Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Než začnete vyrábět domácí masky a zkrášlovat se dalšími „zaručenými“ triky, prokoukněte deset největších mýtu v péči o pleť!

Největší mýty a pověry o kráse

Beauty Day
zdroj: Thinkstockphotos Beauty Day
aktualizováno 09.11.2018, 00:00 | 09.11.2018, 00:00 | doma.cz/ina

Než začnete vyrábět domácí masky a zkrášlovat se dalšími „zaručenými“ triky, prokoukněte deset největších mýtu v péči o pleť!

Ráda jste sama sobě kosmetičkou, nebo ještě radíte i kamarádkám? V tom případě byste měla odhalit ty největší mýty a předejít tak trvalým škodám.


Okurky obsahují vitamíny, které bojují proti kruhům pod očima

 

Bohužel! Jde o to, že pleti prospívá to, že je okurka studená, ne o samotné účinky okurky. Chlad blahodárně působí na drobné cévky v oblasti očí a dokáže zmírnit tmavé kruhy pod očima. Pro příště stačí si položit na oči chladný obklad a okurku můžete ušetřit do šopského salátu.


Šampón vám skvěle poslouží i jako mýdlo

 

Budete překvapená, ale je to tak! Vlasové šampóny obsahují ty samé očisťující látky jako vaše oblíbené sprchové mléko. Takže když vám dojde sprchový gel, nebojte se ho nahradit šampónem.

 

Dokonce šampóny typu dva v jednom zanechají vaší pokožku ještě hebčí a zářivější, než obyčejné mýdlo, potvrzuje kosmetická laborantka Nulita Wilson.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šik víkend v přírodě: barvy, tvíd a kůže
Nechte vyniknout ženské křivky stejně jako krásná Kim!
Beauty tipy pro zlobivé holky

 

Holení způsobuje, že vaše chloupky tmavnou a stávají se tvrdší


Kdepak! Holením naštěstí nedocílíte toho, aby chloupky rostly v hojnější míře, dokonce chloupky ani holení netmavnou. Holení má kvůli těmto pověrám špatnou reputaci. Přitom jde jen o sklon holení, který způsobuje, že chloupky vypadají tmavší a tvrdší. Holte se proto vždy po směru chloupků (např. směrem od kolene dolu).

 

 

Denní hydratační krém by měl být základem každodenní péče


To je omyl! Daleko důležitější než hydratační složka je ochranný faktor před uv zářením, který by měl váš denní krém obsahovat. Bez ohledu na sezónu! Hydratace pleti je důležitá, ale velice individuální. Hydratační krémy proto používejte jen při pocitu napjaté, suché, či svědivé pokožky.

 

Trvalé vytrhávání chloupků vede k tomu, že přestávají růst


Přesně tak! Proto v případě nepoddajného obočí si dejte na tvaru opravdu záležet a nebojte se svěřit do rukou přímo odborníků. Tvar obočí je pro výraz důležitý a je pravda, že pokud to několikrát zkazíte, koledujete si o malér, který už nemusí jít napravit, protože jednou vytrhané chloupky dorůstají méně a nesystematicky. Naopak u jiných oblastí je tento fakt výhodou.

 

Čistící proužky odstraní drobné chloupky, ne však černé tečky

 

Kdepak na samočisticí proužky se můžete bez obav spolehnout. Pomůžou od nepatrných štětinek na nose, ale zbaví vás i černých teček! S čistícími proužky to ale nesmíte přehánět, každá pleť je jiná a časté používání by mohlo vést k narušení kůže na vašem nosánku. Proto ucítíte-li napětí, či pálení po sloupnutí čistícího zalepovacího proužku, nechte další týdny vaši pleť odpočinout.
 

 
22 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Claire 10:00 13.09.2011
Okurka má hydratační vlastnosti, extrakt z okurky se používá v kosmetice, přidává se například do pleťových krémů, pleťových vod, tonik ap. A když se začneme holit, seřízneme chloupku konec, který je tenčí (chloupek se zužuje do špičky), takže nový dorůstající chloupek, který je po celé délce stejně silný, pak vyvolá dojem, že ochlupení je tmavší a chloupky jsou tvrdší. Pro dokonalejší holení je lepší holit proti směru, holení po směru se doporučuje u citlivé pokožky, nedráždí tolik.
Claire 09:56 13.09.2011
Okurka má hydratační vlastnosti, extrakt z okurky se používá v kosmetice, přidává se například do pleťových krémů nebo pleťových vod :) Co se týče holení: když se začnete holit, vypadají pak dorůstající chloupky silnější proto, že jim seříznete tenčí konec a ony jsou pak po celé délce stejně silné, což vytváří dojem, že jsou tvrdší a tmavší. Ve skutečnosti na ně nemá holení žádný vliv. A pokud se chcete oholit dobře, pak doporučuji spíše proti směru růstu, protože tak se chloupek seřízne hned u pokožky a z jeho vnější části nic nezůstane, kdežto při holení po směru růstu ho neodřízneme úplně. Holení po směru růstu se doporučuje u citlivější pokožky, nedráždí tolik.
Claire 09:52 13.09.2011
S těmi čisticími proužky to bohužel není zase taková výhra, já jsem osobně vyzkoušela už řadu značek, ale zatím jsem nenarazila na proužky, které by byly schopné skutečně dobře vyčistit zanešené póry... Co se týče hydratačního krému - já neznám krém, který by nebyl hydratační :) Hydratační vlastnosti mají ve větší či menší míře všechny pleťové krémy a pleti rozhodně jedině prospěje jejich pravidelné používání. Mám ale zkušenost, že krémy s ochranným faktorem (SPF) nesnese každá pleť, (například já jsem měla ze SPF vždycky pupínky, a to i po těch drahých luxusních krémech). Ale bezesporu nevadí, pokud používáme "pouze" běžný pleťový krém bez SPF. Urputné celoroční používání krémů se SPF nejméně 30 považuji tak trochu za módní hysterii, kterou propagují hlavně média ve spolupráci s producenty a distributory této kosmetiky a která dělá ze slunečních paprsků div ne vražednou zbraň. Jistě, na citlivou pleť ano, v létě ano, je potřeba zabránit spálení... ale nebát se, že když nebudu denně namazaná krémem se SPF, budu ve třiceti vrásčitá stařena. To záleží na mnoha dalších věcech. Například dnes velká část mladých žen a dívek kouří. To je jeden ze zásadních faktorů ochabování pleti a předčasnému vzniku vrásek. Také genetika hraje zásadní roli. Další důležitý pilíř udržení mladistvého vzhledu pleti je výživa a hydratace zevnitř, pitný režim. Dále ji hodně ničí stres a nedostatek spánku. Atd.