Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Falešné opálení, ošoupaný lak na nehtech a další kosmetické „maličkosti“, kvůli kterým se můžete připravit o kariéru.

Největší kosmetické přešlapy, které vás mohou stát místo!

Kosmetické přešlapy - 1
zdroj: Thinkstockphotos Kosmetické přešlapy - 1
aktualizováno 09.10.2019, 00:00 | 09.10.2019, 00:00 | doma.cz/ina

Falešné opálení, ošoupaný lak na nehtech a další kosmetické „maličkosti“, kvůli kterým se můžete připravit o kariéru.

Chystáte se na pracovní pohovor? Dejte si dobrý pozor, jak budete vypadat. Nemyslíme tím jen vhodné oblečení, ale i kosmetické úpravy. Na pohovoru si vás totiž pořádně prohlédnou a první dojem je mnohdy mnohem důležitější, než vaše schopnosti.

 

Čemu se na pohovoru určitě vyhněte?

 

Přehnanému opálení. Věřte, v práci ho nemají rádi. Podvědomě totiž působíte, že raději dříve jezdíte na dovolenou, než pracujete. Pokud vám termín pohovoru náhodou vyjde krátce po dovolené, slunci se samozřejmě vyhýbat nemusíte. Při rozhovoru s vaším potenciálním nadřízeným zkuste mimochodem zmínit, že jste se právě vrátili z dovolené a jste plně k dispozici. Vyjasníte si s ním hned dvě věci - už nebude vaše opálení vnímat jako špatný signál a zároveň ukážete, že máte chuť pracovat.


ČTĚTE TAKÉ:
5 nejlepších trendy účesů: Vsaďte na objem a studené odstíny

Prádlo, které ho zvedne (nejen ze židle)!

Babské rady na krásu, které fungují!

 

Ošoupaný lak na nehtech je úplná katastrofa. Říká o vás, že jste nepořádná a zaměstnavatel si jistě položí otázku, zda nebudete nepořádná i v práci. Ošoupaný lak je celkově jedním z největších kosmetických faux pas, proto pokud nemáte čas o nehty pečovat, raději si je vůbec nelakujte. Nebo navštivte kosmetický salon a požádejte o gelovou manikúru, která vydrží několik týdnů.

 

 

Jaké jsou další kosmetické přešlapy?

 

Rtěnka otisknutá na zubech, neupravené nebo mastné vlasy, případně roztřepené konečky, křiklavá červená rtěnka, výrazně namalované obočí, příliš silný parfém, příliš mnoho make-upu, řasy slepené od řasenky - to vše svědčí o tom, že s vámi něco není v pořádku.


Slepené řasy o vás říkají dvě věci a obě nejsou lichotivé - že trávíte příliš mnoho času před zrcadlem, ale i to, že jste líná se odlíčit. No a kdo by chtěl zaměstnat lenivce?

 

Kosmetické přešlapy - 2
Přirozenost a uvolněnost vyhrává! (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pouhých 30 sekund, které musíte max. využít

 

Podle psychologů stačí při pohovoru údajně 30 sekund na to, aby si o vás udělal váš budoucí zaměstnavatel celkový obrázek. A tento obraz už jen těžko smažete. Proto je velmi důležité, abyste působila příjemně zejména vzhledem, to je totiž těch prvních 30 sekund, kdy si vás pořádně prohlédnou. Teprve pak dostanete prostor, abyste ukázali své schopnosti.

 

Ale vraťme se k největším kosmetickým trapasům. K nim patří také minimální, případně žádný make-up, žádná řasenka, nebo špatně rozetřený make-up, který o vás říká, že kašlete na detaily. Také na vás prostě nebude vůbec dobrý pohled. A kdo by chtěl kolegyni, na kterou se nemůže ani podívat?

 

Jak se tedy upravit, abyste na pohovoru uspěla?

 

V zásadě platí všeho s mírou: jemný parfém, rtěnku i make-up, maximálně dvě vrstvy řasenky, tužka na obočí jen mírně, případně žádná. Nehty a vlasy byste měla mít upravené v každé situaci a na přehnané falešné opálení se vykašlete. I tak je už dávno out. Snažte se působit čistě a přirozeně. Nová práce tak bude vaše.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře