Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá toužíme po dokonale krásné pleti bez vrásek a viditelných pórů, investujeme do drahých krémů a doufáme v zázraky na počkání. Co na to zkusit jít trochu chytřeji a zkusit některou z metod obličejových masáží a cviků? Vědomá péče o pleť zahrnu...

Jak na vrásky a unavený vzhled? Místo drahých krémů zkuste jednoduchou masáž

Úsměv
zdroj: Getty Images Úsměv
aktualizováno 01.10.2019, 00:00 | 01.10.2019, 00:00 | doma.cz

Každá toužíme po dokonale krásné pleti bez vrásek a viditelných pórů, investujeme do drahých krémů a doufáme v zázraky na počkání. Co na to zkusit jít trochu chytřeji a zkusit některou z metod obličejových masáží a cviků? Vědomá péče o pleť zahrnující automasážní metody a správné zaktivování obličejových svalů zatočí s vráskami, otoky, mdlým tónem pokožky i stopami únavy.

Zahrnutí masážních pomůcek do naší kosmetické rutiny a pravidelné procvičování obličejových svalů dokáže viditelně zpomalit vliv času na naši pleť.

 

Masáž s pomocí kamene Gua sha


Všimly jste si, jak jsou Asiatky vždy rozzářené, mají krásnou, hladkou pleť, která sotva prozradí jejich skutečný věk? Nevděčí za to dobrým genům, ale poctivé péči a pořádné porci hýčkání. Tajemstvím jejich mladého vzhledu je vedle používané kosmetiky i speciální relaxační rituál Gua Sha. Je to tradiční čínská masážní metoda, při které se využívá speciálě tvarovaný hladký kámen, který poskytuje hlubokou relaxaci a oživuje přirozenou záři vaší pokožky. Nejčastěji se na jeho výrobu používají růženín, nefrit nebo jadeit. Na obličej můžete použít i speciální válečky, tzv. jade rollery.

 

Naše tipy:

 

Péče o pleť
(Foto: Archiv firem)


* Jadeitová masážní sada Omforia (1250 Kč, prodává omorfia.care). Masážní sada pro obličej se skládá z masážního válečku a speciálně vytvarovaného kamene. Obě tyto pomůcky vám pomohou uvolnit napětí a zrelaxovat obličejové svaly. Tvář bude po jejich použití viditelně zklidněná, rozzářená a vypnutá. Pravidelné používání masážní sady má také výrazný anti-aging efekt.


* Absolution masážní Jade roller z nefritu (550 Kč, prodává bioaura.cz). Stimuluje lymfatický a krevní oběh díky drenážním technikám, eliminuje toxiny pro lepší okysličování buněk a tonizovanou, regenerovanou pokožku. Vyhlazuje jemné linie a vrásky, zesvětluje tmavé oční kruhy a vaky, zlepšuje buněčnou aktivitu a produkci kolagenu.


* Masážní srdce Le Gua sha Absolution (450 Kč, prodává bioaura.cz). Používá se k masáži celého obličeje, Gua Sha je neinvazivní kosmetický nástroj vhodný pro všechny typy pleti, i ty nejcitlivější.

 

„Masáž obličeje technikou Gua sha pomáhá stimulovat meridiány obličeje a zlepšovat krevní oběh. Současně tato masáž prospívá i vašemu tělu, protože každá oblast, na které pracujete na obličeji, je spojena s určitým orgánem. Pravidelná masáž kameny Gua sha tónuje a zpevňuje svaly obličeje a krku, podporuje krevní oběh a okysličování tkáně, poradí si s tmavými kruhy a otoky pod očima, pomáhá odvádět toxiny a zabraňuje vráskám, jemným linkám i tmavým skvrnám,“ vysvětluje Šárka Gribáčová, hlavní školitelky francouzské značky Absolution, která vám správný postup této masáže předvede mj. na letošním Green Beauty Marketu v Praze, Brně i Ostravě (přesná místa a termíny najdete na greenbeautymarket.cz).


Rituál obsahuje pár kroků, z nichž každý by se měl alespoň 3x opakovat a doporučuje se provádět na dobře vyčištěnou a hydratovanou pleť, s frekvencí alespoň 2x-3x týdně. Pro detailní návod použití techniky Gua sha se podívejte na toto video:
 

  

Silikonové čistící a masážní přístroje


Na dnešním trhu s kosmetickými pomůckami najdeme přístroje od více značek, pracujících na principu sonické technologie. Nejznámější je asi švédská značka Foreo, dostupná i u nás a nabízející několik variant svého ikonického produktu. Masáž zde probíhá s pomocí silikonových štětinek, kdy dochází k přes 8tisícům sonických pulsů za minutu, výsledkem má být hloubkové a šetrné čištění pleti. Přístroj umí měřit čas čištění a po ukončení čistící rutiny se automaticky vypne.

 

Naše tipy:

 

Péče o pleť
(Foto: Archiv firem)


* Čisticí kartáček Foreo Luna 3 (5499 Kč, prodává notino.cz). Je plně ovládán aplikací FOREO a kombinuje ultra jemné, hygienické čištění pleti spolu s řadou speciálně navržených liftingových masážních programů, které jsou ovládány pomocí mobilní aplikace.


* Masážní přístroj na oční okolí Foreo Iris (3690 Kč, prodává notino.cz). Díky své unikátní technologii, pomáhá redukovat viditelné známky stárnutí a únavy. Má dva režimy nastavené tak, aby vyhovovaly všem vašim požadavkům.


Obličejová gymnastika


Stejně tak jako našemu tělu, i svalům na obličeji velmi prospěje jejich vědomé zaktivování. Tradiční posilování svalů obličeje podle Dr. Hauschky vede k vypnutí pokožky a dodání pružnosti, s čímž je vhodné začít zhruba od třiceti let, vytvoříte si tak zdravý návyk a v pozdějším věku se vám nebude tvořit tolik vrásek a budete se pyšnit krásnou a zářivou pletí. Jejich obličejová gymnastika zahrnuje osm masážních cviků, které jsou jednoduché, můžete je tedy provádět doma, ale třeba i v práci, když si potřebujete dát na chvíli pauzu. Jednotlivé cviky se zaměřují na vypnutí čelní partie, vyhlazení čelních vrásek a spodní části obličeje, vypínání brady posilování svalstva přední části krku a formování postranních částí krku a šíje. Pro maximální účinky na pleť je vhodné současně používat produkty biokosmetiky Dr. Hauschka.


Jak cviky vypadají? Pro příklad jeden z nich: přiložte obě ruce na čelo, propleťte prsty a snažte se zvedat obočí. Vydržte asi šest sekund, pak na šest sekund uvolněte a celé zopakujte. Čelo se prokrví, přiložené ruce ale přitom pomáhají předcházet vzniku mimických vrásek. Další cviky naleznete on-line například ZDE nebo názorně popsané v knize Probuďte svou krásu - jedinečný způsob Dr. Hauschka od Susan West Kurz.

 

Naše tipy:

 

Péče o pleť
(Foto: Archiv firem)* Regulační pleťový olej Dr.Hauschka (30 ml, 588 Kč, prodává yinyang.cz). Vybraná kompozice rostlinných výtažků a éterických olejů z nimby, měsíčku, třezalky, sladké mandle, jojoby a úročníku reguluje a normalizuje produkci kožního mazu. Zjemňuje póry, podporuje přirozenou rovnováhu pleťových funkcí a působí hojivým účinkem na zánětlivé projevy pleti.


* Susan West Kurz: Probuďte svou krásu - jedinečný způsob Dr.Hauschka (490 Kč, prodává yinyang.cz). Kniha, která vám přiblíží řadu poznatků celostní péče o pleť, tělo, mysl a v neposlední řadě o váš žaludek. Její název nás nabádá k bližšímu pohledu, co to znamená o sebe pečovat a nasměruje nás, jak účinně dosáhnout maximum jak se cítit a vypadat dobře v každém věku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dekolt vám nemusí přidávat roky! Zbavte se nelichotivých vrásek
4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí
Děsí vás botox? Jaké jiné metody vás zaručeně zbaví vrásek?


Obličejová jóga


Na obličeji máme přes 50 svalů, které můžeme aktivně rozvíjet s pomocí jógy a docílit tak přirozeného faceliftu bez chirurgického zákroku. Při pravidelné praxi slibuje jógová sestava pro obličej eliminaci vrásek, a to za pouhých deset minut denně. Jelikož se zde pracuje na úrovni svalů, dostanete se mnohem hlouběji než jakýkoli krém a po čase se můžete těšit na pevný a rozzářený obličej, a navíc se zbavíte zlozvyků jako je například krčení čela. Tyto zlozvyky dokážou zanechat stopy na tváři již velmi brzy, a proto doporučujeme začít s cvičením ideálně už ve dvaceti, vaše pleť se vám za to později odvděčí.


Velkou výhodou Face jógy je, že se dá cvičit třeba v autě anebo během vaření. Účinná je třeba na mračivku a mimické vrásky na čele. „Přiložte ukazováček a prostředníček nad začátek obočí, roztáhněte prsty a jemně stlačte. Zamračte se 5x tak, aby se u toho neobjevila žádná vráska, a pak obličej uvolněte. Po celou dobu v klidu dýchejte. Opakujte 2x,“ popisuje cvik Simona Rydlová, lektorka kurzů face jógy. „U tohoto cviku je velmi důležité, abyste uvolnila zbytek čela a celého obličeje. Když vyvinete úsilí příliš, je možné, že si vrásky naopak vytvoříte,“ dodává odbornice. Další cviky naleznete na jejím webu simyoga.cz.

 


Monika Petrásková, zakladatelka kosmetiky Omorfia, která se rovněž objeví na Green Beauty Marketu v Praze a Brně, popisuje svůj oblíbený cvik obličejové jógy zaměřený na povadlá horní víčka: “Ukazováčky položíme pod spodní linii obočí prsty směřujícími k sobě a palce umístíme na spodní hranu čelisti za ucho, čímž se vytvoří na každé straně z dlaní obloučky. S pomocí ukazováčků obočí jemně pozvedneme, malinko zatlačíme, zavřeme oči a počítáme do pěti. Poté povolíme vytažení obočí, uvolníme dlaně a otevíráme oči. Celý cvik 3-5x zopakujeme. Výsledky pravidelného cvičení zaznamenáte velmi brzy.“

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře