Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S jarem přichází i období kratších sukní a vystavování nohou. Ženy se však s příchodem teplých měsíců netrápí jen s kily navíc, ale i s tím, že v lehkém oblečení budou vidět třeba jejich křečové žíly. Ty vás dokážou esteticky docela vyvést z míry,...

Jak zamaskovat křečové žíly na nohou?

Křečové žíly
zdroj: Getty Images Křečové žíly
aktualizováno 04.04.2019, 00:00 | 04.04.2019, 00:00 | doma.cz

S jarem přichází i období kratších sukní a vystavování nohou. Ženy se však s příchodem teplých měsíců netrápí jen s kily navíc, ale i s tím, že v lehkém oblečení budou vidět třeba jejich křečové žíly. Ty vás dokážou esteticky docela vyvést z míry, když se jich nemůžete zbavit. Jak je zakrýt i bez dlouhých kalhot?

Křečové žíly se mohou vyskytovat u žen všech generací, ve vyšším věku je však riziko jejich vzniku větší. Pokud trápí i vás, možná na sluníčku chodíte zbytečně zahalené, jen abyste si nemusely připadat kvůli nim špatně. S těmito typy ale budete moci už zítra klidně vytáhnout sukni, a nejen tu dlouhou až na zem.


Make-up na nohy


Ano, make-up klidně můžete použít bez pocitu plýtvání i na nohy a dokonale tak zakrýt barevné síťovité žíly. Myslete však na to, že by měl být vodotěsný, aby vám při prvním jarním dešti nebo během koupání v bazénu žíly opět nevykoukly.

 

Křečové žíly
(Foto: Getty Images)

 

Navíc můžete klidně zvolit nějaký starší make-up, protože pokožka na nohou není tak citlivá jako třeba na obličeji. Make-up dobře rozetřete tak, aby jeho barva splynula s okolím.


Správně zvolené silonky


Pokud jsou vaše žíly spíš vystouplé, tak bude pokožka stále působit trochu nerovnoměrně, i když je přetřete make-upem. Jestliže patříte mezi majitelky těchto žil, nezoufejte. Při správném výběru silonek a hlavně jejich odstínu dosáhnete toho, že si žil sotva všimnete vy samy. Měly by mít trochu silnější, ale i tak dobře prodyšnou síťovinu. Odstín by měl být o něco tmavší než vaše nohy, aby překryl barvu žil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Třetině dětí boty zničí nohy! Odbornice radila, jak to změnit!
Zbavte se křečových žil!
Pozor na křečové žíly!


Můžete zvolit i kompresní punčochy, které navíc zlepší ve vašich nohách krevní oběh. Vaše křečové žíly tak nejen zakryjí, ale ještě zlepší jejich stav. Je ale nezbytné, abyste vybraly správnou velikost. Kompresní punčochy seženete i velmi tenké, použitelné také pro teplo.


Samoopalovací krém


Poohlížíte se po nějakém trvalejším řešení? Křečové žíly budou vždycky méně vidět, když bude pokožka opálená. Efekt vám vydrží až dva týdny, a to už stojí za to. Jen si dejte pozor, aby zvolená barva ladila se zbytkem těla. Vyhnout byste se však měly přehnanému působení sluníčka, jehož záření by mohlo poškodit žilní síť. Bezpečnějším řešením může být solárium, ani to však není bez rizika, pokud se mu vystavíte na delší dobu, než by bylo nutné.


Na druhou stranu, pokud vaše křečové žíly nejsou v nejhorším stavu, nemusíte se stydět, když s nimi vyjdete na veřejnost. Každý má něco, někdo žíly, jinou ženu zase trápí celulitida nebo pigmentové skvrny. A když si všimnete, v čem lidé vyjdou ven, tak vás strach hned přejde. Hlavní je, abyste se cítily pohodlně a sebevědomě.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře