Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak o svou pleť nejlépe pečovat a které triky ji udrží dlouho svěží a bez vrásek? Nejdůležitější je doping vodou!

Krásná a mladistvá pleť? Dodejte ji šťávu!

Péče o pleť
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť
aktualizováno 11.06.2019, 00:00 | 11.06.2019, 00:00 | doma.cz

Jak o svou pleť nejlépe pečovat a které triky ji udrží dlouho svěží a bez vrásek? Nejdůležitější je "doping vodou"!

Dejte vaší pleti napít! Víte, že pokožka je z 80 % tvořena vodou? Pokud kůže trpí nedostatkem vody a minerálů zhoršuje se její fungování a oslabuje se tak i její přirozená obranyschopnost. Navíc vnější prostředí, únava a stres narušují její přirozenou kožní bariéru. Pokud pleť před účinky vnějšího prostředí nechráníte, snadno ztrácí vodu, je napnutá a křehká. Proto je nutné o ni správně pečovat. Víte jak?

 
Jaký typ pleti bývá dehydratovaný


Dehydratace je problém dočasný, který může v určitou dobu postihnout každý typ pleti. Taková pleť trpí nadměrnou ztrátou vody, což může vyvolat změna prostředí, klimatizovaný vzduch nebo stres. Dokonce i mytí v chlorované vodě může způsobovat vysoušení pleti. Rovněž venkovní aktivity a sporty, jako např. plavání, mohou způsobit velký nedostatek hydratace.

 

Vliv na hydrataci má i stárnutí. Postupem času kůže přestává produkovat dostatečné množství přirozeného tuku a následně ztrácí schopnost si vodu udržet. Výsledkem jsou vrásky, ztráta elasticity, suchost a drsný povrch. Dehydratace může tak způsobit i předčasné stárnutí pleti. Rovněž nadměrné slunění je známým faktorem, který způsobuje rozsáhlé poškození pleti a její dehydrataci.

 
ČTĚTE TAKÉ:

Triky pro sexy prsa XXL - bez operace!

Když je prádlo vidět: trapné, nebo sexy?
 

 Aktivní látky


Abyste dostali svou pleť znovu do kondice je důležité používat vhodné přípravky, které obsahují aktivní látky s vysokou hydratační schopností.

 

Při výběru také dbejte na to, zda-li obsahují minerály, neboť jsou pro pokožku velmi potřebné. Máte-li až příliš jemnou pleť, zaměřte se na krémy pro citlivou kůži, které pleť okamžitě hydratují a přitom vytvářejí na povrchu kůže ochranný film. Zároveň pokožku chrání proti nepříznivým vnějším vlivům a zabraňuje ztrátě vody z buněk.

 


Co dokáží minerály obsažené v přípravcích:


– železo dodává buňkám kyslík
– hořčík stimuluje regeneraci buněk
– mangan je účinným antioxidantem
– křemík regeneruje buněčnou tkáň
– vápník tkáň chrání


Co by měl splňovat dobrý hydratační prostředek:1. Měl by hydratovat kůži.
2. Měl by přitahovat vlhkost z okolního prostředí do kůže.
3. Měl by vytvořit bariéru mezi kůží a okolím, aby se zpomalilo vypařování vody z kůže.
4. Měl by umožnit kůži "dýchat“.
5. Měl by pomáhat vytvořit perfektní rovnováhu tuku a vody, aby pleť zůstala vláčná a hladká.Doplňující hydratace vhodným kosmetickým přípravkem je často jediným způsobem, jak ochránit pleť před vysoušením, proto tuto péči nepodceňujte a vyberte si krém, který bude pro vaši pleť nejvhodnější.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Bětka 12:35 14.06.2019
A mi mimika
Sylva 16:09 13.03.2017
Mi na rozjasnění pleti pomohl přírodní olej Bigbao.Krásně mi plet rozjasnil a hydratoval .