Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Velké srovnání dvou oblíbených metod rejuvenace: Omladí vaši pleť lépe injekčně aplikované výplně, nebo mezonitě, které lékař aplikuje do podkoží, kde setrvávají?

Mezonitě, nebo výplně? Jak vás omladí nejznámější neinvazivní metody

Vrásky
zdroj: Thinkstockphotos Vrásky
aktualizováno 03.04.2018, 00:00 | 03.04.2018, 00:00 | doma.cz

Velké srovnání dvou oblíbených metod rejuvenace: Omladí vaši pleť lépe injekčně aplikované výplně, nebo mezonitě, které lékař aplikuje do podkoží, kde setrvávají?

„Již po dosažení třicátého až pětatřicátého roku věku dochází v organismu, a tím pádem i v kůži, k úbytku kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Vedle dalších projevů, jako jsou například bolesti kloubů a jejich snížená hybnost, je asi nejviditelnějším znakem stárnutí pleti symbolizované vznikem vrásek, jemných linek a celkovým úbytkem objemu společně s povolením obličejových kontur,“ popisuje fyziologické změny v organismu plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek, MBA z Lékařského domu Praha 7.


Stárnutí pleti je nicméně podle něj možné řešit vícero způsoby. Mezi nejoblíbenější patří mezonitě a injekčně aplikované výplně. Která z metod vychází ze srovnání lépe? Pro řešení jakých problémů jsou vhodné?


Mezonitě


Pro omlazení pleti není vždy třeba sahat po skalpelu, dramatický účinek mohou mít i mezonitě, tedy speciální kosmetická vlákna. Ta lékař zavádí do hlubších vrstev kůže pomocí duté jehly. „Jejich správným umístěním a manipulací s nimi může vypnout povadlý obličej, vyhladit vrásky a obnovit povolené kontury,“ tvrdí plastický chirurg.


Které lokality omladí mezonitě?
- Čelo a glabela (vráska mezi obočím)
- Nosalabiální rýha
- Brada, podbradek a kontury dolní čelisti (tzv. „syslíky“)
- Povadlé tváře
- Krk
- Mimo obličej například kolena a kůži nad nimi, poprsí, břicho, stehna a ruce

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40, 50
4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí
Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda

 

Když lékař odstraní jehly, mezonitě zůstávají v kůži. Zakončení nití vyčnívají skrze drobné ranky nad povrchem kůže a jejich postupným vytahováním lékař upravuje vzhled obličeje. Mezonitě mají na svém povrchu malé zoubky, které umožňují lepší manipulaci a vypnutí pleti, a navíc prodlužují životnost nití v pleti.
 

„Nitě se typicky aplikují dvě nebo tři, nejčastěji do postranních oblastí obličeje, kdy jedna mezonit rámuje vnější konec obočí a druhá, spodní, pak lícní kost. Zlepšit mohou mezonitě díky tomu také pokles obočí nebo zpevnit kůži na krku a v dekoltu při aplikaci do těchto lokalit,“ popisuje MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.


Okamžitý efekt po zákroku není konečný, k hlavním změnám podle lékařky dochází až v následujících měsících, kdy se vlákna postupně v pleti rozloží. V ten moment jsou již jejich původní dráhy kopírovány novým vazivem, které zpevňuje tkáň a nadále zvýrazňuje účinek ošetření.


Vzhledem k tomuto mechanismu a k přítomnosti zpětných zoubků na mezonitích je jejich aplikace nevratný proces, přičemž účinek vydrží až tři roky. Pokud si tedy s omlazení pleti nejste zcela jistí, MUDr. Votrubová doporučuje jako první vyzkoušet jiný typ rejuvenace, například injekční výplně.

 

Anketa
Jak bojujete s vráskami vy?
 

 

Dermální výplně


„Dermálních výplní existuje celá řada, mezi nejoblíbenější patří ty na bázi gelu s kyselinou hyaluronovou,“ uvádí MUDr. Jana Votrubová. Kyselina hyaluronová se běžně nachází v lidském organismu. Její velké množství obsahuje oční sklivec, kůže, chrupavky a další pojivové tkáně, najdeme ji ale v každé tělesné buňce. Její unikátní vlastností je, že na sebe dokáže navázat velké množství vody, zhruba tisícinásobek vody k své hmotnosti. Především díky této vlastnosti je často základem přípravků určených na omlazení pleti, ať už injekčně aplikovaných nebo pouze topicky.

 


„Aplikujeme je tenkou injekcí nebo kanylou do oblastí poznamenaných stárnutím pleti. Aplikace výplní do jedné partie nezabere déle než deset minut, poté se gel jemnou mikromasáží ještě rozprostře rovnoměrně v kůži a vytvaruje,“ pokračuje.


S čím pomohou výplně
- Odstraní vrásky a unavený vzhled, dodají obličeji objem a mladší odpočatý výraz
- Zbaví vás vpadlých kruhů pod očima
- Vyplní hluboké nosoretní rýhy, stejně jako vrásky kolem úst
- Pozvednout mohou i pokleslé koutky úst
- Dodají objem tvářím a lícním kostem, případně tzv. „topmodel look“
- Znovuvymodelují kontury obličeje
- Mohou pomoci remodelovat nos


Pokud nechcete řešit konkrétní vrásky a jejich vyplnění, pro celkové omlazení obličeje je vhodné aplikovat alespoň dvě výplně. „Unavený, stárnoucí obličej totiž získává tvar trojúhelníku, kdy se oblast čelistí a sanic opticky rozšiřuje v důsledku povadnutí kontur. Cílem aplikace je obrácení tohoto trojúhelníku, aby nejširším, a tím pádem nejvýraznějším segmentem obličeje byla jeho horní třetina“ vysvětluje MUDr. Votrubová. Vedle oblasti lícních kostí a čela se výplně aplikují i do brady, čímž ještě více umocňují zeštíhlený a mladistvý vzhled.


- „Na rozdíl od mezonití nemá tato metoda několikaletý účinek. Tělu vlastní kyselinu hyaluronovu organismus s využitím enzymů bez problémů odbourává, čímž dochází k vymazání efektu zákroku,“ upozorňuje plastický chirurg Kulhánek. Okamžitě po aplikaci dochází k vyhlazení vrásek, vyplnění podkoží, a tím pádem nárůstu objemu. Účinek přetrvává podle typu výplně osm měsíců roku až rok.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře