Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Horké počasí přeje výstřihům. Jaký si však vybrat, abyste v něm vypadaly nejlépe? Véčkový, obdélníkový, kulatý nebo raději žádný?

Který výstřih vám sluší nejvíc? Rozhoduje velikost prsou i ramena

žena s výstřihem
zdroj: Getty Images žena s výstřihem
aktualizováno 27.06.2019, 00:00 | 27.06.2019, 00:00 | doma.cz

Horké počasí přeje výstřihům. Jaký si však vybrat, abyste v něm vypadaly nejlépe? Véčkový, obdélníkový, kulatý nebo raději žádný?

Spolu s létem se ženy celkově víc odhalují a jednu z hlavních rolí tedy hraje také výstřih. Není ale jen jeden, existuje mnoho druhů výstřihů a ne každý vám vždy musí lichotit. Vybírat byste měly podle velikosti prsou, šířky ramen, ale třeba i tvaru obličeje. Ve kterém výstřihu budete elegantní, ale váš outfit nebude ani přehnaný, ani až moc usedlý?


S kulatým výstřihem chybu neuděláte


Tenhle typ výstřihu je asi nejčastější. Nikdy na vás nebude vypadat lacině, ale jemně a stylově. Vedle s ním nešlápnete, a ni pokud máte problém s kily navíc a padne ženám s jakýmkoliv typem poprsí. Když ho však zvolíte, měly byste mít upravený dekolt, který tím přece jen lehce poodhalíte. Některé kulaté výstřihy dokonce odhalují i ramena. 

 

výstřih
(Foto: Archiv firem)

 

* Tričko s výstřihem přes ramena a květinami, Berschka, 249 Kč
* Ažurové tričko s proužky, Orsay, 499 Kč


Zavazování za krk? Ne pro silnější ženy


Na trhu je hodně šatů, které se dají zavázat za krkem. Drží prsa, takže mnohé ženy do nich nepotřebují podprsenku. Hodně tím však odkryjete ramena a paže, a tak byste si tenhle typ neměly brát v případě, že s těmito partiemi nejste úplně spokojené.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Džínové sukně nejsou jen pro mladé holky! Která padne vám?
Sbohem, stárnutí! 5 tipů, jak dokonale vyhladit dekolt
5 vitamínů, po kterých rostou prsa! Na chirurga zapomeňte


Výstřih pro drobnější ženy nebo véčko?


Máte podlouhlý obličej, užší ramena nebo vaše prsa nezaberou moc prostoru? Pak byste měly sázet spíš na decentnější typy výstřihů s menším vykrojením, který dá důraz na vaše klíční kosti. Je vhodný také pro stydlivější ženy, které si ve velkých výstřizích přijdou nejistě. Tím, že je střižný rovně nebo jen opravdu jen do mírného obloučku, tak dokáže vaši horní část těla lehce opticky rozšířit. Pro úzká ramena se hodí také tílka ke krku s odhalenými rameny.

 

výstřih
(Foto: Archiv firem)

 

* Mačkané tílko, HM, 349 Kč
* Tričko a ažurovou aplikací, Orsay, 200 Kč


Vyhnout by se mu však měly ženy, které mají kratší krk, který by se v tomto výstřihu jen ztrácel. Pro ty se hodí spíš výstřih do V, který krk prodlouží. Často se sice nachází na pánských typech oděvů, ženám ale dokáže také hodně slušet. Nejlepší na tom je, že výstřih do V nemusí být moc hluboký nebo může sahat až k prsům a dávat na ně důraz. Může tak působit velmi žensky a smyslně, hodí se pro ženy, které mají baculatější tváře nebo širší obličej.


Výstřih do čtverce


Hranatý výstřih se moc nehodí pro ženy s příliš malými nebo naopak obrovskými prsy. V prvním případě byste vypadaly moc ploše, v tom druhém by zase mohla žena vypadat tak trochu jako jako selka. Zvlášť pokud má triko ještě ke všemu zavazování na bavorský způsob. Může být ale vhodným řešením pro ty, co mají výrazná ramena nebo širší boky.

 

výstřih
(Foto: Archiv firem)

 

* Halenka s madeirou, HM, 899 Kč
* Tričko se hranatým výstřihem, Berschka, 249 Kč


Žádný výstřih


Existuje samozřejmě také spousta triček, která jsou až ke krku a prakticky vůbec neodhalí dekolt nebo záda. Dobře budou vypadat na sportovně založených ženách s menší hlavou a vystouplými lícními kostmi. Když si na sebe vezmete takové triko, měly byste si stáhnout vlasy, dobře vypadá také na krátkovlasých ženách. To, co bylo ubráno na výstřihu, můžete přidat na vzorech - tygří nebo další extravagantní textury v tomto případě nebudou působit lacině.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

AničkafL 07:10 05.07.2019
To mě nenapadlo, že má tvar výstřihu nějaká pravidla. Já nosím většinou kulatý výstřih a aby nebyl moc velký. Nepotřebuju, aby mi bylo vidět až bůhvíkam. Potřebovala jsem trošku obměnit letní šatník a našla jsem pěkné oblečení na https://www.modio.cz/ , tak jsem si tam pár kousků koupila.
Iva Š. 16:28 28.06.2019
Už mám vyzkoušeno, že ideální je pro mě véčkový výstřih Mám široká ramena, takže kulatý mě ještě více rozšiřuje. Taky mi sluší košile a rozhalenka. Na léto jsem si koupila krásnou lněnou košili od Cellbes a vzala jsem si ji hned ve dvou barvách, vím, že je unosím:)