Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve středu diváci TV Nova uvidí opět další velikou proměnu v reality show O 10 let mladší. Té se zúčastní Drahomíra a její kamarád Tomáš. Jedním z problémů, které Drahomíra řeší, jsou i nehezké jizvy na jejím těle. Co s nimi dokáže dnešní estetická...

Jak se nadobro zbavit jizev: Co platí na staré šrámy, strie i jizvy po porodu?

Strie
zdroj: Getty Images Strie
aktualizováno 13.11.2018, 17:08 | 13.11.2018, 16:35 | doma.cz

Ve středu diváci TV Nova uvidí opět další velikou proměnu v reality show O 10 let mladší. Té se zúčastní Drahomíra a její kamarád Tomáš. Jedním z problémů, které Drahomíra řeší, jsou i nehezké jizvy na jejím těle. Co s nimi dokáže dnešní estetická medicína?

Drahomíra má milujícího manžela, ale ještě se stále nevzpamatovala z rozvodu a ze vztahu s předchozím partnerem. I když se nový partner k jejím dvěma vyženěným dětem krásně chová, svou ženu miluje a zahrnuje ji lichotkami, Drahomíra má velmi zdevastované sebevědomí a často pláče. Není spokojena především se svou postavou, která je nejen po dvou těhotenstvích rozměrnější, než by si přála. Změny na váze a těhotenství navíc na jejím břiše zanechaly stopy v podobě jizev a strií.

 

Co se striemi a jizvami po porodu?

 

Jak si se zjizveným břichem umí poradit estetická chirurgie? „K odstranění jizev či kosmetických jizev ve formě strií využíváme kombinace všech dostupných metod od laserových až po chirurgické. Metodu volíme podle oblasti, kde se jizva nachází a především o jaký druh jizvy se jedná,“ vysvětluje MUDr. Miloš Kravciv, dermatolog z Lékařského domu Praha. „K volbě správné metody je důležité, aby k nám pacientka přišla na konzultaci k podrobnému prozkoumání jizvy. Teprve potom můžeme zvolit vhodný způsob korekce. Je-li to možné, zvolíme ošetření vysokovýkonným laserem neinvazivního typu nebo radiofrekvencí,“ dodává odborník.

 


Jizvy se ale často řeší společně s povolenou břišní stěnou a nežádoucími převisy kůže. „Převisu břicha se zbavíte abdominoplastikou, kromě toho je možné plastiku břicha spojit také s liposukcí boků,“ vysvětluje primář MUDr. Hubert Topinka, plastický chirurg z Lékařského domu Praha 7. Zákrok se ovšem doporučuje provádět až po dětech. V opačném případě by se mohl výsledný efekt operace zmařit. Na druhou stranu podstoupení plastiky břicha není překážkou dalšího těhotenství a porodu.


„A už zvolíte plastiku břicha, liposukci nebo kombinaci obojího, je nutné mít na paměti, že ani jedno z toho vám negarantuje, že budete nadosmrti štíhlá, pokud nezměníte svůj životní styl. Ke zdravému a štíhlému tělu si můžete dopomoct plastickou operací, ale zároveň je nutné začít se správně stravovat a sportovat,“ upozorňuje MUDr. Hubert Topinka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poprvé císařem, podruhé přirozeně? Výhody a nevýhody při druhém porodu
Máte čerstvou jizvu? Na sluníčko s ní jen opatrně
Víc než peeling: Ten domácí „jen“ prozáří, v salonu vás zbaví vrásek, skvrn i jizev


Šrámy na těle i na duši

 

Jizvy na břiše nejsou jedinými, které Drahomíru trápí. Zažila bohužel velmi traumatizující zážitek, když ji neznámý pachatel přepadl a pokusil se ji znásilnit. Naštěstí vyvázla, na těle ji ale zůstalo plno jizev, které jí tuto nepříjemnou událost stále připomínají. Ošklivé jizvy totiž útok zanechal i v její duši. „Když ti drží někdo nůž pod krkem, tak v tu chvíli nevidíš, neslyšíš. Málem jsem to neustála,“ říká se slzami v očích Drahomíra.

 

 

Na šrámy v duši je estetická chirurgie krátká, jizvy na těle nebo ve tváři jsou pro ni ale jiná výzva. A když konečně umí, zkušenosti ukazují, že i psychice a sebevědomí to dokáže výrazně pomoci. „Moderní dermatologie dokáže s jizvami pracovat různým způsobem. Jizvy je možné zesvětlovat, zahlazovat, vyplňovat a zmenšovat. K jejich korekci či odstranění se používají různé druhy laserů, radiofrekvence, výplně a v neposlední řadě mezoterapie,“ vyjmenovává MUDr. Miloš Kravciv. Opět vždy hodně záleží na typu a rozsáhlosti jizvy, jejímu stáří i místě, kde na těle se nachází.

 

PSALI JSME:

O deset let starší? Co vám zbytečně přidává roky
Potřebujete plastického chirurga, nebo spíše psychologa?
Anestezie se nebojte: Odpovědi na vše, co vás zajímá


„Podstatně větší roli, než stáří jizvy, má stáří pacienta,“ dodává odborník. „Mladý organismus má daleko větší schopnost regenerace. V kombinaci toho, jak jizva vypadá a jak bude organismus reagovat na jednotlivá ošetření, dochází k postupnému vylepšování vzhledu jizvy. U výrazných či starých jizev obvykle k úplnému odstranění nikdy nedojde, i když se jedná o mladého pacienta, ale k výraznému zlepšení určitě ano,“ vysvětluje.

 

O 10 let mladší: Čelila brutálnímu přepadení, teď ji čeká životní restart! - 3
(Foto: TV Nova)


Drahomíra se do pořadu O 10 let mladší přihlásila se svým kamarádem Tomášem. Toho opustil jeho přítel v den narozenin. Nemůže potkat nikoho, do koho by se zamiloval, občas je terčem nelichotivých poznámek týkajících se jeho vzhledu. Ve skrytu duše touží, aby se jeho přítel vrátil. Do proměny oba kamarádi šli s tím, že si přejí být zase hezcí a přitažliví.

 

Už zítra ve 21:30 na stanici Nova uvidíme, jak to celé dopadne.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře