Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Různé jizvičky v obličeji, např. po akné, vás nemusejí štvát a ubírat vám na kráse. Spolehlivě na ně platí kosmetické zázraky i některé neinvazivní zákroky. Jaké jsou možnosti?

Jizvy v obličeji nemusíte mít napořád! Co na ně platí?

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 10.12.2018, 00:16 | 10.12.2018, 00:16 | doma.cz

Různé jizvičky v obličeji, např. po akné, vás nemusejí štvát a ubírat vám na kráse. Spolehlivě na ně platí kosmetické zázraky i některé neinvazivní zákroky. Jaké jsou možnosti?

Na estetické zákroky, cílící na úpravy v obličeji, je zima vůbec nejlepším obdobím. Je to zejména z důvodu nejnižšího rizika pigmentace, ke které dochází, když se narušená kožní bariéra vystaví slunci. Pokud se nechystáte lyžovat na hory, v tuzemských podmínkách vás zimní sluníčko sotva ohrozí.

 

Příjemnější je to i z důvodu, že se nepotíte tolik jako v parném létě. A když je zákrok rozsáhlejší a neobejde se bez zakrytí náplastí, snadno tvář skryjete do huňaté šály.

 

Na drobnější jizvičky a nerovnosti pleti si vystačíte s kosmetickou péčí. Vsaďte na chemicko-enzymatický peeling z rukou zkušené kosmetičky, doma péči podpočte vhodně zvolenými přípravky. Seženete je jak v lékárně, tak v kosmetických salonech.

 

Péče o pleť
(Foto: Archiv firem)

 

* Bioderma Matricium (30x1 ml, 899 Kč, prodává benu.cz). Zdravotnický prostředek, který obnovuje buněčné prostředí, a tím podporuje proces regenerace kožní tkáně. Vhodná pro pokožku vystavenou negativním vlivům (kouření, znečištěné ovzduší, medicínská léčba, stres, UV záření) či po dermatologických zákrocích (chemický peeling, laser). Matricium zajistí vynikající lokální péči o drobná i výraznější zranění pleti. Lze jej použít i na popáleniny prvního stupně.


* Jednokrokový peeling pro domácí použití s 10% kyselinou glykolovou Smooth Surface Daily Peel, NeoStrata (1290 Kč, dostupný na neostrata.cz). Účinný jednokrokový peeling pro hladší texturu pleti a vyhlazení vrásek, ale i proti rozšířeným pórům a nerovnostem pleti.


* Čisticí a reparační sérum SKEYNDOR Clearbalance (50 ml, 651 Kč, k dostání v kosmetických salonech Skeyndor). Napomáhá k ošetření stop a mikrojizev charakteristických pro mastnou pleť s tendencí k akné. Normalizuje reparační procesy a redukuje typický vzhled hrubého a rozšířeného póru. Neobsahuje oleje.


* Essenté Therapy krém (50 ml, 590 Kč, k dostání na essente.cz). Perfektní mix účinných kyselin, které se uvolňují postupně a pozvolna, takže mají stejný efekt jako chemický peeling, ale – na rozdíl od něj – jsou k pleti velice šetrné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hojení ran ovlivňuje i to, co jíme
Jak (ne)jíst před operací? Minimalizujte rizika a urychlete hojení
Nepodceňujte ho! Akné v dospělosti má často horší formu než v pubertě


S odolnými nebo rozsáhlejšími jizvičkami můžete zamířit i na estetickou kliniku. "Na odstranění projevů akné, barevné sjednocené pleti i vyhlazení jizev je účinným řešením laserové ošetření. Například frakčním laserem dokážeme nejen zahlazovat vystupující nerovnosti, ale díky prohřívání se i produkuje tvorba kolagenu zespodu jizvy a tím jizvu zarovnáme a stáhneme. Další možnost představuje sublativní radiofrekvence, která se v současnosti používá dokonce více než frakční lasery," vysvětluje MUDr. Miloš Kravciv, dermatolog z Lékařského domu Praha 7.

 

Trápily vás také jizvičky v obličeji? Jak jste na ně vyzrály vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře