Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Spousta maminek řeší problém, jak stříhat či naopak nestříhat vlásky své malé ratolesti. Chceme mít dlouhovlasé princezny a ježaté kluky. Co když jim ale vlasy stříháte špatně?

Jak ostříhat vlasy dítěti? Chyby a účesy, kterým se vyhněte!

vlasy
zdroj: Thinkstockphotos vlasy
aktualizováno 27.09.2013, 00:00 | 27.09.2013, 00:00 | doma.cz/kik

Spousta maminek řeší problém, jak stříhat či naopak nestříhat vlásky své malé ratolesti. Chceme mít dlouhovlasé princezny a ježaté kluky. Co když jim ale vlasy stříháte špatně?

Každá máma chce mít doma malou princeznu s dlouhými vlásky. Nechává tak své dceři narůst pořádné kadeře. Mnohdy si ale neuvědomujeme, že to, jak se budeme teď starat o vlasy svých dětí, ovlivňuje jejich budoucí vzhled a zdraví. Může se tak stát, že díky vaší péči, bude mít vaše holčička v dospělosti řídké vlasy.


„ Teď se často stává, že kluci už ve dvaceti plešatí. Je potřeba vlasům v dětství věnovat péči, aby se to nestávalo,“ říká kadeřnice Pavlína Slámová z kadeřnického a kosmetického studia Štěpánky Podroužkové. A jak se tedy správně starat o vlasy vašeho dítěte?

 


U kluků i holek je to hodně podobné. Je potřeba vlasy pravidelně zastřihávat. „ U dětí je ta pravidelnost velmi důležité. Maminky by je měly dávat stříhat každý měsíc, aby se ty vlasy vyživovaly a mohly růst. Když chce mít holčička delší vlasy, tak by měla maminka zastřihávat aspoň konečky,“ radí Pavlína. Od jednoho roku byste tedy měla brát nůžky do ruky zastřihnout své ratolesti vlásky. Pokud si netroufáte, nechejte to na kadeřnici.


A jaké střihy jsou ty správné? Děti by měly mít kratší ofiny i vlasy. U kluků stačí délka tak dva až tři centimetry. U holčiček můžou být vlasy delší. Ale musíte si dávat pozor, aby nebyly příliš dlouhé. Delší vlasy i ofina totiž nutí děti dávat hlavu na stranu a děti mají i tendenci si vlásky kousat a cucat a to není dobré ani pro vlásky ani pro krční páteř.

 


ČTĚTE TAKÉ:
Co obléci na podzim dětem? Módní kousky, které nezruinují peněženku!
P
RVNÍ DEN VE ŠKOLE? Poradíme, jak levně a hezky obléci děti!
ON-LINE: Vše o povinném spaní ve školkách! Ptali jste se psychologa

Ofina by neměla být delší než k obočí. Holčičky můžou mít klidně i patky, ale musí být zastřižené nad obočí. Nesmí zasahovat do očiček a vůbec by se neměly prostřihávat vlasy do obličeje. Vzadu je můžete nechat trošku prostříhat, ale v u obličeje by měla být rovná délka. Klukům by vepředu vlasy neměly sahat přes uši.

 


Vyhněte se i efilačním nůžkám a žiletkám. „ Nenechávat vlásky seřezávat břitvou nebo seřezávači jim škodí. Nebyly by pak zdravé. Na dětské vlasy, které jsou jemňoučké a neustále se mění jejich struktura, se břitvy nehodí. Na stříhání by tedy kadeřnice měla používat pouze nůžky.“ radí kadeřnice Pavlína.


Holčičky by měly mít spíše mikáda, nemusí být rovnou na ježka, ale delší vlasy byste měla nechat až růst až začne chodit do školy. Sestříhávání vlasům pomáhá, aby byly v budoucnu zdravé a silné a nepadaly. Hlavně tříleté děti mají ještě občas „miminkovské vlásky“, které se přeleží a jsou zacuchané. Ty byste měla nechat ostříhat, aby mohly růst kvalitnější.

 


Struktura vlasu se u dětí neustále mění, a proto je důležité, aby se pravidelně stříhaly. Není dobré nechávat holčičce odmalička narůst dlouhé vlásky a zbytečně je sepínat sponečkami. Vlasy se pak lámou a jen jim to škodí.
 

 
14 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Thomas 21:35 26.07.2018
Jsem kluk a mám vlasy dlouhé 12,5 cm.
Když jsem chodil ke kadeřnici každé 4 týdny tak mi vlasy vypadávaly, teď chodím jednou za dva měsíce a vše je ok ani jeden vypadnutý vlas za čtvrt roku. Tento článek je invalidní hovadina a reklama.
Pája 22:10 24.08.2016
Tak to je pěkná blbost:-DDD Mě mamka vlasy určitě každý měsíc nestříhala a mám vlasů až až.
Lenka 17:26 24.01.2016
Názor kadeřnice?! Pochybuji, a pokud přece, měla by se začít živit jinak. Tohle snad nemůže nikdo myslet vážně.
Tereza 22:04 03.02.2015
Jsem kadeřnice a tento článek mi přijde dost z cesty. To byly provedeny nějaké nové výzkumy, že o těhlech metodách nic nevím ? Samozřejmě, že malá holčička nebude mít sestřih ,,stará mladá´´, tzn. sestříhané vlasy do obličeje a dlouhé ofiny. Abych pravdu řekla, nechápu ani extrémně krátká mikádka. Každá holčička by měla mít minimálně takovou délku, aby šel udělat culík, nebo minimálně dát vlasy ,,za ucho´´ a aby držely. Nemluvě o tom, že většina holčiček se ráda parádí a kdejaká malá slečna si nechá udělat nějaký hezký copánek :) Co se chlapečků týče nevidím důvod, proč by měli nosit vlasy jak je v článku uvedené, maximálně 3 cm. Co se týče břitvy, ta jako taková vlasy neničí ale díky sklonu břitvy při střihu, vlas podélně ztenčuje, kdežto nůžkami vlas ustřihneme rovně. Střih břitvou si může dovolit málokterá žena, natož dětské vlásky. Nechápu, jak v článku s dětskými účesy může kadeřnice břitvu vůbec zmínit. Úplné srážení našeho oboru k zemi, díky těmto článkům.
Hanka 19:48 02.11.2014
Clanek se mi hodne nelibi. Jak muze profesionalni kadernice vypustit z ust takovy nesmysl, ze je nutne kazdy mesic vlasky zkracovat, aby se vyzivily?? Odkdy se vlasy vyzivuji po cele delce?? Jak vlas vyleze z pokozky hlavy, je prakticky mrtvy.
Co se plesateni kluku tyce, myslim, ze za tim v mnoha pripadech neni ani tak pece, ani genetika, ale spis neco spatneho v nasem zivotnim prostredi. Nevim - leky, chemie, spatna voda, vzduch? A citlivejsi lidi (vidam cim dal casteji i holky) na to reaguji.
A tez znam nekolik devcat, kterym maminky jako malym nestrihaly vlasky, a slecny dnes maji zavidenihodne haro :-) takze taky nelze pausalizovat.
Ivča 14:23 14.10.2014
Tak to je teda parádní směska bludů. Ke kadeřnicím nechodím, vím proč (když jsem chodila, měla jsem vypadané vlasy, holá míta na hlavě a furt dokola opakovaly to samé-stříhat jednou za měsíc. Nepomohlo. Přestala jsem ke kadeřnici chodit a vlasy mi zhoustly a holá místa zarostla. Ukázalo se, že mi tou svou přehnanou péčí akorát ublížily. Ta holá místa byla prostě vyškubaná! Ano, při foukání vlasů přes kulatý kartáč mi každých 6 týdnů vyškubaly vlasy!)

Článek je čistá propaganda. Jeho účelem je nahnat rodiče do kadeřnictví, aby kadeřnice měly kšeft
Kamila 19:05 14.04.2014
Dost nesmyslnej článek, sepsanej na základě tradovaných pověr, pochybuju, že ho psala kadeřnice. Vlas je mrtvá odrůstající hmota a žádný seřezávání neovlivní kvalitu vlasů na celej život a zastřihávání konečků také nepodpoří růst, jen zlepší vzhled vlasu, ale dětem se stejně většinou konečky netřepí.
Vlasová hmota je daná geneticky, vzhled se může zlepšit péčí a v dospělosti různými přípravky, nesouhlasím, že by si někdo odrovnal vlasy špatným stříháním v dětství.
R. Rumlena 23:48 15.01.2014
Mě o vlasy pečovala máti myslím velmi důkladně, pravidelné mytí, česání, stříhání, žádná chemie a stejně mám od 25 bosou hlavu :) Dceři jsme vlasy neostříhali ani jednou, má vlasy jak Tarzan. Nemá roztřepené konečky, zlámané vlasy. Článek v podstatě, pardon, stojí za zlámanou grešli, racionálně nezdůvodňuje nutnost pravidelného stříhání, zcela chybí informace např. o tahové alopecii (vypadávání vlasu díky příliš staženým vlasům do copu/culíku). Nijak neřeší častost mytí a prostředky o péči skalpu, vlasů s ohledem na rozdílné požadavky dospělých/dětí.
Natálie 19:57 05.11.2013
Další blbost!Za plešatění,atd. může hlavně genetika,ne to jak se o vlasy maminka stará.Zastřihovat vlasy každý měsíc?Jste se zbláznili,ne?Navíc holčičky můžou mít dlouhé vlásky a patky,kluci taky nemusí mít ježka.Takže tento článek=reklama na kadeřnictví
Zuzana 09:56 08.10.2013
Takže za plešatění nemůže genetika, ale to, že se maminka nestará dítku o vlasy... Co je to za nesmysl, proboha? A každý měsíc stříhat holčičkám vlasy, další geniální nápad. Jediné, s čím se tu dá souhlasit, je to, aby dětem nepadaly vlasy do očí. Takže zas a zas jen trapná reklama...