Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tipují vám lidé v okolí o několik let více? Je na čase se o svou pleť začít pořádně starat. Čemu byste se měly vyhnout a co naopak funguje?

Jak na vrásky v pěti krocích

Vrásky
zdroj: Thinkstockphotos Vrásky
aktualizováno 17.10.2018, 16:48 | 17.10.2018, 16:48 | doma.cz

Tipují vám lidé v okolí o několik let více? Je na čase se o svou pleť začít pořádně starat. Čemu byste se měly vyhnout a co naopak funguje?

Stárnutí je proces, který bohužel nemůžeme zastavit, ale pomocí speciálních přípravků a kvalitní péče ho dokážeme výrazně zpomalit. Co vaší pleti zaručeně prospěje?

 

1. Udržujte pleť hydratovanou


Dehydratovaná pleť se hůře brání projevům stárnutí a každá vráska na ní o to víc vynikne. Abychom se suché pleti vyhnuly, měly bychom především dodržovat pitný režim. Pokud nemá vaše pleť dostatek hydratace, můžete jí pomoci speciálními přípravky. V chladnou část roku je ale používejte ideálně na noc, přes den pak ideálně alespoň 30 minut před tím, než odejdete z tepla bytu. Mráz v kombinaci s některými hydratačními složkami krémů, založených na vodě, může spíše uškodit.

 

Hydratační přípravky
(Foto: Archiv firem)

* Intenzivní hydratační sérum pro dehydratovanou citlivou pleť Hydraphase, 589 Kč, Intenzivní hydratační koncentrát, Skeyndoor, 613 Kč


2. Pravidelně ji čistěte a používejte krém


I když je toto pravidlo donekonečna opakováno, stále jej některé ženy zanedbávají. Každodenní důkladné čistění pleti a následné nanesení denního nebo nočního krému je nutnost. Obzvlášť v pokročilém věku se nevyplatí na těchto přípravcích šetřit. Nebojte se v obchodě požádat o vzorečky a před nákupem si přípravky poctivě vyzkoušejte. O pomoc můžete požádat také svou kosmetičku.

 

Krémy proti vráskám
(Foto: Archiv firem)

* Noční krém Vichy Liftactiv, 759 Kč, Denní krém Vichy Liftactiv 699 Kč, prodává notino.cz


3. Zainvestujte do kvalitních přípravků


Na trhu je spoustu přípravků, které umí proti stárnutí efektivně bojovat. Obsahují důležité kyseliny, které fungují jako vyplňující a zpevňující složka a zvládají povolit napětí v mimických vráskách. Pořídit si můžete například speciální séra nebo koncentráty.

 

Přípravky proti vráskám
(Foto: Archiv firem)

* Koncentrát proti vráskám, Skeyndoor, 928 Kč, EUCERIN HYALURON-FILLER sérum, prodává benu.cz, 719 Kč


4. Dbejte na ochranu před sluníčkem!


Nadměrné slunění tvoří úrodné pole pro předčasné stárnutí. Pokud bez sluníčka neumíte žít, nepodceňujte použití krému s dostatečně vysokým UV faktorem. Chraňte se krémy s ochranným faktorem (SPF) nejméně 30. A to platí nejen v létě. Jestliže se pohybujete během dne hodně venku, používejte celoročně denní krém s UV ochranou. Zvýšenou péči věnujte pleti na horách, ať už pojedete na lyže, nebo za turistikou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trápí vás vrásky a druhá brada? Známe jediné řešení na oba problémy

Škodlivé modré světlo z mobilů a tabletů ničí oči, ale i pleť! Lze se vůbec bránit?

Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda


5. Dodržujte zdravý životní styl


Je dokázáno, že kouření a káva má výrazný vliv na pleť a její stárnutí. Kafe byste měly ideálně vyměnit za zelený čaj a do jídelníčku byste měly zařadit více zeleniny a ovoce. Důležitý je také kvalitní spánek a alespoň občasný pohyb.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře