Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kyselina hyaluronová je zázrak, který dokáže krásně omladit pleť. Umí na sebe totiž vázat velké množství vody, což má pro pokožku příznivé účinky. Stejně tak je ale vhodná i pro mastnou nebo předrážděnou pleť. A některé produkty z kyseliny hyaluro...

Kyselina hyaluronová nejen na vrásky: Jaké pleti prospěje?

vrásky
zdroj: Getty Images vrásky
aktualizováno 06.11.2019, 00:00 | 06.11.2019, 00:00 | doma.cz

Kyselina hyaluronová je zázrak, který dokáže krásně omladit pleť. Umí na sebe totiž vázat velké množství vody, což má pro pokožku příznivé účinky. Stejně tak je ale vhodná i pro mastnou nebo předrážděnou pleť. A některé produkty z kyseliny hyaluronové si dokonce můžete přidávat do nápojů.

Tato kyselina se v těle vyskytuje přirozeně. Nachází se třeba za oční čočkou, v kožní tkáni nebo v kloubních tekutinách. Aby však dobře působila proti pleťovým nedokonalostem, je potřeba ji aplikovat i zvenčí. A to hlavně s přibývajícím věkem, protože u zralých žen hladina kyseliny hyaluronové v těle klesá.


Na vrásky


Mnoho žen začne panikařit, když u sebe pozorují čím dál tím víc vrásek. Ne každá má ale odvahu a peníze k tomu, aby si zašla na botox. Kyselina hyaluronová je levnější a praktičtější variantou, která vám pomůže vyhladit i hlubší vrásky a zabraňuje vzniku nových. Tato kyselina také podporuje tvorbu kolagenu, který je pro mladistvý vzhled velmi důležitý.

 

krém na obličej
(Foto: Getty Images)


Na suchou pleť


Kyselina hyaluronová je jedním z nejlepších prostředků pro hydrataci pleti, protože dokáže v kůži udržet dostatečnou vlhkost. Díky tomu funguje jako produkt pro prevenci vzniku vrásek, k jejichž tvorbě je suchá pokožka náchylnější. Právě nevyvážená hydratace pleti vede k tomu, že vaše pleť vypadá starší, než doopravdy je.


Na poraněnou, podrážděnou a pórovitou pleť


Kromě toho, že kyselina hyaluronová pleť krásně zvláční, podporuje také hojení drobnějších ran. To uvítají i ženy, které trpí na akné. Tato kyselina urychlí hojení pleti nejen po kosmetických procedurách, ale i po estetických zákrocích. Navíc neucpává póry, pokud je vaše pokožka mastnější. Rozhodně tedy neplatí, že se kyselina hyaluronová hodí jen pro ženy se suchou pletí. Mastná pleť vyžaduje hydrataci také, v tomto případě se vyplatí použít lehčí sérum s kyselinou hyaluronovou. Kromě toho má tato látka také účinky, které ochrání pleť před vnějšími vlivy jako je třeba UV záření.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

* Hyaluronová intenzivní maska Eucerin Hyaluron-Filler, Eucerin, 4 ks, 699 Kč, prodává Dr. Max
* Sérum Eucerin Hyaluron- Filler Vitamin C Booster, Eucerin, 8 ml, 380 Kč, prodává Notino
* Denní krém proti vráskám Collagen Pro, Astrid, 50 ml, 139 Kč, prodává DM


Na citlivou pleť


Kvůli svým zklidňujícím účinkům kyselina hyaluronová pomůže také ženám, které mají velmi senzitivní pleť. Není totiž agresivní a oblíbí si ji i ty ženy, jejichž pokožka má tendenci červenat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hyaluronová, salicylová, ferulová: Které kyseliny vás dokážou zkrášlit?
4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí
Mezonitě, nebo výplně? Jak vás omladí nejznámější neinvazivní metody


Na unavenou pleť


Žijete zrychleně, nestíháte si odpočinout a na vaší pleti se to negativně projevuje? Kyselina hyaluronová navrací pleti pevnost a pružnost. Nejenže vám ubere pár let, ale také po jejím použití budete vypadat tak svěže, jako byste se dnes vyspaly do růžova.


Vyhlazující účinky


Kromě redukce vrásek má kyselina hyaluronová také regenerační vlastnosti, které uvítají ženy, jež neoplývají hladkou a jemnou pletí. Po použití pleťové masky s kyselinou hyaluronovou působí pleť hebce jako samet.


Čistá kyselina hyaluronová


Kyselinu hyaluronovou v nejčistší podobě používají chirurgové do injekčních výplní, které pak aplikují na pleť nebo rty. Čistou kyselinu hyaluronovou si ale můžete pořídit i vy a přidávat si ji do krémů podle libosti. Její použití je bezpečné, takže se nemusíte ničeho obávat, ani pokud s péčí o pleť nerady experimentujete. Firma Yes Visage také vyrábí hyaluronový elixír, který si můžete po pár kapkách přidat do omlazujícího nápoje a doplnit tak kyselinu hyluronovou zevnitř. Pomůže to nejen vaší pleti, ale také například kloubům.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

* 100% kyselina hyaluronová Hyaluron N-Medical, 100 ml, 1499 Kč, prodává Dr. Max
* Hyaluron Elixir, Yaes, 100 ml, 3400 Kč, k dostání na klinice Yes Visage


Pozor na pravidelnost


Pokud chcete, aby měla kyselina hyaluronová na vaši pleť ty správné účinky, měly byste ji používat denně. Nepůsobí totiž jako botox, efekt kyseliny hyalorunové je spíš krátkodobý. Jestliže se tedy po nějaké době přestanete krémem s kyselinou hyaluronovou poctivě mazat, pleť vám to brzy vrátí svým povadlým vzhledem.

 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře