Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí vás tmavé kruhy pod očima? Poradíme vám triky vizážistů, celebrit i doktorů!

Kruhy pod očima: Jak na věčný strašák

Krása
zdroj: Thinkstockphotos Krása
aktualizováno 01.05.2013, 00:00 | 01.05.2013, 00:00 | doma.cz/ina

Trápí vás tmavé kruhy pod očima? Poradíme vám triky vizážistů, celebrit i doktorů!

Vypadáte každé ráno jako po bujarém večírku, i když ve skutečnosti žijete jako mnich nebo jeptiška? Je pravdou, že některým lidem byly kruhy pod očima dány do vínku a i když spí 10 hodin denně a žijí zdravě, prostě mají kruhy pod očima jako strýček Fester z Adamsovy rodinky.

Na křehké a citlivé kůži kolem očí je nejvíce patrná únava, starosti, stres a nespavost. Jemnost kůže ve vnitřním koutku očí odhaluje zónu, která je silně protkaná krevními mikrocévkami.

Kruhy pod očima trpí hlavně lidé s bledou a jemnou pletí, častěji spíš štíhlejší typy. Obézní lidé jsou chráněni tukovou vrstvičkou, která se usadí pod očima.

Konec kruhů pod očima


Oční víčka a rty patří k nejnamáhavějším oblastem obličeje. Jsou to dva nejvíc pohyblivé oblasti kůže na celém těle. Oční víčka denně vykonají přes 10 tisíc pohybů – pro zvlhčení očí, jako reakce na emoce, pohybují se i následkem reflexu – když mhouříme oči před paprsky slunce nebo chceme lépe zaostřit. Pokles jemné kůže v okolí očí postihuje během let shodně ženy i muže. Neustálé namáhání jemné kůže má vliv na ochabování tkáně a porušení podpůrné struktury mikrocév kolem očí.

 

ČTĚTE TAKÉ:


VELKÝ TEST PUDRŮ: Neutrácejte zbytečně, i levný vydrží

Módní policie z TýTý: Kdo zazářil a kdo to letos totálně přehnal!

Jarní trendy: Dokonalé tipy na líčení pro všední dny!

 

Pokud jsou vaše kruhy pod očima odstíněné spíše do modré barvy, pak je to způsobeno zhoršeným okysličením oblasti.

 

 

Jak se jich zbavit?


1) Zlepšení dosáhnete v případě, že prokrvení (a tedy i okysličení) oblasti zlepšíte. Např. mirkomasáží očního okolí, přikládáním střídavě chladných a teplých obkladů na oči.


2) Jídelníček. Složení vašeho jídelníčku se projevuje na kvalitě pleti, kolem očí je to znát ještě více. Naordinujte si proto čerstvý ananas, který pomáhá produkovat více kolagenu a lněná semínka. Ty jsou zase důležitým zdrojem mastných kyselin.

 

3) Korektor! Kvalitní korektor je první estetickou pomocí. Dokáže zakrýt tmavší zbarvení pleti, ale přitom by neměl zvýraznit vrásky. Tip: Korektor Skin Match Concealer od Astor

 

5) Obklady! Vyzkoušejte přikládání vychladlých sáčků od čaje, které zmírňují otoky, nebo obkládek ze salátové okurky.

 

5) Večer si dopřejte vždy jemnou masáž. Vklepávejte váš oční krém jemně konečky prstů.
 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře