Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať už je za nimi neznalost, nervozita, nebo nedostatek času, jedno mají společné – naší pleti a vlasům neprospívají.

Nejhorší kosmetické zlozvyky: jak se jich zbavit

Líčení
zdroj: Thinkstockphotos Líčení
aktualizováno 06.12.2015, 00:20 | 06.12.2015, 00:20 | doma.cz/ina

Ať už je za nimi neznalost, nervozita, nebo nedostatek času, jedno mají společné – naší pleti a vlasům neprospívají.

Jaké jsou nejčastější kosmetické zlozvyky?


Odkládání odličování


Pokud jste večer tak unavená, že odložíte odlíčení na ráno, neprospíváte vůbec své pleti, přestože ji třeba jinak hýčkáte. Pleť tak totiž nemá možnost pořádně v noci regenerovat, což se může projevit následnými problémy v podobě ucpaných pórů, olupování, šupinek, ale i předčasným stárnutím.


Vytrhávání vlasů


Podvědomé natáčení vlasů na konečky prstů může být docela půvabné, když se ale zvrhne ve vytrhávání jednotlivých vlasů, kterému prostě nemůžete odolat, může to být už diagnóza. Odborně se tento problém nazývá trichotillomanie a ten, kdo jí trpí, si připravuje velký problém. Vytrhávání se totiž časem stupňuje a nově dorůstající vlasy mohou mít odlišnou strukturu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Škola líčení:Tipy, jak jednoduše zmenšit nos

Jak nosit proužky, aby zeštíhlily a tvarovaly?!

Škola líčení: Jak zeštíhlit baculaté tváře

 

Pokud tím trpíte a nechcete skončit s lysinami na hlavě, zkuste nejprve autoterapii: ve chvíli, kdy si zlozvyk uvědomíte, si představte velké NE, přestaňte a začněte se zabývat jinou činností, zkuste třeba žvýkat. Pomůžou také některé přípravky na vlasy na bázi oleje, které tahání a trhání znesnadní. Pokud už si nevíte rady, navštivte klidně psychoterapeuta, možná za vaším jednáním vězí závažnější problém psychického rázu.

 

Krásná pleť - 4
(Foto: isifa.com)


Kousání nehtů


Je to podobné jako s výše uvedeným problémem. Kdo si navykne strkat prsty z nervozity do pusy třeba už jako dítě, jen těžko se mu s tím pak přestává. Není to jen estetický problém – ošklivé krátké nehty –, ale často i problém zdravotní – záděry, poškození kůžičky kolem nehtů, infekce. Co s tím? Kupte si kvalitní manikúru a mějte vždy po ruce pilníček a nůžky.

 

Dobře zapilované nehty nesvádějí tolik k okusování a drží tvar. Lakujte je pevným bezbarvým lakem, který také znesnadní jejich ‚úpravu‘ zuby. Ve chvíli, kdy jste nervózní, sáhněte po žvýkačce nebo po sklenici vody, nebo si zacvičte.

 
14 hlasů
Vaše hodnocení