermatoložky údajně podporuje aktivitu kmenových buněk, které následně způsobují omlazení. Hodí se tedy nejen pro vyhlazení vrásek, ale řeší i problém ztenčené kůže u starších z nás.

 

Kožní výrůstky a bradavice


I ty někdy naše ruce zbytečně hyzdí. Přitom se dají dle slov MUDr. Miloše Kravciva také odstranit poměrně jednoduše CO laserem. ,,Ošetření je ambulantní, v případě bradavic je jej nutné opakovat až čtyřikrát. Další kontroly ale nejsou potřeba," upřesňuje dermatolog s tím, že je pouze nutné chránit do vyhojení ošetřená místa v létě krémy s vysokým ochranným faktorem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tuk na krku, obličeji, lýtkách či na rukou: Zbavte se ho!
5 rychlých triků, jak mít krásné ruce i v zimě
VIDEO: Posilujte i ruce. Ochablé paže nikoho nezaujmou

 

Jak si udržet mladé ruce?


Také ruce si zasluhují ochranu proti volným radikálům a slunečnímu záření. Není tedy od věci, pravidelně si je natírat krémy s ochrannými faktory, hydratovat je po každém omytí či namáčení rukou. Na pokožku rukou také příznivě působí zábaly a masky, oblíbený je třeba parafinový, který kůži vyhojí i zvláční.

 

Domů i do kabelky si pořiďte:

 

Péče o ruce
(Foto: Archiv firem)


* Hydratační krém na ruce se sedmikráskou a bambuckým máslem, Manufaktura (100 ml, 149 Kč). Jedinečné složení tohoto krému využívá zjemňující a hydratační sedmikráskový výtažek, výživné a regenerační rostlinné oleje z makadamiových a bambuckých oříšků, zvláčňující rostlinný glycerin a zklidňující ovesný beta-glukan, panthenol, allantoin a vitamín E.


* Krém na ruce Honey & Jojoba oil, Plum & Ashby (75 ml, 399 Kč, prodává nordicday.cz). Obsahuje výtažky z makových zrníček, rostlinné máslo a vitamin E. Bez parabenů, netestován na zvířatech a vyroben pouze z přírodních ingrediencí.

 

Péče o ruce
(Foto: Archiv firem)


* Krém na ruce AtopiControl, Eucerin (75 ml, 289 Kč). Složení s kombinací výtažku z ovsa setého (přírodní koloidní ovesná mouka) a zklidňujícího výtažku z lékořice - složkami přírodního původu, poskytují pokožce vše, co potřebuje pro obnovu a ochranu své přirozené bariéry a vyšší odolnost.

 

* Bohaté bahenní máslo na tělo, ruce a nohy, Minus 417 (490 Kč, prodává www.nuspring.cz)

 

Péče o ruce
(Foto: Archiv firem)

 

* Péče o ruce Berry Blossom, eos (44 ml, 169 Kč, prodává doglas.cz). Ideálně kombinuje sametovou péči a příjemně lehkou, osvěžující okurkovou vůni. S vydatným bambuckým máslem a aloe vera dodává rukám báječně hedvábnou jemnost a vláčnost.


* Indulona ochranná (85 ml, 54,90 Kč). Indulona Ochranná s antibakteriálním účinkem.

 

Extra tip: Olejová koupel


Příjemnou prevencí, jak udržet pokožku na rukou vláčnou a pružnou, může být i lázeň, kterou si snadno připravíte doma. Použít můžete olivový, mandlový, levandulový či růžový olej. Dvě lžíce kápněte do umyvadla či lavoru napuštěného teplou vodou. Nechte působit asi 10 minut, a následně ruce jemně osušte. Lázeň si dopřávejte aspoň jednou týdně.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře