Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pleť je pro ženu velmi důležitá. Denně jí věnujeme nemalou péči v podobě denních či nočních krémů, odličovadel a voňavých pleťových olejů. Věk však většinou neoklameme a časem se projeví i na naší tváři.

Konečně víme, jak na rozšířené cévky!

Krásná pleť
zdroj: Thinkstockphotos Krásná pleť
aktualizováno 21.10.2019, 00:00 | 21.10.2019, 00:00 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Pleť je pro ženu velmi důležitá. Denně jí věnujeme nemalou péči v podobě denních či nočních krémů, odličovadel a voňavých pleťových olejů. Věk však většinou neoklameme a časem se projeví i na naší tváři.

Na některých z nás méně, na jiných více, a to v podobě výraznějších vrásek, tmavých kruhů pod očima či rozšířených cévek na pleti. Proč vlastně vznikají a můžeme je eliminovat?

 

Rozšířené cévky - estetický problém

Cévky na pleti nevypadají příliš půvabně. Mohou být způsobeny genetickým faktorem, výjimkou nebývá ani poškození zvenčí, které může být zapříčiněno mrazem, mechanickým poškozením, sálavým teplem, častou konzumací horkých jídel a nápojů či nanášením krémů s hormonálním účinkem. Kromě pleti se mohou objevit i na dolních končetinách.

 

 

Jakým způsobem je možné cévky eliminovat?

Je několik způsobů, jak cévky omezit. První možností je prevence. Vyhýbat bychom se měly příliš velkým teplotním rozdílům a také omezit časté opalování na slunci. Další možností je navštívit odborníky, kteří nám mohou navrhnout laser. Ten funguje na principu spálení poškozené cévy. Ta se po čase ztratí. Vyzkoušet však můžete i speciální krémy, které cévky redukují a pomáhají předcházet i zarudlým místům na pleti.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Trápí vás zarudlá pleť? Víme, co s tím!
Tajemství krásné pleti? Síla přírody ukrytá v rostlinách
Tipy od kosmetičky: Jak se starat o pleť po 20, 30 a 40 let letech

 

Proč se cévky rozšiřují?

Rozšířené cévky vznikají nejčastěji tím, že ztrácejí svou elasticitu. Postupně se rozšiřují a krev v nich může proudit ve větším množství. Cévka se takovýmto způsobem stává viditelná (na pleti jsou viditelné žilky a metličky), což na pleti nepůsobí esteticky.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře