Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Která žena by si sem tam nenalakovala nehty. Ne vždy je však po ruce odlakovač, když už chcete barvu z nehtů odstranit. Zvlášť když si nehty nelakujete pravidelně. Barvu pak z nehtů nervózně seškrabujete, to je ale mechanicky ničí a oslabuje. A ne...

Jak si odlakovat nehty, i když nemáte po ruce odlakovač? Využijte, co je doma

Lakování nehtů
zdroj: Getty Images Lakování nehtů
aktualizováno 28.02.2019, 00:00 | 28.02.2019, 00:00 | doma.cz

Která žena by si sem tam nenalakovala nehty. Ne vždy je však po ruce odlakovač, když už chcete barvu z nehtů odstranit. Zvlášť když si nehty nelakujete pravidelně. Barvu pak z nehtů nervózně seškrabujete, to je ale mechanicky ničí a oslabuje. A nechat lak, aby se loupal, také není zrovna nic pěkného. Co použít místo odlakovače, který není v dosahu?

Doma najdete spoustu věcí, kterými můžete odlakovač nahradit. S odlakovačem sice odlakování vždycky půjde rychleji, na druhou stranu s využitím jiných možností nebudete muset podniknout cestu do drogerie, abyste ho sehnaly. Připravte si vatové tamponky a vyberte si z následujících věcí tu, kterou použijete jako alternativní odstraňovač laku na nehty.


1. Odlakujte lak jiným lakem


Možná se vám již stalo, že jste chtěly už jednou nalakované nehty pouze přelakovat jiným lakem, ten ale předchozí barvu spíš rozpustil. Využijte proto další lak k tomu, abyste odstranily ten starý. Nesmíte si k tomu však vybrat takový, který příliš rychle zasychá.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak na krásné ruce v každém věku?
Zaměřte se na ruce! Domácí manikúra krok za krokem
Stačí 15 minut denně: Dejte sbohem macatým rukám!

 

Přelakujte dalším lakem nehty a nechte chvíli působit. Pak vatovým tamponkem vyzkoušejte, jestli je už i předchozí barva dostatečně změklá na to, aby šla setřít. Nepoužívejte v tomto případě k setření samotnou vatu, protože by na nehtech ulpěla. Zároveň nenechávejte na nehtu druhý lak moc dlouho, aby nestihl zaschnout. Klidně k tomu použijte i bezbarvý lak. Možná budete muset při stírání trochu přitlačit a postup párkrát zopakovat.


2. Rozpouštědlo barev


Tato metoda sice není pro nehty úplně nejzdravější, lak ale odstraní stejně spolehlivě jako odlakovač. Podívejte se doma, jestli někde nemáte ředidlo nebo rozpouštědlo. Využít můžete i samotný aceton, ale ne příliš často. Aceton se už totiž do kvalitnějších odlakovačů nedává, protože nehtům zrovna neprospívá. Jeden z těchto přípravků naneste na tamponek a jím i na nehty, nechte chvíli působit a setřete. Nezapomeňte pak důkladně vyvětrat!

 

Lakování nehtů
(Foto: Getty Images)


3. Využijte alkohol nebo ocet


Tuto techniku využijte v případě, že s odlakováním nehtů nějak zásadně nechvátáte a máte v záloze přibližně čtvrt hodiny. Pokud využijete čistý líh nebo alkoholický nápoj s alespoň 35 % alkoholu, stačí tekutinu nalít do misky a nehty do ní minimálně na deset minut ponořit. Pamatujte na to, že pak budete mít lehce dehydratovanou kůži kolem nehtů, po celém procesu si ji tak namažte mastným krémem.


Podobně můžete postupovat i s octem, popřípadě ještě smíchaným s citronovou šťávou. V obou případech lak nesleze sám, po „nehtové lázni“ ho opět setřete vatovým tamponkem. Nakonec si napusťte vanu a nechte poslední malé zbytky laku změknout tak, aby z nehtů pustily samy.

 

4. Využijte alobal

 

Alobal nepomůže sice sám o sobě, ale urychlí odlakování hodně odolných laků, zejména těch třpytivých. Nastřiejte si vatový tapon na čtvrtiny, namočte do odlakovače a přiložte na jednotlivé nehty, které pak obalte alobalem. Nechte několik minut a pak vše stáhněte - i s již nechtěným lakem.

Znáte nějaký další trik?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře