Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Padesátka je zlomovým okamžikem, kdy se přirozené hormonální změny související s věkem projevují i na vzhledu pokožky. Ta začíná postupně ztrácet na elasticitě a přibývají na ní vrásky.

Krásná i po padesátce? 8 triků pro stále mladý vzhled

Úsměv
zdroj: Getty Images Úsměv
aktualizováno 05.09.2018, 16:48 | 05.09.2018, 16:48 | doma.cz

Padesátka je zlomovým okamžikem, kdy se přirozené hormonální změny související s věkem projevují i na vzhledu pokožky. Ta začíná postupně ztrácet na elasticitě a přibývají na ní vrásky.

Aby si udržela co nejdéle zdravý a svěží vzhled, je právě v tomto období více než důležité, pečlivě se o ni starat. Poradíme vám, jak na to.

 

1. Hydratujte zevnitř i zvenčí

 

„S věkem je naše pleť sušší a dehydratovaná, což souvisí s postupným ubýváním mazových a potních žláz. Proto je v prvé řadě důležité zaměřit se na důkladnou hydrataci – a to jak vnější, která spočívá v dodržování pitného režimu (ideální je neperlivá voda), tak i vnitřní, a sice hydrataci pokožky prostřednictvím kvalitních kosmetických přípravků,“ doporučuje kosmetička značky Essenté Nikol Bárová.

 

Vedle sér a krémů jsou v posledních letech velkým hitem přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou: různé ampule, masky, boostery. Kyselina hyaluronová dokáže plnit ochrannou hydratační funkci ve vnějších vrstvách pokožky, zároveň dokáže proniknout do jejích spodních vrstev a pozitivně ovlivňovat metabolismus buněk.

 

 

2. Pořiďte si kvalitní kosmetiku a každý měsíc si dopřejte návštěvu salonu

 

Dalším příznakem stárnutí pleti je postupná ztráta kolagenových a elastinových vláken, kdy pleť vadne a tvoří se vrásky. „Abychom zpomalily tyto projevy nechtěného stárnutí pleti, doporučuji skutečně kvalitní domácí péči a návštěvu kosmetického salonu jednou za čtyři týdny,“ dodává odbornice s tím, že výběr přípravků domácí péče by již rozhodně neměl být nahodilý. „Nejsem zastáncem používání velkého množství přípravků. Můžete jich mít jen několik, ale je zcela zásadní, aby byly co nejkvalitnější, navzájem se doplňovaly a podporovaly pozitivní účinky na pleť.“

 

Kosmetický salon
(Foto: oficiální zdroj)

 

3. Pleť čistěte, i když nepoužíváte make-up


A co by si tedy měla čerstvá padesátnice rozhodně pořídit? Základem je kvalitní odličování a čištění pleti. Čím jsou ženy starší, tím méně make-upu používají. Ale i v případě, kdy nepoužily vůbec žádný, potřebuje jejich pleť očistit od smogu a prachu.

 

Čištění pleti
(Foto: Getty Images)

 

4. Krém vybírejte podle toho, co vaši pleť trápí

 

Samostatnou kapitolou je pak výběr správného denního krému. „Vybírejte podle potřeb své pleti. Pokud máte vrásky, zaměřte se na ně. Trápí vás dermatitida? Pořiďte si přípravek určený na ni. Máte rozšířené žilky? Řešte je… Přípravky určené na anti-age péči rozhodně nejsou samospasitelné na všechny problémy s pletí, které vás trápí. A rozhodně je konzultujte s kosmetičkou, která vaši pleť zná a jistě vám dobře poradí. U kosmetických přípravků také sledujte obsažené aktivní látky. Velkému zájmu se těší například přípravky s AHA kyselinami a peptidy.

 

Anketa
Používáte pleťové sérum?
 


5. Oční okolí si zaslouží speciální péči


V tomto věku je rozhodně vhodné vybavit se náležitými kosmetickými přípravky určenými speciálně pro péči o oční okolí. Ne, tady už opravdu nestačí používat jakýkoliv pleťový krém. Oční okolí má sedmkrát tenčí kůži, než jaká je kdekoliv jinde na naší tváři či těle, proto si zaslouží speciální péči – kvalitní a účinný oční odličovač a oční krém, případně oční masku.

 

Dáma před zrcadlem
(Foto: Getty Images)

 

6. Vyzkoušejte peeling za pomoci kyselin

 

Zatímco klasický chemický peeling je drastickým zásahem do pokožky, modernější peeling za pomocí AHA kyselin (též ho najdete pod označením enzymatický peeling nebo korneo peeling) je stejně efektivní, ale přitom velmi šetrný k pleti. Pracuje s nižším procentem AHA kyselin, které se do kůže uvolňují postupně a pomalu, čímž zabraňuje problémům s případnými popáleninami či záněty. Díky tomu lze tuto proceduru navíc absolvovat i v létě, což u podobných metod dosud nebylo možné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí
Jak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40, 50
Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda

 

7. Trpíte řídkým obočím? Vyzkoušejte boostery podporující jeho růst!


Pokud vás trápí příliš řídké obočí, ať už přirozeně, vlivem hormonálních změn či v důsledku přílišného vytrhávání, nezoufejte a vyzkoušejte boostery na obočí, které podporují jeho růst. V současné době slaví úspěch například ty s výtažkem z karibského korálu Trsovníku lékařského (tzv. Black Sea Rod Oil). Tato látka zcela přirozeně aktivuje růst řídkého, slabého a přespříliš vytrhaného obočí.

 

8. Důslednost a méně stresu


„Všem ženám kolem padesátky, ale vlastně ženám v každém věku, doporučuji při péči o pleť pravidelnost a důslednost – výsledky se jistě rychle dostaví. Samozřejmě nemůžeme čekat obrat o 360 stupňů k lepšímu okamžitě, ale při denním používání kvalitních kosmetických přípravků ráno a večer se výsledky dostaví během tří měsíců. Chraňte si svoji pleť, za prvé máte jen jednu, a za druhé – je to váš největší orgán, který ukazuje na povrchu vše, co se děje uvnitř – tedy zkuste žít co nejvíce bez zbytečného stresu,“ uzavírá Nikol Bárová.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Markéta74 11:19 19.09.2018
Hezký a motivující článek. Myslím si, že dnes už ženy kolem padesátky vypadají mnohem lépe než kdy v minulosti. Je mi přes 40 a uvědomuji si, že vypadat dobře není samozřejmost