Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráno už oškrabujeme jinovatku z aut a občas vytáhneme i rukavice i čepici. Podzim už řádí v plné síle a připravuje nás na krutou zimu. Nezapomínejme ani na čtyřnohé mazlíčky!

Oblečte svého mazlíčka do pořádného kabátku!

psí obleček
zdroj: oficiální zdroj psí obleček
aktualizováno 07.10.2013, 14:20 | 07.10.2013, 14:21 | doma.cz/kik

Ráno už oškrabujeme jinovatku z aut a občas vytáhneme i rukavice i čepici. Podzim už řádí v plné síle a připravuje nás na krutou zimu. Nezapomínejme ani na čtyřnohé mazlíčky!

Když se blíží zima, neměli bychom zapomínat ani na naše pejsky. Přeci jen i oni potřebují teplý pláštík, který je ochrání před deštěm, větrem i zimou. Obzvláště všichni, kteří ho mají v bytě, by měli myslet na to, že váš drahoušek je více choulostivý na nachlazení. Přeci jen není zvyklý na nízké teploty tolik, jako hafan, který běhá venku na zahradě.


Jaké jsou důvody, které vedou majitele čtyřnohých společníků k tomu, aby je oblékli? „ Z našich zkušeností víme, že se nejčastěji oblékají malá plemena psů. Pejsek žije s lidmi doma, není již v mnoha případech hlídačem, upoutaným celoročně k boudě. Vyjde-li psík na ranní procházku z vyhřátého pelíšku, mohou rozdíly teplot činit až několik desítek stupňů. Tyto změny teplot se projevují často velkou náchylností k prochlazení psa, močovým problémům a bolestem zad,“ říká Adam Sodomka z firmy EneBene.


ČTĚTE TAKÉ:
SEXY diva: Milujeme chlupaté vestičky! Kterou si vybrat?
Co bychom si pořídily, aneb na co máme v redakci zálusk?
Světoznámé reklamy na trenýrky v podání obyčejných mužů
KRÁSNÁ:
  Důležité je mít pod čepicí!


Objevuje se spousta lidí, kteří tento módní doplněk kritizují. Většina z nás si při slovním spojení „obleček pro psa“ představí blonďatou barbie v růžové bundičce s malou čivavou v podpaží, která má na sobě podobnou růžovou šílenost. Jenže oblečky nemusí být jen extravagantní a tak trošku praštěné. „V zimních měsících by se ovšem bez diskuze měla oblékat štěňátka a starší, nemocní psi, kteří již mohou mít problém s termoregulací,“ radí pan Sodomka.


„ Dlouhodobým šlechtěním ztratili psi svoji přirozenou odolnost vůči vlivům přírody, především počasí a stali se zranitelnými a náchylnými k nejrůznějším onemocněním. Oblečky však znamenají pro psy více než pouhou ochranu proti extrémním teplotním výkyvům. Udrží ho v čistotě, chrání před spálením sluncem, sníží hmyzí bodnutí atd,“ doplňuje Václav Masopust z ROGZ.cz.


ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

Mazlík do kabelky - psa s sebou do školy, práce i kavárny
Tak sladcí! Pejskové oblékají jarní barvičky


A co se nosí?
„ Život psa je stejně bohatý jako život jeho páníčka. Není tedy divu, že se sortiment psích oblečků rychle rozšiřuje,“ říká pan Masopust.


Na jaře a na podzim jsou to mikiny, svetry a pláštěnky. V zimě pak vesty a bundy. Někteří nakupují oblečení i pro letní měsíce. Prodávají se trika, tílka a šatičky. Záleží pak na vás, jak moc svého mazlíčka berete jako člena rodiny.


Fotogalerie

1 / 17 Otevřít fotogalerii


Pokud je to vaše malé dítě, pak si asi užijete tu možnost nakoupit mu pořádnou garde róbu. Pro psy se vyrábí dokonce i plavky nebo svatební oblečky. Výrobci si v tomto případě nekladou žádné limity a na domácí mazlíčky mnohdy najdete lepší outfity než sama na sebe.


„ Nutností je kvalitní střih a nedráždivý, pokud možno přírodní materiál. Obleček by měl zakrývat celé tělo pejska, především spodní část, kde nejvíce hrozí prochladnutí nebo poranění,“ říká veterinář Pavel Vokrouhlík.
 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucy 22:45 14.04.2014
Podle mě není nic špatného na oblečcích pro pejsky a když jsou navíc trendy, je to takový malý bonus. Vždyť může vypadat k světu a ještě ho může obleček hřát...Za mě zvítězila tahle bundička: http://www.heapco.cz/chovatelske-potreby/decky-a-o... , která je podle mě módní a vfinančně mě nezruinuje. Tak proč to tomu pejskovi nedopřát?
Anne 21:48 08.10.2013
O svého mazlíčka se starám, koupu, češu a tak, ale oblečky mu tedy pravidelně nepořizuji. Má ovšem jeden, protože někdy mu je v zimě chladno a jednou nastydl, takže máme jeden teplý obleček, ale módní trendy? Přece jenom je to pes a i když je to možná roztomilé, tak za mě teda ne...