Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jaké procedury si může dovolit?

Mladší, ale ne chudší? Omlazení podle možností vaší peněženky

Hladká pleť - 1
zdroj: Thinkstockphotos Hladká pleť - 1
aktualizováno 10.04.2018, 00:17 | 10.04.2018, 00:17 | doma.cz

Jaké procedury si může dovolit?

Máte přesně daný rozpočet, kolik můžete do omlazení pleti investovat? Nebo patříte k těm šťastným, které finance nijak nelimitují? Ať už patříte do jakékoliv skupiny, nyní se zorientujete v tom, kolik jaké omlazující procedury stojí.


... Když do své krásy rádi zainvestujete


Plazmaterapie

- Cena: 4500 – 6500 Kč dle typu ošetření


Při plazmaterapii se pro omlazení pleti využívá vlastní krevní plazma pacienta. Toto ošetření je proto alternativou pro takové pacienty, kteří z nějakého důvodu odmítají syntetické výplně či jiné cizorodé látky. Plazmu získává lékař odběrem pacientovy krve, kterou následně upraví v centrifuze.


Výsledný roztok obsahuje především koktejl bílkovin, růstových faktorů a krevních destiček, společně s přidaným aktivátorem. Vmísit do tekutiny lze navíc i kyselinu hyaluronovou pro ještě výraznější navýšení hydratace a efekt omlazení. „Celý obličej během ošetření pokryje asi 300 drobných vpichů s plazmou, která stimuluje regeneraci kůže, redukuje vrásky a povolení pleti a navíc působí preventivně proti vzniku dalších známek jejího stárnutí,“ dodává k plazmaterapii MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.

 


Dermální výplně s kyselinou hyaluronovou
- Cena: 4000 – 6500 Kč dle ošetřované oblasti a typu výplně
 

Injekčně aplikované dermální výplně mohou pomoci vyřešit nejeden problém. Ty na bázi kyseliny hyaluronové mohou vypnout vrásky, dodat chybějící objem, stejně jako zpevnit povolené obličejové kontury (a navíc jimi lze bez rizika také dodat objem vašim rtům).


Jak upozorňuje MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7, kyselina hyaluronová se v těle přirozeně vyskytuje. I jí bohužel s věkem stejně jako kolagenu ubývá. Známá je pro svoji schopnost navázat na sebe obrovské množství vody, až tisícinásobek své váhy! Podporuje hydrataci pleti, čímž redukuje vrásky, pro něž je suchá pleť doslova líhní, navíc ale díky svému hydrofilnímu účinku dodává kůži objem. Protože se jedná o tělu vlastní látku, nemusíte mít obavy z nepřirozeného vzhledu, organismus ji navíc bez problémů rozkládá, výsledek ošetření tedy není trvalý.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda
4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí
Žvýkáte často? Pozor na vrásky


Laserová resurface
- Cena: 10 000 Kč


Laserová resurface patří k invazivním metodám omlazení, její výsledky však podle MUDr. Kravciva stojí za to. Zbavit vás dokáže velkých pigmentových skvrn, jizev či jizviček po akné, sjednotí barevný odstín kůže, zjemní a rozjasní unavenou, stárnoucí pleť a především odstraní i hluboké vrásky a navrátí povislé pleti v oblasti obličeje její pevnost.


Zářením frakčního erbiového laseru dojde k odpaření nejsvrchnější vrstvy kůže, kterou tělo poté odloučí. Dojde tak ke kompletní obnově celé horní vrstvy kůže a redukci nedostatků. Záření navíc ovlivňuje hlubší vrstvy kůže, v nichž vypíná vazivo a stimuluje novotvorbu kolagenu a elastinu. Vedle obličeje může laserová resurface omladit i váš krk a dekolt nebo redukovat stařecké skvrny na hřbetech rukou. Očekávejte ale delší rekonvalescenci v řádů týdnů a nutnost chránit dlouhodobě pleť před UV paprsky.


… Když nechcete v omlazení utopit výplatu


Sublativní radiofrekvence

- Cena: 4000 – 5000 Kč


Sublativní radiofrekvence eMatrix přináší na poli omlazení skutečně viditelné výsledky. Velmi se proto hodí pro stárnoucí pleť s výraznými nedostatky, jako jsou hluboké vrásky a velký úbytek objemu pleti. Tento účinek je nicméně vykoupen delší rekonvalescencí u této středně invazivní metody.


„Radiofrekvenční záření proniká do hlubokých vrstev kůže. Na povrchu pleti není mnoho vidět, pleť je zarudlá, může být podrážděná. V podkoží ale probíhá faktické omlazení, kdy v důsledku silného prohřátí vznikají v pleti drobné záněty. Ty jsou pro vypnutí pleti žádoucí, protože se hojí drobným srůstem a vznikem mikrojizvičky, která zajistí vypnutí a zpevnění pleti a zároveň nárůst obsahu kolagenu v kůži,“ nastiňuje základní mechanismus zákroku dermatolog Kravciv.

 


Omlazení pleti laserem
- Cena: 2500 Kč za jedno ošetření. Ošetření je pro dlouhodobý efekt vhodné opakovat po zhruba měsíci a půl a následně dvakrát do roka.


Vedle sublativní radiofrekvence je laserové ošetření další metodou tzv. tepelné cesty omlazení. Využívá se při ní vysokovýkonný CO2 laser, který je mimo jiné účinný i proti jizvám po akné, nadměrné pigmentaci či červeným žilkám. Během jediného zákroku je dokonce možné změnit nastavení laseru a vedle omlazení provést tyto další ošetření pleti.
Omlazení pleti laserem je podle MUDr. Votrubové vhodné pro stárnoucí pleť, na níž se ovšem ještě ve větší míře neobjevují viditelné známky stárnutí. Spíše než coby cestu proti toku času a faktické odstranění vrásek totiž dokáže laserové záření spíše efektivně zakonzervovat stav pleti a zabránit jejímu dalšímu stárnutí. Záření proniká hlouběji do pleti, kde podporuje přestavbu kožních vláken i produkci kolagenu, a to až o 70 %.


Botulotoxin
- Cena: 2500 – 3200 Kč dle ošetřované oblasti


Botulotoxin na rozdíl od laseru či resurfacingu necílí na celý obličej, ale na jeho specifické oblasti. Mezi nejčastěji ošetřované patří oblast mezi obočím (glabela), čelo a vnější koutky očí, kde vznikají vrásky v podobě vějířků, nebo vrásky v oblasti horního rtu.


Tento neurotoxin působí jako svalový relaxant, tedy uvolňuje svalové kontrakce deaktivací nervových zakončení, která svaly ovládají. „Vrásky na obličeji vznikají opakovanou činností svalů v kombinaci s úbytkem strukturálních bílkovin kolagenu a elastinu. Když botulotoxin zamezí kontrakcím mimických svalů na obličeji, dochází zároveň k vyhlazení mimických vrásek,“ vysvětluje dermatoveneroložka Jana Votrubová.

 


…Když máte hlouběji do kapsy


Ošetření kyslíkem Oxyceutical

- Cena: 1500 – 1700 Kč


Kyslík nejen, že je nezbytný pro naše dýchání, ale dokáže být prospěšný i pleti. Tato nejmodernější metoda omlazení využívá aktivní látku nasycenou kyslíkem s biologickou dostupností.
„Díky tomu, že do kůže dodá kyslík, podpoří vlastní regeneraci a rejuvenaci kožních buněk a působí preventivně proti rozvoji známek stárnutí pleti,“ nastiňuje podstatu ošetření MUDr. Votrubová. Okamžitě po ošetření dochází k viditelnému zpevnění a vypnutí pokožky, která je prozářená, zjemněná a vysoce hydratovaná.


Neinvazivní facelifting Exilis
- Cena: 900 – 1500 Kč


Facelifting nemusí být pouze synonymem skalpelu. V případě tohoto neinvazivního typu Exilis obstará práci související s omlazením ultrazvukové a radiofrekvenční záření. „Ty pronikají až do středně hlubokých vrstev tkání, kde působí na kolagenová a elastinová vlákna,“ popisuje MUDr. Votrubová s tím, že posléze dochází k navýšení jejich produkce a s tím souvisejícímu zlepšení stavu pleti.


Kolagen je zodpovědný za pevnost pleti, elastin za její pružnost. Jeho vliv si představíte snadno – je-li jej v kůži dostatek, můžete se zamračit, ale přesto se vzniklé vrásky na pleti znovu vypnou. V opačném případě malého množství elastinu se již pleť nevrací do původní polohy a objevují se na ní vrásky.


Biostimulační laser

- Cena: 200 Kč (30 minut) – 350 Kč (60 minut)


„Biostimulační laserová sprcha se sice často využívá při léčbě alopecie (vypadávání vlasů) a po aplikaci kmenových buněk za účelem podpory růstu vlasů, zlepšit však může i stav pleti,“ tvrdí dermatolog MUDr. Miloš Kravciv.


Neinvazivní laserové záření po průchodu kůží ovlivňuje aktivitu tělesných buněk, v nichž stimuluje produkci energie. Pokud se zaměříme na pleť, po laserové sprše dochází k navýšení produkce kolagenu.


Tato strukturální bílkovina je sice podle MUDr. Kravciva přirozenou součástí kůže a celého organismu, jak ale tělo stárne, i obsah kolagenu se snižuje. Protože kolagen působí v kůži jako opěrný systém udržující pleť pevnou a vypnutou, s jeho úbytkem dochází ke vzniku vrásek a povolení kontur pleti. S nárůstem jeho produkce se nicméně pojí opětovné zpevnění pleti, ošetření stimuluje též regeneraci a hojení pleti, například po jiných zákrocích.

 

Anketa
Jak bojujete s vráskami vy?
 


Chemický peeling
- Cena: 1100 – 1300 Kč


„Při chemickém peelingu využíváme různé typy kyselin v různých koncentracích, a ty aplikujeme na pleť. Jedná se například o kyselinu salicylovou, azealovou, L- mandlovou, fytovou a další,“ seznamuje se základním principem peelingu MUDr. Votrubová. Na pleti je nechá určitý čas působit a následně jejich působení pozastaví nanesením neutralizačního roztoku. „Vlivem kyseliny je odloučena svrchní vrstva kůže a následně odhalena mladá pleť bez nedostatků,“ rozebírá proceduru dále lékařka.


Po kompletním zhojení dochází k redukci vrásek a jemných linek, vypnutí povolených kontur pleti a redukci nadměrné pigmentace. Účinek i doba rekonvalescence je vždy závislá na typu pleti a na hloubce peelingu, respektive koncentraci použitých kyselin a době jejich působení na pleť.

 

Rada závěrem: Informujte se


Některé ze zákroků jsou jednorázové, jiné je pro viditelný účinek nutné opakovat. V případě opakování procedury nabízí často kliniky zaměřené na estetiku různě kombinované balíčky více ošetření nebo dokonce více typů ošetření, které cenu jednotlivých zákroků významně sníží.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Karyn 10:31 24.04.2018
Super sepsané možnosti a další jsou ještě tady https://www.medicomclinic.cz/omlazeni-pleti já třeba chodím na plazmaterapii a byla jsem na laserovém omlazení, parádní výsledky