Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte rýmu a nos je celý červený a rozškrábaný? Rty jsou popraskané a vy se cítíte stejně jako vypadáte, pod psa? Snadná pomoc!

Jak se nalíčit, když jsme nachlazené?

nachlazení líčení
zdroj: Thinkstockphotos nachlazení líčení
aktualizováno 14.11.2016, 16:46 | 14.11.2016, 16:46 | doma.cz/kik

Máte rýmu a nos je celý červený a rozškrábaný? Rty jsou popraskané a vy se cítíte stejně jako vypadáte, pod psa? Snadná pomoc!

Podzim si s námi hraje. Horké léto nahradil déšť a ranní mrazíky. Ty potom vystřídalo zase krásné teplé počasí a my jsme se tak dočkali i toho babího léta. Jenže teď už to venku zase vypadá, že ten krásný slunný podzim definitivně skončil.
 

Změny teplot nemají vliv jen na naši pleť a vlasy, ale i na naše zdraví. Chřipky, angíny nebo jen rýmy teď prostě řádí všude kolem nás. A vypadá to, že se nikdo nevyhne pár dnům v posteli s horkým čajem.


ČTĚTE TAKÉ:
Pleť ve stresu, jak ji hýčkat?
Vyzrajte nad kruhy pod očima a zbavte se jich! Stačí pár triků!
Snadno a rychle? 5 KROKŮ, jak se nalíčit za pár minut!
KRÁSNÁ:
Vyzkoušeno z Ladyboxu: Gelové linky MUA


Pokud na vás něco leze a necítíte se ve své kůži, ale do práce prostě musíte, máme pro vás chytré rady od kosmetičky Gabriely Haluzové ze salónu Avenue, která vám vysvětlí, jak se nalíčit, abyste zamaskovala veškeré nedostatky.

 


„ Na podzim se málokterá z nás vyhne nachlazení, ale to není důvod, abychom se přestaly líčit, i během nemoci chceme vypadat dobře. Mám pro vás pár tipů,“ říká Gabriela. Základem podle Gabrieli Haluzové je, vyhnout se během nemoci teplým barvám nebo těm s červeným nádechem.


„ Místo červené tvářenky a rudé rtěnky použijeme tlumené studené barvy. Neobejdeme se také bez korektoru, a to i barvy zelené, která neutralizuje červené zóny v obličeji jako je nos, oči a různé pupínky,“ radí.Ženy se zralou pletí by v době nachlazení měly používat místo make-upu BB krém. Ten jemně rozzáří a nezvýrazní oteklé oči a unavenou pleť. „ Důležitý je korektor, kterým neutralizujeme červený nos, oči a pupínky. Stíny vybíráme v tělových barvách od šampaň do světle hnědé.“ vysvětluje Gabriela. Také byste měla zvýraznit obočí, aby to odvedlo pozornost od očí. Líčení dolaďte studenou tvářenkou, třeba v růžovém odstínu. Pusu zvýrazněte leskem na rty.„ Na mladou pleť naneseme světlý make-up a doladíme zeleným korektorem, který nám zneutralizuje červenou barvu. Červené oči potlačíme zeleným stínem. Matný zelený stín bez lesku aplikujeme do vnějšího koutku a na zbytek oka od vnějšího koutku až pod obočí aplikujeme bílý stín. Doladíme černou linkou a voděodolnou řasenkou. Na rty naneseme jen jemný lesk, rtěnku bychom si rozmazaly kapesníčkem při smrkání,“ radí Gabriela Haluzová.
 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lenka Laskavá 12:28 20.11.2016
No rozhodně ne nic moc chemického, spíš bych dala přednost nějaké přírodní kosmetice na citlivou pleť, například odtud: http://www.originalatok.cz/kosmetika-dle-pouziti/ ale určitě hlavně šetrnou, i když snaha bude překrýt co nejvíce zarudlý nos. nemusí se to vyplatit :)
Veronika Domanská 22:31 17.11.2013
Troufnu si doplnit, že při rýmě je před samotným líčením zcela zásadní jedna věc. Neodmyslitelným pomocníkem v kosmetické taštičce by měly být kapičky do nosu (uvolní dutiny a neteče pak z nosu co minutu) - takže před samotným líčením stříknout Nasic (toť můj osobní nosní hrdina). Nos volný, nutkání smrkat slabší, tudíž make-up má šanci na nose vydržet déle. A nos celkově není tak podrážděný a zarudlý.