Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nevinné věci jako je osušení obličeje ručníkem, horká sprcha po dlouhém dni nebo nechávání holících strojků ve sprše na vás mohou mít velmi negativní dopad.

Každodenní (zlo)zvyky, které děláte i vy a zbytečně si ničíte krásu

holení
zdroj: Getty Images holení
aktualizováno 22.08.2019, 00:00 | 22.08.2019, 00:00 | doma.cz

Nevinné věci jako je osušení obličeje ručníkem, horká sprcha po dlouhém dni nebo nechávání holících strojků ve sprše na vás mohou mít velmi negativní dopad.

Během dne uděláte spoustu věcí, nad kterými ani nepřemýšlíte a neuvědomíte si, jaký by mohly mít vliv nejen na vaši krásu, ale také na zdraví a dobrou náladu. O co jde?


1. Necháváte holící strojky ve sprše


Není nic pohodlnějšího, než mít holící strojek vždycky při ruce. Když ale strojek zůstane delší dobu ve vlhkém prostředí, žiletka se rychleji otupí. Až se s ní pak budete zkoušet oholit, bude vám víc hrozit zarůstání chloupků a podráždění způsobené právě špatnou břitvou. Příště tedy strojek po použití osušte a odneste ze sprchy na nějaké sušší místo.


2. Vaše nehty jsou neustále nalakované


Nemůžete vydržet jediný den bez barevných nehtů? Pak byste měly alespoň vsadit na kvalitní produkty. Levné laky s tmavou barvou v sobě totiž mají silná barviva, která na vašich nehtech časem udělají skvrny. Ve výsledku pak nehty dostanou žlutý nádech a vy si je budete muset lakovat z nutnosti. Investujte do lepších značek!


3. Osušení obličeje o ručník


Vyjdete ze sprchy, utřete se a do ručníku nakonec obtisknete i mokrý obličej? Chyba. Pokud ručník není čerstvě vypraný, tak může být doslova živnou půdou pro různé bakterie. Zvlášť pokud si do něj utíráte ruce i celé tělo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Deodorandy a antiperspiranty znáte, ale víte, co dokáže antitranspirant?
Holení citlivé pokožky? Poradíme, jak na to!
Připravte si doma lázeň pro jemnou pokožku


Jestliže si do něj tedy otíráte obličej opakovaně, riskujete vznik akné. Místo ručníku používejte speciální osušku určenou jen pro obličej nebo nechte vodu na obličeji volně uschnout bez sušení. Když navíc nanesete některé přípravky na obličej, ještě když je vlhký, zlepšíte hydrataci pleti.


4. Nanášíte deodorant hned po holení


Není žádným tajemstvím, že v mnoha deodorantech či antiperspirantech je velké množství chemikálií. Po oholení pokožky se póry v kůži víc otevřou a absorbují všechny tyto látky mnohem lépe. Proto se nedoporučuje neaplikovat po holení do podpaží nic než maximálně hydratační mléko nebo opravdu přírodní deodorant. Jinak může dojít mimo jiné i k podráždění a vyrážkám, kůže je velmi citlivá.


5. Sprchujete se horkou vodou


Většina žen miluje horkou sprchu. Málo z nich ale ví, že dopřávat si ji každý den rozhodně není vhodné. Horká voda totiž vysušuje vlasy a pokožku mnohem víc než ta vlažná nebo studenější. Pokud bez horké sprchy nevydržíte, snižte její teplotu alespoň na závěr, aby se póry zase uzavřely.

 

horká sprcha
(Foto: Getty Images)


6. Až moc se díváte do telefonu


Dnešní lidé stráví spoustu času koukáním do telefonu. Až příště zase vytáhnete mobil z kapsy, všimněte si, jaký postoj jste k esemeskování zaujaly. Pokud telefon držíte blízko hrudi, váš krk je podroben většímu tlaku a to vede ke zdravotním problémům. Vzpřímeně byste měly držet i hlavu, jinak vás bude bolet, nevyspíte se a výsledkem bude unavený vzhled.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře