Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná to znáte. Ráno jste ze svého díla nadšené a jdete do práce s hlavou vztyčenou. Když se ovšem v čase oběda podíváte do zrcadla, vyděsí vás oranžové skvrny a nerovnoměrně rozetřený make-up. Co s tím?

Jak na to, aby make-up vydržel po celý den?

nachlazení líčení
zdroj: Thinkstockphotos nachlazení líčení
aktualizováno 02.01.2019, 16:29 | 02.01.2019, 16:29 | doma.cz

Možná to znáte. Ráno jste ze svého díla nadšené a jdete do práce s hlavou vztyčenou. Když se ovšem v čase oběda podíváte do zrcadla, vyděsí vás oranžové skvrny a nerovnoměrně rozetřený make-up. Co s tím?

Říkáte si, jak to dělají ženy, které vypadají celý den úžasně a svěže a jejich make-up se ani nehne? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí dodržovat pár základních pravidel.

 

Bojujte proti nedokonalostem

 

Než abyste pupínky a kruhy pod očima musely každé ráno skrývat pod vrstvy korektoru, raději se snažte, abyste se jim úplně vyhnuly. Dbejte na důkladné odličování, dostatečný spánek, pitný režim, pravidelný pohyb a zdravou stravu. Uvidíte, že vaše pleť bude jako vyměněná a s make-upem budete mít o to méně práce.

 

 

Před aplikací make-upu pleť kvalitně připravte


Máme na mysli krém, který souzní s vaším typem pleti. Ženy se sklonem k sušší pleti zvolí hydratační krém a ty, které trápí mastnější pleť, použijí matující krém. Krém nanášejte na čistou a suchou pokožku a vyčkejte alespoň 10 minut, než se vstřebá. Mnoho žen make-up nanáší přímo po aplikaci krému, čímž se dopouští jedné z nejčastějších chyb, která způsobuje, že make-up příliš nevydrží.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyberte si správný make-up: Zmízí pupínky i kruhy pod očima

Jak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40, 50

Víte, které ingredience by měl obsahovat ideální krém pro pleť zničenou zimou?

Podkladová báze je základ úspěchu


Dalším krokem je podkladová báze, kterou mnoho žen vynechává. Vyplatí se do ní investovat, protože zajistí rovnoměrné rozetření make-upu a zabrání tomu, aby make-up zalézal do vrásek. Výhodou není jen snadnější manipulace, ale také delší životnost líčení.

 

Při výběru make-upu si dejte načas a rozhodně nešetřete


Vyhněte se levným drogérkovým make-upům, které nemají potřebnou výdrž. Vyplatí se nešetřit a zainvestovat do kvalitního make-upu, který splňuje všechny požadavky a s pletí si dokonale rozumí. S výběrem nespěchejte. V obchodě požádejte hned o několik vzorečků, které den po dni testujte. Nakonec vyberte ten, který vaši pleti nejvíc sluší, drží a dobře se nanáší.

 


Nezapomeňte vše zafixovat


Nakonec pleť přepudrujte speciálním bezbarvým fixačním pudrem, který celý efekt zmatní a zajistí delší výdrž. Pokud se chystáte na večírek nebo na jinou společenskou událost, vyplatí se pořídit si fixační sprej, kterým pleť jemně poprášíte. Nedoporučuje se používat ho denně, ale pro speciální událost je úžasným pomocníkem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře