Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Odrosty sice nevzniknou přes noc, ale stejně se s nimi už druhý týden budíte a na kadeřnici si ještě chvíli počkáte. Jak je nechat zaniknout pomocí zručnosti a „podomácku“?

Nemáte čas na kadeřnici? Jak rychle a spolehlivě zamaskovat odrosty?

Jak po ránu rychle vyřešit odrosty?
zdroj: Getty Images Jak po ránu rychle vyřešit odrosty?
aktualizováno 31.01.2019, 00:00 | 31.01.2019, 00:00 | doma.cz

Odrosty sice nevzniknou přes noc, ale stejně se s nimi už druhý týden budíte a na kadeřnici si ještě chvíli počkáte. Jak je nechat zaniknout pomocí zručnosti a „podomácku“?

Pokud se vaše barva vlasů hodně odchyluje od vaší přirozené barvy, můžete mít věčný problém s odrosty. Prvních čtrnáct dní barvy je fajn, ale postupně se vám u pěšinky začne tvořit příliš tmavá nebo světlá čára, která se čím dál tím víc zvětšuje. Co udělat pro dojem, že je to „schválně“?


Vyčešte si vlasy


Asi nejjednodušší a nejrychlejší je vyčesat vlasy do ohonu, nebo udělat culík jen z horních vlasů. Možná namítnete, že se tím odrosty akorát zvýrazní. Můžete ale horní vlasy trochu načechrat a účes příliš neutahovat. Takto vám odrosty spíš hezky orámují obličej a schováte čáru u pěšinky. Sice budou stále vidět, ale přechod mezi dvěmi barvami bude určitě pozvolnější a vaše vlasy získají kouzlo ležérnosti.

 

Účes
(Foto: Getty Images)


Navlňte si vlasy


U rovných vlasů jsou nedokonalosti vždy víc vidět. Pokud vlasy ráno rychle natočíte, tak se odrosty schovají ve vlnkách. Pokud na natáčení vlasů nemáte ráno čas, zapleťte si je ještě před spaním do copů, nebo si udělejte na spaní drdol. Zapletené vlasy ráno rozpusťte, prohrábněte a můžete jít. Vlasy budou vypadat hustší a jemné i hustší vlny navíc dokážou pomoci sjednotit barvu vlasů i s odrosty.

 

Vlny
(Foto: Getty Images)
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte zničené vlasy z neustálého barvení? Vsaďte na keratin

Muže vzrušují sexy vlasy víc než velká ňadra

Barvíte si vlasy? Neodbývejte následnou péči

 

Rozcuchejte se


Nebo můžete zajít ještě dál a trochu se rozcuchat. U ulíznutých vlasů totiž vyniknou odrosty nejvíc. Pokud v sobě máte kapku rebelství, po rozčesání vlasů je několikrát hoďte dopředu a zpět a párkrát prohrábněte. Vyvoláte tak efekt „vstala a šla“ a vaše okolí bude vnímat spíš váš extravagantnější účes, než vaše odrosty. Své o tom ví i Rihanna.

 

Problém s vlasy
(Foto: Getty Images)
 


Zapleťte si vlasy


Odrostům pomůže i to, když si vlasy naopak zapletete. To platí především pro ty zručnější, které zvládnou jeden nebo dva francouzské copy. Zatímco odrosty budou sjednocené u hlavy, nabarvené vlasy budou zapletené v copáncích. Efekt dvojí barvy se tak u tohoto účesu spíš vyplatí, než aby byl na škodu.

 
Citron


Pokud jste obarvené blondýnky a u kořínků vás trápí tmavší barva, můžete se pokusit trochu ji zesvětlit citronem. Nečekejte nějakou zásadní platinovou změnu, ale při pravidelném použití to vlasy opravdu trochu zesvětlí. Pokožce hlavy to navíc vyhovujte, jen si dejte pozor na vysušení vlasů.


A na závěr jedna „nedomácí“ metoda: rychlého zakrytí odrostů můžete dosáhnout i pomocí barevného spreje: např. L'Oréal Paris Magic Retouch, Colorwin Korektor. Sice to kořínky nepřebarví doopravdy, ale odrosty to úžasně zakryje, dokud si zas vlasy neumyjete. Pokud vás odrosty trápí pravidelně, zamyslete se ale spíše, zda nezvolit jiný účes a místo celistvého barvení neudělat jen melíry nebo balayage. To vypadá i po delší době stále přirozeně.

  

A jak řešíte odrosty vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře