Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Počet výkonů plastické chirurgie u mužů překvapivě narůstá. Jaké partie považují muži za problematické?

Krásou nejsou posedlé jen ženy, i váš muž touží po plastice!

Botox
zdroj: Thinkstockphotos Botox
aktualizováno 02.09.2017, 00:38 | 02.09.2017, 00:38 | doma.cz

Počet výkonů plastické chirurgie u mužů překvapivě narůstá. Jaké partie považují muži za problematické?

V poslední době je plastická chirurgie stále více v hledáčku mužů. Dle průzkumu kliniky plastické chirurgie OB Care se oproti minulým rokům mění poměr mezi ženami a muži v zájmu o informace o estetické výkony. V provedených zákrocích vedou stále ženy, ale výrazně stoupá i počet mužů.


Estetická dermatologie je v posledních letech na vzestupu. Zákroků nejen ze zdravotního hlediska a pacientů, kteří přicházejí na kliniku s pocitem nespokojenosti se svým vzhledem stále přibývá. Často se jedná o maličkosti, ale to byste se divili, jak i malá změna dokáže zvednout sebevědomí,“ vysvětluje PhDr. Jan Veselý, MBA výkonný ředitel skupiny klinik Mediestetik.


Jaké estetické výkony jsou nejžádanější mezi muži?


Mezi jeden z nejžádanějších estetických zákroků u mužů patří operace víček. Povislá oční víčka, kruhy a povadlá kůže pod očima, to všechno jsou záležitosti, které mohou stát za zdravotními obtížemi, jako jsou bolesti hlavy, zhoršený zrak či migrény. Kromě zdraví povadlá víčka negativně ovlivňují i vnější vzhled, tvář působí unaveným dojmem a vypadá starší. Plastická operace víček si s těmito problémy dokáže poradit.


„V rámci tradiční metody lze operovat horní i dolní oční víčka v místní anestezii. Pacienti však často upřednostňují tzv. anglosedaci, tedy lehké celkové znecitlivění. Při zákroku odstraňujeme nadbytečnou kůži z víček a tukové váčky, které zužují zorné pole. Skalpel dokáže odstranit i velmi výrazné tukové převisy a zákrok trvá přibližně hodinu,“ uvádí MUDr. Martin Skála, plastický chirurg OB Care.


Plastická operace očních víček se provádí často stále skalpelem. Při operaci víček skalpelem musí pacient počítat s drobnými jizvami v přirozené rýze na horním víčku nebo těsně pod řasami, po zahojení jsou však jizvy nepatrné.


Nadbytečnou kůži horních víček odstraňují lékaři většinou chirurgicky. „Dolní víčka operujeme většinou klasicky skalpelem, ale v některých případech i laserem,“ dodává plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek z Lékařského Domu Praha 7. První konzultace napoví, jaké řešení bude ideální právě pro vás.

 

 

O druhé nejžádanější plastice se moc se moc nemluví, a přitom trápí až 40 % dospělých mužů a často až 75 % dospívajících. Nazývá se gynekomastie a jde o zvětšení prsní žlázy u mužů. U mladíků je její příčinou často přechodná hormonální nerovnováha. Může to být dobrá zpráva, protože nesouměrnost prsou po pár letech zmizí. Starší muži se bohužel potýkají s dlouhodobým a někdy i bolestivým zvětšením prsní žlázy.


„Jednostranná či oboustranná gynekomastie může být dána geneticky nebo může mít celou řadu dalších příčin. Například různé zdravotní obtíže, jako je zvýšená hladina estrogenů, potíže s játry, metabolické nebo i onkologické onemocnění. Může být také způsobena užíváním některých léků či nahromaděným podkožním tukem spojeným s věkem a nadváhou. Skutečnou příčinu gynekomastie pomůže odhalit vyšetření endokrinologem a kontrola na ultrazvuku. Někdy může zabrat hormonální léčba nebo cvičení, jindy doporučíme rychlou a šetrnou liposukci nebo operativní zákrok,“ vysvětluje MUDr. Skála.


Zákrok trvá přibližně hodinu a spočívá ve výrazné redukci nebo úplném vyjmutí zvětšené prsní žlázy. Tím dojde k redukci mírně zvětšených mužských prsů. Řez je zcela nenápadný, je veden v přechodu dvorce a kůže. Po zahojeni je neznatelný. Provádí se v celkové anestezii a výsledek je viditelný bezprostředně po operaci.Tato metoda se často kombinuje s liposukci v oblasti hrudníku a prsou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyzrajte nad kruhy pod očima a zbavte se jich! Stačí pár triků!
Chcete vypadat mladší… tam dole? Rozhovor s plastickým chirurgem bez jakýchkoli tabu
Plastika prsou je v létě levnější. Chodí na ni hlavně učitelky!


Ukládání přebytečné tukové tkáně v oblasti prsou řeší také tumescenční liposukce. Tento zákrok je šetrný a bez viditelných jizev. Trvá přibližně hodinu a probíhá v celkové anestézii nebo v kombinaci s místním znecitlivěním.


Třetí problém, který rovněž přivádí na estetické kliniky stále více mužů, je nadměrné pocení. Pocení jde odstranit botulotoxinem, a to na různých partiích těla. Nejčastějším je ošetření podpaždí. Jedná se o ambulantní nenáročné ošetření, které trvá jen pár minut, efekt se pak dostaví do týdne. Od té doby se netvoří nevzhledné skvrny na oblečení, pocení v podpaží je výrazně redukováno až téměř vymizí.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lada 13:28 06.09.2017
Můj muž teda po plastice netouží :D :D :D ale! Jeho bratr byl na zmenšení prsou na klinice plastické chirurgie v Medicom clinic v Praze a on to sice nepřizná ale tady jsou jeho fotky před a po!! https://www.medicomclinic.cz/gynekomastie :D :D samozřejmě souhlasím že i muži můžou chtít plastiku jen na ženy je větší tlak ze společnosti a tak je těch zákroků nabíených více...