Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co se nosilo v roce 1968?

Módní styl 60. let: minisukně, velké oči a dlouhé vlasy!

Vložit video na:

aktualizováno 21.08.2008, 05:53 | 21.08.2008, 00:04 | kat

Co se nosilo v roce 1968?

Dámy plnějších tvarů byly tak trochu diskriminované. Právě letěly jen lehce projmuté linie, které přály spíše chlapeckým postavám.
Ideálem byl vzhled mrkací panenky - stačí se podívat na fotky tehdejší supermodelky Twiggy nebo Audrey Hepburn. Silné líčení očí – tmavé kouřové stíny, linky, umělé řasy. Hlavní roli hrály nekonečně dlouhé štíhlé nožky – pozornost se na ně upřela díky popularitě minisukní, které se zkracovaly čím dál tím víc.Vzory převládaly geometrické, avantgardní. Šperky se nosily velké a masivní – často vyrobené z různobarevného plastu.
Žena, která chtěla být IN se musela chlubit především krásnou hřívou – ať už rozpuštěné vlasy ve stylu Marty Kubišové, nosit nadýchaný drdol jako Věra Čáslavská nebo se chlubit afro helmou jako Laďka Kozderková.Realita byla ovšem taková, že výběr v obchodech nebyl velký. Když byly k dostání např. lodičky, stály se na ně fronty. Lidé je často kupovali i bez zkoušení, nevyhovující velikost řešili tím, že si je vyměnili třeba až před obchodem nebo se známými.
Kdo měl touhu se nějak odlišovat, byl odkázaný buď na svůj krejčovský talent a tvořivost nebo si musel nechat šít na míru. Když se občas podařilo získat nějaké věci ze Západu, byl to svátek. Ale o to víc si lidé obtížně získaných věcí vážili.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení