Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když jsou stále v módě mužné plnovousy, zdá se, že porost na jiných částech těla mužům vadí stále více. Nejnovější průzkum na téma holení mezi českými muži totiž překvapil.

Jsou čeští muži holátka? Neuvěříte, kolik Čechů se holí nejen na tváři

Holení
zdroj: Thinkstockphotos Holení
aktualizováno 09.08.2017, 00:02 | 09.08.2017, 00:02 | doma.cz

I když jsou stále v módě mužné plnovousy, zdá se, že porost na jiných částech těla mužům vadí stále více. Nejnovější průzkum na téma holení mezi českými muži totiž překvapil.

Jen 18 % českých mužů si neodstraňuje chloupky na těle, zjistil nedávný výzkum. Zbylí se s přirozeným tělesným porostem pravidelně potýká. Průměrný český muž:

 

* Chodí k holiči jednou za jeden až dva měsíce. Nechce ale měnit svou přirozenou barvu vlasů.
* Na tváři má několikadenní strniště nebo kratší plnovous, které si upravuje jednou až třikrát týdně.
*Holí si chloupky v podpaží a rozkroku.

 

Anketa
Měli by se i muži holit?
 

 

64,5 % respondentů si holí nebo zastřihuje chloupky v podpaží, 64 % chloupky v rozkroku. Hlavním motivem je atraktivnější vzhled a lepší hygiena. Dvě třetiny mužů také nesouhlasí s názorem, že správný chlap by se o své ochlupení neměl starat vůbec a měl by zůstat přirozený.

 

 

Téměř 80 % respondentů si myslí, že ženy vyžadují, aby o sebe jejich partneři v tomto ohledu pečovali, a naprostá většina mužů je ochotná upravit svůj porost na těle ve chvíli, kdy je o to partnerka požádá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Intimní holení: Něžná předehra pro oba
Deset nejčastějších chyb při holení intimních partií
Holení intimních partií. Ano či ne?

 

Ačkoliv pánové předpokládají, že se ženám líbí strniště a kratší plnovous, oslovené dámy dávaly vedle strniště rozhodně přednost hladce oholené tváři. Také neoceňují žádné výrazné experimenty, ani u vousů, ani u vlasů, ale preferují upravenost. Pro dvě třetiny žen je zároveň důležité, aby jejich partner dbal o úpravu ochlupení na svém těle.

 

Celá polovina žen také mluví svým protějškům do úpravy vousů i účesu, 70 % žen pak i do úpravy chloupků na těle.


Výzkum pro společnost Philips zpracovala digitální agentura Bubble. Zúčastnilo se jej 509 mužů a 400 žen.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

marta 20:02 10.08.2017
oholeny muz naprosto nenormalni holi se jen buzeranti.Nic neni vic sexy nez chlupaty muzsky hrudnk atd. Chlap ktery se holi jinde nez na tvari neni normalni a je to proti zdravymu rozumu!!!!!!!!!!!