Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kamarádky Pavlína a Zuzana jsou další dvojicí, která se vrhá do kompletní proměny vzhledu v novém pořadu O 10 let mladší. Životní neúspěchy a starosti o druhé jim do tváře vepsaly zbytečné roky navíc, se kterými si nyní odborníci hravě poradí.

O deset let starší? Co vám zbytečně přidává roky

Vrásky
zdroj: Getty Images Vrásky
aktualizováno 31.10.2018, 00:00 | 31.10.2018, 00:00 | doma.cz

Kamarádky Pavlína a Zuzana jsou další dvojicí, která se vrhá do kompletní proměny vzhledu v novém pořadu O 10 let mladší. Životní neúspěchy a starosti o druhé jim do tváře vepsaly zbytečné roky navíc, se kterými si nyní odborníci hravě poradí.

Jsou nejlepší přítelkyně a sousedky, přesto prožívají každá trochu jiný život. Pavlína žije sama s dětmi bez partnera, každodenní stres se odrazil nejenom v jejím obličeji, ale i na její váze. Dnes je ve stavu, že už není schopna jít s muži na schůzku, připadá si strašně.

 

O 10 let mladší eye
(Foto: TV Nova)


Zuzka sice žije v manželství, ale přiznává, že když se vidí v zrcadle, vidí starou strhanou ženskou. A moc ji bolí, když se na ulici otočí její manžel za hezkou ženou.


Podobný život a trápení, jako hrdinky nového dílu pořadu O 10 let mladší, prožívá ale řada žen. Pohled do zrcadla jim tváří unavenou a strhanou tvář, které by samy hádaly mnohem více let, než mají v občance.

 

Další díl pořadu O 10 let mladší sledujte ve středu od 21:35 na TV Nova.

 

 

 

„Ani zdaleka to ale není pouze obličej, který odhalí skutečný věk. Čas se významně podepisuje také na krku, rukách a zubech, nebo třeba vlasech,“ poznamenává MUDr. Miloš Kravciv, dermatolog z Lékařského domu Praha 7. I jim je tedy potřeba věnovat náležitou péči.

 

Bez krému a odličovánku se neobejdete

 

Pokud chcete, aby na vás věk nebyl na první pohled vidět, natož abyste působila ještě starší, než jste, musíte pleti dopřát především dostatečnou výživu. „Co se týká péče o pleť, respektive pokožky jako celku, tak doporučuji používat pravidelně hydratační přípravky a nezapomínat na důkladné odličování,“ radí zkušený odborník. Nezáleží na ceně používaných produktů, spíše na každodenním návyku jejich používání. Ráno pleť očistit, nanést krém, případně se nalíčit, večer důkladně dolíčit a zbavit všech nečistot (a to i když se nemalujete), aplikovat klidně hutnější, výživnější krém, případně před ním ještě sérum. V noci ve spánku tělo obecně vstřebává, dopřejte mu vhodnou péči.

 

Odličování
(Foto: Getty Images)


Pravidelné a důkladné odličování je pro krásně a mladistvě vypadající pokožku velmi důležité. Špatně odlíčená pleť nemůže dýchat, zanášejí se póry a tvoří se zbytečné vrásky. Během odličování rozhodně pokožku nedrhněte, ale pouze jemnými tahy odličujete. Nejvíce si dávejte pozor v okolí očí, které je velmi náchylné na vrásky. Drhnutí může způsobit zarudnutí a přispívá k tvorbě očních vrásek. Zde jen lehce přiložte na několik sekund navlhčený tampónek, kterým zachycený obsah jemnými pohyby setřete do stran. Stírat pokožku je dobré vždy směrem proti gravitační síle, abychom její účinek nepodporovali.


Mladé pihy a staré skvrny


Zatímco dětem a mladým dívkám pihy od sluníčka sluší, vy to s opalováním nepřehánějte. „Vhodné není příliš časté a intenzivní slunění včetně solária, které způsobuje mimo jiné tvorbu tzv. stařeckých skvrn,“ varuje odborník. Kůže také může být vysušená a rychleji začne trpět vráskami, pokud byste o ni náležitě nepečovala.


„Sluneční paprsky mohou za předčasné stárnutí pleti až z 80%. Všichni víme, že v létě se máme chránit UV krémy. Na ochranu nezapomínejte ale i v jiná roční období včetně zimy. Především pak na horách umí být slunce velmi agresivní. Rozhodně bychom neměli zapomínat, že i pod mrakem se propouští přes 50 % UV záření. Takže vždy volte pleťové krémy či jinou kosmetiku s ochranným UV faktorem. Mimo letní období stačí, při běžném životním chodu a ve městech, ochrana do 20 SPF, “dodává dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. I v podzimním či zimním období byste ve slunečním dni měli nosit sluneční brýle. Sluníčko způsobuje mžourání očí, a to pak vede ke vzniku zbytečných mimických vrásek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děsí vás botox? Jaké jiné metody vás zaručeně zbaví vrásek?
Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda
4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí

 

I při relaxaci pozor


Odpočinek je důležitý nejen proti stresu, vyčerpání a pro psychickou pohodu, ale i pro krásu. Když se uvolníte, vyhladíte fyzicky i obličej – žádné strnulé svaly, zatnuté zuby, vrásky mračivky. Dopřejte si chvilku pro sebe a pravidelný relax podle vašeho gusta. Ale pozor, i při takových činnostech můžete chybovat a přispívat k starší vizáži.


Nejlépe se relaxuje samozřejmě v posteli. Ale pozor, jak usínáte. Poloha na břiše nebo na boku může být sice pohodlná, ale rozhodně není vhodná pro obličej: nepřirozeně tlačíme obličej do polštáře, a tím se podporuje tvorba očních vrásek či rýh v dekoltu. Bojujete-li proti vráskám, pak je nejlepší spát na zádech. Vhodné je také, pokud již spíte na boku, zvolit ložní materiál, po kterém bude pokožka příjemně „klouzat“ - jako je hedvábí či satén. Bavlna je sice příjemná, ale obličej zbytečně krabatí.

 

Spánek
(Foto: oficiální zdroj)


Prohloubení vrásek se může urychlit častým a nepřirozeným „špulením“ úst. Pozor tedy, pokud relaxujete s cigaretou v ruce, nebo nad drinkem s kamarádkou. Nejde jen o to, že alkohol vysušuje, ale při pití z lahve nebo brčkem se kolem úst mohou nepřirozeně prohlubovat mimické vrásky.

 

 

Také neustále podpírání obličeje rukou má špatný vliv nejen na zdraví pokožky, protože díky bakteriím, které máme na rukou, si můžeme zhoršit stav pleti (akné), ale zároveň si můžeme přivodit i zbytečné vrásky, protože pokožka je díky podpírání pod tlakem a mohou se tak začít oslabovat její kontury. Stejné pravidlo platí, i pokud si často třete oči. Způsobíte si tak nejen kruhy pod očima, ale může zapříčinit i časné vrásky. Pokud vás místa kolem oka svědí, tak stačí na místo pouze lehce poklepat.

 

Nejen vrásky vás prozradí


V případě zubů je důležitá jejich pravidelná hygiena. Minimálně dvakrát ročně by si měl člověk zajít na dentální hygienu, kde se mu o chrup nejen postarají, ale zároveň mu tam vysvětlí, jak si zuby a celou ústní dutinu správně čistit. Důležitá není zubní pasta, ale technika a délka čištění zubů, kterou nejlépe předejdete tmavnutí skloviny.

 

I vaše vlasy stárnou

 

Stejně jako v případě pokožky či zubů, můžete ovlivnit i rychlost stárnutí vlasů. „Základem je kvalitní péče a výživa, ať už ve formě kosmetických přípravků, tak i ve stravě, což platí celkově. Zdravá a kvalitní strava je základ,“ radí MUDr. Miloš Kravciv. Významný vliv na kvalitu vlasů má barvení, trvalá a další „zkrášlovací“ procedury. Čím méně vlasy zatěžujete barvením, žehlením, fénováním apod., tím lépe.


U vlasů je důležité ještě vybrat vhodný účes. Nemusíte se hned nechat ostříhat na krátkou, spoustě žen sluší dlouhé vlasy i ve vyšším věku. Potíží je spíše, když na sebe nemáte čas. Pokud víte, že nestíháte ke kadeřnici chodit pravidelně, vyberte společně vhodný účes, který bude dobře vypadat i lehce přerostlý. Podobně vybírejte barvu – kontrastní odrosty vám nepřidají sice na věku, ale budete působit jako šmudla.

 

 

Když už krémy nestačí


„Pokud bych měl doporučit nějaké zákroky k omlazení pleti, aby byly co nejméně invazní, nebo zcela neinvazní, a zároveň nezruinovaly váš rodinný rozpočet, pak bych dal na první místo rejuvenizaci (omlazení) pleti laserem,“ doporučuje MUDr. Kravciv. Z neinvazivních metod ošetření pleti považuje tuto metodu za nejúčinnější.


„Další možností je eMatrix – sublativní rejuvenace, která je velmi účinná nejen k neinvazivnímu vypnutí a omlazení pokožky, ale slouží také k léčbě bílých strií, i k odstranění jizviček po akné a různých pigmentací. Za příznivou cenu je plazmaterapie – omlazení pomocí vlastní krve. V tomto případě se sice jedná o invazivní zákrok, ale omlazení probíhá přirozenou cestou. Aplikace se provádí injekčně, místo se znecitlivuje krémem, a celkově je zákrok dobře snášen. Zákrok je ambulantní a trvá přibližně 120 minut. Výhodou je, že k projasnění pleti a vyhlazení vrásek dochází už po první aplikaci a efekt je dlouhodobý,“ doporučuje z nabídky estetických procedur.
 

„Máte-li již viditelné vrásky, je vhodné zkusit aplikaci injekčními výplněmi kyseliny hyaluronové. S ní je možné efektivně vyplnit objem obličeje a modelovat kontury tváře a přirozeně zmírnit rýhy kolem úst,“ dodává MUDr. Lucie Mansfeldová.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře